enigma 2 - en to be translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
be: (%d каналаў)?

en: (%s files deleted)
be: (%s файлаў выдалена)

en: (you have v{})
be: (у вас ёсць v{})

en: - Add missing fields to all entries
be: - Дадайце прапушчаныя палі ва ўсе запісы

en: - Auto token refresh every 9 minutes
be: - Аўтаматычнае абнаўленне токенаў кожныя 9 хвілін

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
be: - Аўтаматычнае стварэнне EPG з даведкай аб абслугоўванні

en: - Automatic bouquet generation
be: - Аўтаматычнае стварэнне букета

en: - Category bouquets
be: - Катэгорыя букетаў

en: - Clean up the cache file
be: - Ачысціце файл кэша

en: - Commercial use is strictly prohibited
be: - Камерцыйнае выкарыстанне строга забаронена

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
be: - Супольнасць: Linuxsat-support.com, форум Corvoboys.org

en: - Container bouquets
be: - тарныя букеты

en: - Country bouquets
be: - Вясковыя букеты

en: - Free content only
be: - Толькі бясплатны кантэнт

en: - Graphics: @oktus
be: - Графіка: @oktus

en: - Integrated proxy system
be: - Інтэграваная сістэма проксі

en: - No direct server hosting
be: - Няма прамога размяшчэння сервера

en: - Redistribution must maintain attribution
be: - Пераразмеркаванне павінна падтрымліваць атрыбуцыю

en: - Remove duplicate entries
be: - Выдаліць дублікаты запісаў

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
be: - Сэрвісныя даведкі: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
be: - Патокі з публічных крыніц

en: - TS/M3U8 formats
be: - Фарматы TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
be: - Тэхнічная падтрымка: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
be: - {} дублікатаў выдалена

en: - {} entries updated
be: - {} запісы абноўлены

en: ? Proxy Unknown
be: ? Проксі невядомы

en: All countries (%d)
be: Усе краіны (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
be: Экспарт у іншую краіну ўжо ідзе. Калі ласка, пачакайце.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
be: Ідзе экспарт. Пачакайце, перш чым выпраўляць кэш.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
be: Толькі ананімны пінг пры запуску/пульце (ідэнтыфікатар сеансу, версія, метка часу - без асабістых даных). Адключыце, каб адмовіцца.

en: At an interval hours or fixed time
be: У інтэрвал гадзін або фіксаваны час

en: Author:
be: Аўтар:

en: Auto-update EPG
be: Аўтаматычнае абнаўленне EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
be: Аўтаматычна ўключайце крыніцу(-ы) Vavoo EPG у EPGImport пасля кожнага экспарту, таму вам не трэба ўключаць іх там самастойна.

en: Back
be: Назад

en: Bottom
be: Знізу

en: Bouquet Position in List
be: Месца букета ў спісе

en: Bouquet creation error: {}
be: Памылка стварэння букета: {}

en: Bouquet ready with {} channels
be: Букет гатовы з {} каналамі

en: Bouquets reload scheduled.
be: Запланавана перазагрузка букетаў.

en: Bouquets reorganized successfully!
be: Букеты рэарганізаваны паспяхова!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
be: CH±=Змяніць | OK=Пераключыць | ІНФА=IMDb | СТОП=Выхад

en: Cache format fix completed:
be: Выпраўленне фармату кэша завершана:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
be: Кэш ужо ў правільным фармаце. Змены не патрэбныя.

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Cancel execution?
be: Адмяніць выкананне?

en: Case: {}
be: Справа: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
be: Журнал змяненняў: ({}/{}, выкарыстоўвайце кнопкі ўверх/уніз)

en: Channels
be: Каналы

en: Channels: %d
be: Каналы: %d

en: Checking proxy...
be: Праверка проксі...

en: Clear All
be: Ачысціць усе

en: Configuration saved successfully!
be: Канфігурацыя паспяхова захавана!

en: Configure Main Background Image.
be: Наладзьце асноўны фонавы малюнак.

en: Configure at a fixed time
be: Налада ў фіксаваны час

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
be: Даведка па канфігурацыі службы Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
be: Кансоль

en: Continuing, proxy still syncing...
be: Працягваецца, проксі яшчэ сінхранізуецца...

en: Could not save the installer script.
be: Не ўдалося захаваць скрыпт праграмы ўстаноўкі.

en: Countries
be: краіны

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
be: Краіны: %(генеравана)d/%(усяго)d

en: Country: %s
be: Краіна: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
be: Стварыце крыніцу EPG для EPGImport з дадзенымі праграмы Vavoo

en: Credits:
be: крэдыты:

en: Debug logging
be: Запіс адладкі

en: Default View
be: Выгляд па змаўчанні

en: Default view when opening the plugin
be: Выгляд па змаўчанні пры адкрыцці плагіна

en: Do you want to export this bouquet?
be: Вы хочаце экспартаваць гэты букет?

