enigma 2 - en to bg translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
bg: (%d канала)?

en: (%s files deleted)
bg: (%s файла изтрити)

en: (you have v{})
bg: (имате v{})

en: - Add missing fields to all entries
bg: - Добавяне на липсващи полета към всички записи

en: - Auto token refresh every 9 minutes
bg: - Автоматично опресняване на токена на всеки 9 минути

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
bg: - Автоматично генериране на EPG с справка за услугата

en: - Automatic bouquet generation
bg: - Автоматично генериране на букети

en: - Category bouquets
bg: - Категория букети

en: - Clean up the cache file
bg: - Почистете кеша файла

en: - Commercial use is strictly prohibited
bg: - Търговската употреба е строго забранена

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
bg: - Общност: Linuxsat-support.com, форум Corvoboys.org

en: - Container bouquets
bg: - Контейнерни букети

en: - Country bouquets
bg: - Селски букети

en: - Free content only
bg: - Само безплатно съдържание

en: - Graphics: @oktus
bg: - Графика: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
bg: - HTTP поточно предаване на живо

en: - Integrated proxy system
bg: - Интегрирана прокси система

en: - No direct server hosting
bg: - Няма директен сървърен хостинг

en: - Redistribution must maintain attribution
bg: - Преразпределението трябва да поддържа приписването

en: - Remove duplicate entries
bg: - Премахване на дублиращи се записи

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
bg: - Сервизни справки: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
bg: - Потоци от публични източници

en: - TS/M3U8 formats
bg: - TS/M3U8 формати

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
bg: - Техническа поддръжка: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
bg: - Премахнати са {} дублиращи се записи

en: - {} entries updated
bg: - {} записа са актуализирани

en: ? Proxy Unknown
bg: ? Неизвестен прокси

en: All countries (%d)
bg: Всички държави (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
bg: Вече се извършва експорт за друга държава. моля изчакайте

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
bg: Извършва се експорт. Моля, изчакайте, преди да коригирате кеша.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
bg: Само анонимно стартиране/heartbeat ping (идентификатор на сесия, версия, клеймо за време - без лични данни). Деактивирайте, за да се откажете.

en: At an interval hours or fixed time
bg: На интервал от часове или фиксирано време

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto-update EPG
bg: Автоматично актуализиране на EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
bg: Автоматично активирайте източника(ите) на Vavoo EPG в EPGImport след всяко експортиране, така че не е нужно да ги активирате там сами.

en: Back
bg: Назад

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Bouquet Position in List
bg: Позиция на букета в списъка

en: Bouquet creation error: {}
bg: Грешка при създаването на букет: {}

en: Bouquet ready with {} channels
bg: Букетът е готов с {} канала

en: Bouquets reload scheduled.
bg: Презареждането на букетите е планирано.

en: Bouquets reorganized successfully!
bg: Букети реорганизирани успешно!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
bg: CH±=Промяна | OK=Превключване | ИНФО=IMDb | СТОП=Изход

en: Cache format fix completed:
bg: Корекцията на формата на кеша е завършена:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
bg: Кешът вече е в правилен формат. Не са необходими промени.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel execution?
bg: Анулиране на изпълнението?

en: Case: {}
bg: Регистър: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
bg: Регистър на промените: ({}/{}, използвайте нагоре/надолу)

en: Channels
bg: Канали

en: Channels: %d
bg: Канали: %d

en: Checking proxy...
bg: Проксито се проверява...

en: Clear All
bg: Изчистване на всички

en: Configuration saved successfully!
bg: Конфигурацията е запазена успешно!

en: Configure Main Background Image.
bg: Конфигурирайте основното фоново изображение.

en: Configure at a fixed time
bg: Конфигурирайте в определено време

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
bg: Справка за конфигуриране на услугата Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
bg: Конзола

en: Continuing, proxy still syncing...
bg: Продължава, проксито все още се синхронизира...

en: Could not save the installer script.
bg: Скриптът на инсталатора не можа да бъде запазен.

en: Countries
bg: Държави

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
bg: Държави: %(генерирани)d/%(общо)d

en: Country: %s
bg: Държава: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
bg: Създайте източник на EPG за EPGImport с програмни данни на Vavoo

en: Credits:
bg: Кредити:

en: Debug logging
bg: Регистриране на грешки

en: Default View
bg: Изглед по подразбиране

en: Default view when opening the plugin
bg: Изглед по подразбиране при отваряне на приставката

en: Do you want to export this bouquet?
bg: Искате ли да експортирате този букет?

