enigma 2 - en to az translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
az: (%d kanal)?

en: (%s files deleted)
az: (%s fayl silindi)

en: (you have v{})
az: (sizdə v{} var)

en: - Add missing fields to all entries
az: - Bütün girişlərə çatışmayan sahələri əlavə edin

en: - Auto token refresh every 9 minutes
az: - Avtomatik token hər 9 dəqiqədən bir yenilənir

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
az: - Xidmət Referansı ilə avtomatik Epg istehsalı

en: - Automatic bouquet generation
az: - Avtomatik buket yaradılması

en: - Category bouquets
az: - Kateqoriya buketləri

en: - Clean up the cache file
az: - Keş faylını təmizləyin

en: - Commercial use is strictly prohibited
az: - Kommersiya məqsədli istifadəsi qəti qadağandır

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
az: - İcma: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forumu

en: - Container bouquets
az: - Konteyner buketləri

en: - Country bouquets
az: - Ölkə buketləri

en: - Free content only
az: - Yalnız pulsuz məzmun

en: - Graphics: @oktus
az: - Qrafik: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
az: - HTTP Canlı Yayım

en: - Integrated proxy system
az: - İnteqrasiya edilmiş proxy sistemi

en: - No direct server hosting
az: - Birbaşa server hostinqi yoxdur

en: - Redistribution must maintain attribution
az: - Yenidən bölüşdürmə atribusiyanı saxlamalıdır

en: - Remove duplicate entries
az: - Dublikat qeydləri silin

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
az: - Xidmət arayışları: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
az: - İctimai mənbələrdən axınlar

en: - TS/M3U8 formats
az: - TS/M3U8 formatları

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
az: - Texniki dəstək: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
az: - {} dublikat qeydlər silindi

en: - {} entries updated
az: - {} giriş yeniləndi

en: ? Proxy Unknown
az: ? Proksi Naməlum

en: All countries (%d)
az: Bütün ölkələr (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
az: Başqa ölkəyə ixrac artıq davam edir. Zəhmət olmasa gözləyin.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
az: İxrac gedir. Keşi düzəltməzdən əvvəl gözləyin.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
az: Yalnız anonim başlanğıc/ürək döyüntüsü pingi (sessiya id, versiya, vaxt damğası - şəxsi məlumat yoxdur). İmtina etmək üçün deaktiv edin.

en: At an interval hours or fixed time
az: Saat aralığında və ya müəyyən vaxtda

en: Author:
az: Müəllif:

en: Auto-update EPG
az: EPG-nin avtomatik yenilənməsi

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
az: Vavoo EPG mənbə(lər)ini hər ixracdan sonra EPGImport-da avtomatik aktivləşdirin ki, onları orada özünüz aktivləşdirməyə ehtiyac yoxdur.

en: Back
az: Geri

en: Bottom
az: Aşağı

en: Bouquet Position in List
az: Siyahıda Buket Vəzifəsi

en: Bouquet creation error: {}
az: Buket yaratma xətası: {}

en: Bouquet ready with {} channels
az: {} kanallı buket hazırdır

en: Bouquets reload scheduled.
az: Buketlərin yenidən yüklənməsi planlaşdırılıb.

en: Bouquets reorganized successfully!
az: Buketlər uğurla yenidən təşkil edildi!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
az: CH±=Dəyişmək | OK=Değiştir | INFO=IMDb | STOP=Çıx

en: Cache format fix completed:
az: Keş formatının düzəldilməsi tamamlandı:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
az: Keş artıq düzgün formatdadır. Dəyişikliklərə ehtiyac yoxdur.

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Cancel execution?
az: İcra ləğv edilsin?

en: Case: {}
az: Dava: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
az: Dəyişikliklər qeydi: ({}/{}, yuxarı/aşağı istifadə edin)

en: Channels
az: Kanallar

en: Channels: %d
az: Kanallar: %d

en: Checking proxy...
az: Proksi yoxlanılır...

en: Clear All
az: Hamısını Sil

en: Configuration saved successfully!
az: Konfiqurasiya uğurla yadda saxlanıldı!

en: Configure Main Background Image.
az: Əsas fon şəklini konfiqurasiya edin.

en: Configure at a fixed time
az: Sabit vaxtda konfiqurasiya edin

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
az: Iptv-Gstreamer-Exteplayer3 Reference xidmətini konfiqurasiya edin

en: Console
az: Konsol

en: Continuing, proxy still syncing...
az: Davam edir, proksi hələ də sinxronizasiya olunur...

en: Could not save the installer script.
az: Quraşdırıcı skriptini saxlamaq mümkün olmadı.

en: Countries
az: ölkələr

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
az: Ölkələr: %(yaradılan)d/%(cəmi)d

en: Country: %s
az: Ölkə: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
az: Vavoo proqram məlumatları ilə EPGImport üçün EPG mənbəyi yaradın

en: Credits:
az: Kreditlər:

en: Debug logging
az: Sazlama girişi

en: Default View
az: Defolt Görünüş

en: Default view when opening the plugin
az: Plugini açarkən standart görünüş

en: Do you want to export this bouquet?
az: Bu buketi ixrac etmək istəyirsiniz?