en: Do you want to fix the cache format?
be: Вы хочаце выправіць фармат кэша?

en: EPG Similarity Threshold (%)
be: Парог падабенства EPG (%)

en: EPG import started
be: Пачаты імпарт EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
be: EPG адключаны. Спачатку ўключыце яго ў наладах Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
be: Апрацоўка EPG завершана (супадзенняў няма)

en: EPG processing completed for {} channels
be: Апрацоўка EPG завершана для {} каналаў

en: EPGImport plugin not found: {}
be: Плагін EPGImport не знойдзены: {}

en: Enable Vavoo EPG
be: Уключыць EPG Vavoo

en: Enable or disable proxy.
be: Уключыць або выключыць проксі.

en: Enter text to search...
be: Увядзіце тэкст для пошуку...

en: Error
be: Памылка

en: Error fixing cache: {}
be: Памылка выпраўлення кэша: {}

en: Error parsing data
be: Памылка аналізу даных

en: Error starting EPG update: {}
be: Памылка запуску абнаўлення EPG: {}

en: Error starting channel
be: Памылка запуску канала

en: Error: %s
be: Памылка: %s

en: Exit
be: Выхад

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
be: Выйдзіце і зноў адкрыйце плагін, каб убачыць новы фон.

en: Export
be: Экспарт

en: Export failed: {}
be: Збой экспарту: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
be: Экспарт пачаўся. Букет будзе даступны ў бліжэйшы час.

en: Failed to refresh proxy token
be: Не ўдалося абнавіць токен проксі

en: Failed to refresh proxy:
be: Не ўдалося абнавіць проксі:

en: Failed: %(failed)d
be: Няўдача: %(няўдача)d

en: Fix Cache
be: Выправіць кэш

en: Fixing cache format...
be: Выпраўленне фармату кэша...

en: Force proxy refresh?
be: Прымусова абнавіць проксі?

en: Found: {} channels
be: Знойдзена: {} каналаў

en: Generate .m3u file for:
be: Стварыце файл .m3u для:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
be: Стварэнне файлаў .m3u (Добра для Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
be: Стварыце файлы .m3u і захавайце на прыладзе %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
be: Стварыць файлы .m3u і захаваць на прыладзе %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
be: Стварыць файлы .m3u для ЎСІХ %d краін?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
be: Як часта паўторна супастаўляць EPG і абнаўляць букеты, лічачы з гэтага часу.

en: Important Notes:
be: Важныя заўвагі:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
be: Павялічце, калі проксі займае шмат часу з-за VPN або павольнага злучэння.

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Last channel update: %s
be: Апошняе абнаўленне канала: %s

en: License:
be: Ліцэнзія:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
be: Ліцэнзія: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
be: Спасылка ў галоўным меню

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
be: Толькі лакальна (127.0.0.1) - толькі гэта прылада

en: Lower = less interruption but more refreshes
be: Ніжэй = менш перапынкаў, але больш абнаўленняў

en: M3U file generated successfully!
be: Файл M3U створаны паспяхова!

en: M3U generation completed!
be: Пакаленне M3U завершана!

en: M3U generation error: %s
be: Памылка стварэння M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
be: Мінімальнае падабенства для адпаведных каналаў (вышэй = больш строга).

en: Movie Services Reference
be: Даведка па паслугах кіно

en: Network (%s) - other devices on the LAN
be: Сетка (%s) - іншыя прылады ў лакальнай сетцы

en: No IMDb/TMDB plugin found
be: Плагін IMDb/TMDB не знойдзены

en: No Internet connection detected. Please check your network.
be: Інтэрнэт-злучэнне не выяўлена. Праверце сваю сетку.

en: No channels found
be: Каналы не знойдзены

en: No channels found for: %s
be: Не знойдзены каналы для: %s

en: No items available
be: Няма даступных тавараў

en: No programme info available
be: Інфармацыя аб праграме адсутнічае

en: No selection
be: Без выбару

en: No valid channels for: %s
be: Няма сапраўдных каналаў для: %s

en: Nothing to remove for: {}
be: Няма чаго выдаляць для: {}

en: Now %s
be: Зараз %s

en: Only one specific country
be: Толькі адна канкрэтная краіна

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
be: Перыядычна падбірайце EPG і абнаўляйце букеты любімых краін у фонавым рэжыме.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
be: Месца букетаў Vavoo у асноўным спісе

en: Proxy Disabled
be: Проксі адключаны

en: Proxy Enabled
be: Проксі ўключаны

en: Proxy disabled
be: Проксі адключаны

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
be: Проксі адключаны. Спачатку ўключыце проксі. -- Канфігурацыя меню --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
be: Проксі адключаны. Калі ласка, уключыце гэта ў канфігурацыі.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
be: Проксі не працуе. Спачатку запусціце проксі.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
be: Проксі не актыўны. Немагчыма стварыць файл M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
be: Проксі онлайн - {} каналаў ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
be: Час чакання запуску проксі (секунды)

en: Proxy token refreshed successfully
be: Проксі-токен паспяхова абноўлены

en: Really close without saving settings?
be: Сапраўды закрыць без захавання налад?