en: Do you want to fix the cache format?
bg: Искате ли да коригирате формата на кеша?

en: EPG Similarity Threshold (%)
bg: EPG Праг на сходство (%)

en: EPG import started
bg: Стартира импортирането на EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
bg: EPG е деактивиран. Моля, първо го активирайте в настройките на Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
bg: Обработката на EPG завърши (няма съвпадения)

en: EPG processing completed for {} channels
bg: Обработката на EPG завърши за {} канала

en: EPGImport plugin not found: {}
bg: Приставката за EPGImport не е намерена: {}

en: Enable Vavoo EPG
bg: Активирайте Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
bg: Активиране или деактивиране на прокси.

en: Enter text to search...
bg: Въведете текст за търсене...

en: Error
bg: Грешка

en: Error fixing cache: {}
bg: Грешка при коригиране на кеша: {}

en: Error parsing data
bg: Грешка при анализа на данните

en: Error starting EPG update: {}
bg: Грешка при стартиране на актуализация на EPG: {}

en: Error starting channel
bg: Грешка при стартиране на канал

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Exit
bg: Изход

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
bg: Излезте и отворете отново приставката, за да видите новия фон.

en: Export
bg: Експортиране

en: Export failed: {}
bg: Неуспешно експортиране: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
bg: Експортът започна. Букетът ще бъде наличен скоро.

en: Failed to refresh proxy token
bg: Неуспешно опресняване на прокси токена

en: Failed to refresh proxy:
bg: Неуспешно опресняване на проксито:

en: Failed: %(failed)d
bg: Неуспешно: %(неуспешно)d

en: Fix Cache
bg: Поправете кеша

en: Fixing cache format...
bg: Коригиране на формата на кеша...

en: Force proxy refresh?
bg: Принудително опресняване на прокси?

en: Found: {} channels
bg: Намерени: {} канала

en: Generate .m3u file for:
bg: Генериране на .m3u файл за:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
bg: Генериране на .m3u файлове (Добре за Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
bg: Генерирайте .m3u файлове и ги запазете на устройство %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
bg: Да се ​​генерират .m3u файлове и да се запазят на устройство %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
bg: Да се ​​генерират .m3u файлове за ВСИЧКИ %d държави?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
bg: Колко често да се съпоставя отново EPG и да се опресняват букети, като се брои от сега.

en: Important Notes:
bg: Важни бележки:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
bg: Увеличете, ако проксито отнема много време поради VPN или бавна връзка.

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Last channel update: %s
bg: Последна актуализация на канала: %s

en: License:
bg: Лиценз:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
bg: Лиценз: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
bg: Връзка в главното меню

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
bg: Само локално (127.0.0.1) - само това устройство

en: Lower = less interruption but more refreshes
bg: По-ниско = по-малко прекъсване, но повече опреснявания

en: M3U file generated successfully!
bg: M3U файлът е генериран успешно!

en: M3U generation completed!
bg: M3U поколението е завършено!

en: M3U generation error: %s
bg: Грешка при генериране на M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
bg: Минимално сходство за съвпадащи канали (по-високо = по-строго).

en: Movie Services Reference
bg: Справочник за филмови услуги

en: Network (%s) - other devices on the LAN
bg: Мрежа (%s) - други устройства в LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
bg: Не е намерен плъгин за IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
bg: Не е открита интернет връзка. Моля, проверете вашата мрежа.

en: No channels found
bg: Няма намерени канали

en: No channels found for: %s
bg: Няма намерени канали за: %s

en: No items available
bg: Няма налични артикули

en: No programme info available
bg: Няма налична информация за програмата

en: No selection
bg: Без избор

en: No valid channels for: %s
bg: Няма валидни канали за: %s

en: Nothing to remove for: {}
bg: Няма нищо за премахване за: {}

en: Now %s
bg: Сега %s

en: Only one specific country
bg: Само една конкретна държава

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
bg: Периодично съпоставяйте EPG и опреснявайте букети за любимите си държави във фонов режим.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
bg: Позиция на букетите Vavoo в основния списък

en: Proxy Disabled
bg: Проксито е деактивирано

en: Proxy Enabled
bg: Проксито е активирано

en: Proxy disabled
bg: Проксито е деактивирано

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
bg: Проксито е деактивирано. Моля, първо задайте прокси. -- Конфигурация на меню --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
bg: Проксито е деактивирано. Моля, активирайте го в конфигурацията.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
bg: Проксито не работи. Моля, първо стартирайте проксито.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
bg: Проксито не е активно. Не може да се генерира M3U файл.