en: Do you want to fix the cache format?
az: Keş formatını düzəltmək istəyirsiniz?

en: EPG Similarity Threshold (%)
az: EPG oxşarlıq həddi (%)

en: EPG import started
az: EPG idxalı başladı

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
az: EPG deaktiv edilib. Əvvəlcə Vavoo parametrlərində onu aktivləşdirin.

en: EPG processing completed (no matches)
az: EPG emalı tamamlandı (uyğunluq yoxdur)

en: EPG processing completed for {} channels
az: {} kanal üçün EPG emalı tamamlandı

en: EPGImport plugin not found: {}
az: EPGImport plaqini tapılmadı: {}

en: Enable Vavoo EPG
az: Vavoo EPG-ni aktivləşdirin

en: Enable or disable proxy.
az: Proksi-ni aktivləşdirin və ya söndürün.

en: Enter text to search...
az: Axtarmaq üçün mətn daxil edin...

en: Error
az: Xəta

en: Error fixing cache: {}
az: Keşi düzəltmə xətası: {}

en: Error parsing data
az: Datanın təhlili xətası

en: Error starting EPG update: {}
az: EPG yeniləməsini başlatma xətası: {}

en: Error starting channel
az: Kanalı başlatma xətası

en: Error: %s
az: Xəta: %s

en: Exit
az: Çıx

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
az: Çıxın və yeni fonu görmək üçün plaqini yenidən açın.

en: Export
az: İxrac

en: Export failed: {}
az: Eksport alınmadı: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
az: İxrac başladı. Buket tezliklə əldə ediləcək.

en: Failed to refresh proxy token
az: Proksi nişanını yeniləmək alınmadı

en: Failed to refresh proxy:
az: Proksini yeniləmək alınmadı:

en: Failed: %(failed)d
az: Uğursuz: %(uğursuz)d

en: Fix Cache
az: Keşi düzəldin

en: Fixing cache format...
az: Keş formatı düzəldilir...

en: Force proxy refresh?
az: Proksi yeniləməsi məcbur edilsin?

en: Found: {} channels
az: Tapıldı: {} kanal

en: Generate .m3u file for:
az: .m3u faylı yaradın:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
az: .m3u faylları yaradın (Exec üçün Ok)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
az: .m3u faylları yaradın və %s cihazında yadda saxlayın.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
az: .m3u faylları yaradılsın və %s cihazına saxlanılsın?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
az: BÜTÜN %d ölkə üçün .m3u faylları yaradılsın?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
az: EPG-ni nə qədər tez-tez təkrarlamaq və buketləri yeniləmək, indidən hesablanır.

en: Important Notes:
az: Vacib qeydlər:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
az: VPN və ya yavaş bağlantı səbəbindən proksi uzun çəkirsə artırın.

en: Keyboard
az: Klaviatura

en: Last channel update: %s
az: Son kanal yeniləməsi: %s

en: License:
az: Lisenziya:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
az: Lisenziya: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
az: Link Əsas Menyuda

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
az: Yalnız yerli (127.0.0.1) - yalnız bu cihaz

en: Lower = less interruption but more refreshes
az: Aşağı = daha az fasilə, lakin daha çox yeniləmə

en: M3U file generated successfully!
az: M3U faylı uğurla yaradıldı!

en: M3U generation completed!
az: M3U nəsli tamamlandı!

en: M3U generation error: %s
az: M3U nəsil xətası: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
az: Uyğun kanallar üçün minimum oxşarlıq (daha yüksək = daha sərt).

en: Movie Services Reference
az: Kino Xidmətlərinə istinad

en: Network (%s) - other devices on the LAN
az: Şəbəkə (%s) - LAN-dakı digər cihazlar

en: No IMDb/TMDB plugin found
az: Heç bir IMDb/TMDB plagini tapılmadı

en: No Internet connection detected. Please check your network.
az: İnternet bağlantısı aşkarlanmadı. Zəhmət olmasa şəbəkənizi yoxlayın.

en: No channels found
az: Heç bir kanal tapılmadı

en: No channels found for: %s
az: %s üçün heç bir kanal tapılmadı

en: No items available
az: Element yoxdur

en: No programme info available
az: Proqram məlumatı yoxdur

en: No selection
az: Seçim yoxdur

en: No valid channels for: %s
az: %s üçün etibarlı kanal yoxdur

en: Nothing to remove for: {}
az: Silmək üçün heç nə yoxdur: {}

en: Now %s
az: İndi %s

en: Only one specific country
az: Yalnız bir xüsusi ölkə

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
az: EPG-ni vaxtaşırı yenidən uyğunlaşdırın və sevimli ölkələr üçün buketləri fonda yeniləyin.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
az: Əsas siyahıda Vavoo buketlərinin yeri

en: Proxy Disabled
az: Proksi Deaktivdir

en: Proxy Enabled
az: Proksi Aktivdir

en: Proxy disabled
az: Proksi söndürüldü

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
az: Proksi deaktivdir. Lütfən, əvvəlcə Proksini Aktivləşdirin. -- Menyu konfiqurasiyası --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
az: Proksi deaktivdir. Zəhmət olmasa konfiqurasiyada onu aktivləşdirin.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
az: Proksi işləmir. Zəhmət olmasa, əvvəlcə proksi işə salın.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
az: Proksi aktiv deyil. M3U faylını yaratmaq mümkün deyil.