en: Recommended: 5-8 minutes
be: Рэкамендуецца: 5-8 хвілін

en: Refresh stream (minutes):
be: Абнавіць паток (хвіліны):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
be: Абнаўляць паток кожныя X хвілін (1-15)

en: Reload Bouqet
be: Перазагрузіць Букет

en: Reload bouquets and service list?
be: Перазагрузіць букеты і спіс паслуг?

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
be: Выдаліць УСЕ букеты Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
be: Выдаліць экспартаваны букет для гэтай краіны/катэгорыі?

en: Removed exported bouquet: {}
be: Выдалены экспартаваны букет: {}

en: Restarting...
be: Перазапуск...

en: Returning to channel list.
be: Вяртанне да спісу каналаў.

en: SELECT YOUR CHOICE
be: ВЫБЕРЫ СВОЙ ВЫБАР

en: Save
be: Захаваць

en: Saved in: %(path)s
be: Захавана ў: %(path)s

en: Saved in: %s
be: Захавана ў: %s

en: Schedule type:
be: Тып раскладу:

en: Search
be: Пошук

en: Search Channels:
be: Шукаць каналы:

en: Search...
be: Пошук...

en: Search:
be: Пошук:

en: Select Background
be: Выберыце Фон

en: Select M3U export mode:
be: Выберыце рэжым экспарту M3U:

en: Select country to export M3U:
be: Выберыце краіну для экспарту M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
be: Выберыце IP-адрас для выкарыстання ў спасылках M3U:

en: Send Anonymous Statistics
be: Адправіць ананімную статыстыку

en: Server for Player Used
be: Выкарыстоўваецца сервер для гульца

en: Server for player.
be: Сервер для гульца.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
be: Паказваць падрабязныя паведамленні ўзроўню DEBUG у vavoo.log (жыццёвы цыкл карыстальніцкага інтэрфейсу, падрабязнасці для кожнага запыту). Уступае ў сілу неадкладна - пакіньце, калі не ліквідуеце непаладкі.

en: Showing all channels: {}
be: Паказваюцца ўсе каналы: {}

en: Space
be: космас

en: Start EPG update now?
be: Пачаць абнаўленне EPG зараз?

en: Stream ended. Too many connection issues.
be: Трансляцыя скончана. Занадта шмат праблем з падключэннем.

en: Technical Features:
be: Тэхнічныя асаблівасці:

en: This will refresh the authentication token.
be: Гэта дазволіць абнавіць маркер аўтэнтыфікацыі.

en: This will remove:
be: Гэта выдаліць:

en: This will:
be: Гэта будзе:

en: Top
be: Топ

en: Total channels: %(total_channels)d
be: Усяго каналаў: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
be: ВЯЛІКАЯ ЛІТАРА

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
be: Крыніца EPG Vavoo не ўключана ў EPGImport. Уключыце яго ў наладах EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
be: Крыніца EPG Vavoo не знойдзена. Спачатку экспартуйце хаця б адзін букет.

en: Vavoo Stream Live
be: Жывая трансляцыя Vavoo

en: Vavoo Stream Live - Information
be: Vavoo Stream Live - інфармацыя

en: Vavoo Stream Live Plugin
be: Убудова Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
be: Букеты Vavoo выдалены паспяхова!

en: Vavoo is already running.
be: Vavoo ужо працуе.

en: Version:
be: Версія:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
be: Сардэчна запрашаем у Vavoo Proxy з падтрымкай EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
be: Вы можаце запусціць яго з меню або націснуўшы кнопку ТЭКСТ.

en: fixed time
be: фіксаваны час

en: interval
be: інтэрвал

en: lowercase
be: малой літары

en: ✓ Proxy ({0}s)
be: ✓ Проксі ({0})

en: ✓ Proxy OK
be: ✓ Проксі OK

en: ✓ Restarted
be: ✓ Перазапушчаны

en: ✗ Error
be: ✗ Памылка

en: ✗ Proxy Error
be: ✗ Памылка проксі

en: ✗ Proxy Expired
be: ✗ Тэрмін дзеяння проксі скончыўся

en: ✗ Proxy Offline
be: ✗ Проксі ў аўтаномным рэжыме

en: ✗ Restart Failed
be: ✗ Не атрымалася перазапусціць