en: Proxy online - {} channels  ✓
bg: Прокси онлайн - {} канала ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
bg: Време за изчакване при стартиране на прокси (секунди)

en: Proxy token refreshed successfully
bg: Прокси токенът е обновен успешно

en: Really close without saving settings?
bg: Наистина ли затваряте без запазване на настройките?

en: Recommended: 5-8 minutes
bg: Препоръчително: 5-8 минути

en: Refresh stream (minutes):
bg: Опресняване на потока (минути):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
bg: Опресняване на потока на всеки X минути (1-15)

en: Reload Bouqet
bg: Презареди букет

en: Reload bouquets and service list?
bg: Презареждане на букети и списък с услуги?

en: Remove
bg: Премахнете

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
bg: Премахване на ВСИЧКИ букети Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
bg: Да се ​​премахне ли експортираният букет за тази държава/категория?

en: Removed exported bouquet: {}
bg: Премахнат експортиран букет: {}

en: Restarting...
bg: Рестартира се...

en: Returning to channel list.
bg: Връщане към списъка с канали.

en: SELECT YOUR CHOICE
bg: ИЗБЕРЕТЕ ВАШИЯ ИЗБОР

en: Save
bg: Запазване

en: Saved in: %(path)s
bg: Запазено в: %(path)s

en: Saved in: %s
bg: Запазено в: %s

en: Schedule type:
bg: Тип график:

en: Search
bg: Търсене

en: Search Channels:
bg: Търсене на канали:

en: Search...
bg: Търсене...

en: Search:
bg: Търсене:

en: Select Background
bg: Изберете Фон

en: Select M3U export mode:
bg: Изберете режим на експортиране на M3U:

en: Select country to export M3U:
bg: Изберете държава за експортиране на M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
bg: Изберете IP адреса, който да използвате в M3U връзките:

en: Send Anonymous Statistics
bg: Изпращайте анонимни статистики

en: Server for Player Used
bg: Използван сървър за играч

en: Server for player.
bg: Сървър за играч.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
bg: Показване на подробни съобщения на ниво DEBUG във vavoo.log (жизнен цикъл на потребителския интерфейс, подробности за всяка заявка). Влиза в сила незабавно - изключете, освен ако не отстраните проблеми.

en: Showing all channels: {}
bg: Показани са всички канали: {}

en: Space
bg: пространство

en: Start EPG update now?
bg: Стартиране на актуализация на EPG сега?

en: Stream ended. Too many connection issues.
bg: Потокът приключи. Твърде много проблеми с връзката.

en: Technical Features:
bg: Технически характеристики:

en: This will refresh the authentication token.
bg: Това ще опресни токена за удостоверяване.

en: This will remove:
bg: Това ще премахне:

en: This will:
bg: Това ще:

en: Top
bg: Топ

en: Total channels: %(total_channels)d
bg: Общо канали: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
bg: ГЛАВНИ БУКВИ

en: Updating Vavoo Stream Live...
bg: Актуализиране на Vavoo Stream Live...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
bg: Източникът на Vavoo EPG не е активиран в EPGImport. Моля, активирайте го в настройките на EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
bg: Източникът на Vavoo EPG не е намерен. Моля, първо експортирайте поне един букет.

en: Vavoo Stream Live - Information
bg: Vavoo Stream Live - Информация

en: Vavoo bouquets removed successfully!
bg: Vavoo букетите са премахнати успешно!

en: Vavoo is already running.
bg: Vavoo вече работи.

en: Version:
bg: Версия:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
bg: Добре дошли във Vavoo Proxy с EPG поддръжка

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
bg: Можете да го стартирате от менюто или чрез натискане на бутона TEXT.

en: fixed time
bg: фиксирано време

en: interval
bg: интервал

en: lowercase
bg: малка буква

en: ✓ Proxy ({0}s)
bg: ✓ Прокси ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
bg: ✓ Прокси ОК

en: ✓ Restarted
bg: ✓ Рестартиран

en: ✗ Error
bg: ✗ Грешка

en: ✗ Proxy Error
bg: ✗ Прокси грешка

en: ✗ Proxy Expired
bg: ✗ Проксито е изтекло

en: ✗ Proxy Offline
bg: ✗ Прокси офлайн

en: ✗ Restart Failed
bg: ✗ Неуспешно рестартиране