en: Proxy online - {} channels  ✓
az: Proksi onlayn - {} kanal ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
az: Proksinin işə salınma müddəti (saniyələr)

en: Proxy token refreshed successfully
az: Proksi nişanı uğurla yeniləndi

en: Really close without saving settings?
az: Parametrləri saxlamadan həqiqətən bağlanın?

en: Recommended: 5-8 minutes
az: Tövsiyə olunur: 5-8 dəqiqə

en: Refresh stream (minutes):
az: Yayımı təzələyin (dəqiqə):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
az: Hər X dəqiqədən bir yayımı yeniləyin (1-15)

en: Reload Bouqet
az: Buketi yenidən yükləyin

en: Reload bouquets and service list?
az: Buketləri və xidmət siyahısını yenidən yükləyin?

en: Remove
az: Sil

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
az: BÜTÜN Vavoo buketləri silinsin?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
az: Bu ölkə/kateqoriya üçün ixrac edilmiş buket silinsin?

en: Removed exported bouquet: {}
az: Eksport edilmiş buket silindi: {}

en: Restarting...
az: Yenidən başlayır...

en: Returning to channel list.
az: Kanal siyahısına qayıdır.

en: SELECT YOUR CHOICE
az: SEÇİMİNİZİ SEÇİN

en: Save
az: Saxla

en: Saved in: %(path)s
az: Yadda saxlandı: %(path)s

en: Saved in: %s
az: Yadda saxlandı: %s

en: Schedule type:
az: Cədvəl növü:

en: Search
az: Axtar

en: Search Channels:
az: Axtarış Kanalları:

en: Search...
az: Axtar...

en: Search:
az: Axtar:

en: Select Background
az: Fon seçin

en: Select M3U export mode:
az: M3U ixrac rejimini seçin:

en: Select country to export M3U:
az: M3U ixrac etmək üçün ölkə seçin:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
az: M3U bağlantılarında istifadə etmək üçün IP ünvanını seçin:

en: Send Anonymous Statistics
az: Anonim Statistikanı Göndərin

en: Server for Player Used
az: İstifadə olunan oyunçu üçün server

en: Server for player.
az: Oyunçu üçün server.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
az: vavoo.log-da ətraflı DEBUG səviyyəli mesajları göstərin (UI həyat dövrü, hər sorğu təfərrüatı). Dərhal qüvvəyə minir - problemlərin aradan qaldırılmasına qədər buraxın.

en: Showing all channels: {}
az: Bütün kanallar göstərilir: {}

en: Space
az: Kosmos

en: Start EPG update now?
az: EPG yeniləməsi indi başlasın?

en: Stream ended. Too many connection issues.
az: Yayım bitdi. Həddindən artıq əlaqə problemləri.

en: Technical Features:
az: Texniki Xüsusiyyətlər:

en: This will refresh the authentication token.
az: Bu, autentifikasiya nişanını yeniləyəcək.

en: This will remove:
az: Bu aradan qaldıracaq:

en: This will:
az: Bu:

en: Top
az: Üst

en: Total channels: %(total_channels)d
az: Ümumi kanallar: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
az: Böyük hərf

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
az: Vavoo EPG mənbəyi EPGImport-da aktiv deyil. Lütfən, EPGImport parametrlərində onu aktiv edin.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
az: Vavoo EPG mənbəyi tapılmadı. Əvvəlcə ən azı bir buket ixrac edin.

en: Vavoo Stream Live
az: Vavoo Canlı Axın

en: Vavoo Stream Live - Information
az: Vavoo Stream Live - Məlumat

en: Vavoo Stream Live Plugin
az: Vavoo Stream Canlı Plugin

en: Vavoo bouquets removed successfully!
az: Vavoo buketləri uğurla silindi!

en: Vavoo is already running.
az: Vavoo artıq işləyir.

en: Version:
az: Versiya:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
az: EPG dəstəyi ilə Vavoo Proxy-ə xoş gəlmisiniz

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
az: Siz onu menyudan və ya TEXT düyməsini sıxmaqla başlaya bilərsiniz.

en: fixed time
az: sabit vaxt

en: lowercase
az: kiçik hərf

en: ✓ Proxy ({0}s)
az: ✓ Proksi ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
az: ✓ Proksi OK

en: ✓ Restarted
az: ✓ Yenidən başladıldı

en: ✗ Error
az: ✗ Xəta

en: ✗ Proxy Error
az: ✗ Proksi xətası

en: ✗ Proxy Expired
az: ✗ Proksinin müddəti bitdi

en: ✗ Proxy Offline
az: ✗ Proksi Offline

en: ✗ Restart Failed
az: ✗ Yenidən Başlatma uğursuz oldu
