enigma 2 - en to bs translation catalogue (190 entries)

en: (%d channels)?
bs: (%d kanala)?

en: (%s files deleted)
bs: (%s fajlova je izbrisano)

en: (you have v{})
bs: (imate v{})

en: - Add missing fields to all entries
bs: - Dodajte polja koja nedostaju svim unosima

en: - Auto token refresh every 9 minutes
bs: - Automatsko osvježavanje tokena svakih 9 minuta

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
bs: - Automatsko generiranje Epg-a sa servisnom referencom

en: - Automatic bouquet generation
bs: - Automatsko stvaranje buketa

en: - Category bouquets
bs: - Kategorija buketi

en: - Clean up the cache file
bs: - Očistite keš fajl

en: - Commercial use is strictly prohibited
bs: - Komercijalna upotreba je strogo zabranjena

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
bs: - Zajednica: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
bs: - Kontejnerski buketi

en: - Country bouquets
bs: - Seoski buketi

en: - Free content only
bs: - Samo besplatni sadržaj

en: - Graphics: @oktus
bs: - Grafika: @oktus

en: - Integrated proxy system
bs: - Integrisani proxy sistem

en: - No direct server hosting
bs: - Nema direktnog hostinga servera

en: - Redistribution must maintain attribution
bs: - Redistribucija mora zadržati atribuciju

en: - Remove duplicate entries
bs: - Uklonite duple unose

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
bs: - Reference usluga: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
bs: - Streamovi iz javnih izvora

en: - TS/M3U8 formats
bs: - TS/M3U8 formati

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
bs: - Tehnička podrška: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
bs: - Uklonjeno je {} duplih unosa

en: - {} entries updated
bs: - {} unosa je ažurirano

en: All countries (%d)
bs: Sve zemlje (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
bs: Izvoz za drugu zemlju je već u toku. Molimo pričekajte.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
bs: Izvoz je u toku. Molimo pričekajte prije popravljanja keša.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
bs: Samo anonimni ping pokretanja/otkucaja srca (ID sesije, verzija, vremenska oznaka - bez ličnih podataka). Onemogućite da se isključite.

en: At an interval hours or fixed time
bs: U intervalu od sati ili u određeno vrijeme

en: Author:
bs: Autor:

en: Auto-update EPG
bs: Automatsko ažuriranje EPG-a

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
bs: Automatski omogućite Vavoo EPG izvor(e) u EPGImportu nakon svakog izvoza, tako da ih ne morate sami omogućiti tamo.

en: Back
bs: Nazad

en: Bottom
bs: Dno

en: Bouquet Position in List
bs: Položaj buketa na listi

en: Bouquet creation error: {}
bs: Greška u kreiranju buketa: {}

en: Bouquet ready with {} channels
bs: Buket spreman sa {} kanala

en: Bouquets reload scheduled.
bs: Zakazano je ponovno punjenje buketa.

en: Bouquets reorganized successfully!
bs: Buketi uspješno reorganizirani!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
bs: CH±=Promjena | OK=Uključi | INFO=IMDb | STOP=Izlaz

en: Cache format fix completed:
bs: Popravak formata keš memorije je završen:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
bs: Keš memorija je već u ispravnom formatu. Nisu potrebne promjene.

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Cancel execution?
bs: Otkazati izvršenje?

en: Case: {}
bs: Slučaj: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
bs: Dnevnik promjena: ({}/{}, koristite gore/dolje)

en: Channels
bs: Kanali

en: Channels: %d
bs: Kanali: %d

en: Checking proxy...
bs: Provjera proxyja...

en: Clear All
bs: Obriši sve

en: Configuration saved successfully!
bs: Konfiguracija je uspješno sačuvana!

en: Configure Main Background Image.
bs: Konfigurirajte glavnu pozadinsku sliku.

en: Configure at a fixed time
bs: Konfigurirajte u određeno vrijeme

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
bs: Konfiguracija usluge Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
bs: Konzola

en: Continuing, proxy still syncing...
bs: Nastavlja se, proxy se još uvijek sinhronizuje...

en: Could not save the installer script.
bs: Nije moguće sačuvati skriptu za instalaciju.

en: Countries
bs: Zemlje

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
bs: Zemlje: %(generisano)d/%(ukupno)d

en: Country: %s
bs: Država: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
bs: Kreirajte EPG izvor za EPGImport s podacima Vavoo programa

en: Credits:
bs: Zasluge:

en: Default view when opening the plugin
bs: Zadani prikaz prilikom otvaranja dodatka

en: Do you want to export this bouquet?
bs: Želite li izvesti ovaj buket?

en: Do you want to fix the cache format?
bs: Želite li popraviti format keša?

en: EPG Similarity Threshold (%)
bs: Prag sličnosti EPG-a (%)

en: EPG import started
bs: Počeo je uvoz EPG-a

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
bs: EPG je onemogućen. Prvo ga omogućite u Vavoo postavkama.

en: EPG processing completed (no matches)
bs: EPG obrada završena (nema podudaranja)

en: EPG processing completed for {} channels
bs: EPG obrada je završena za {} kanala

en: EPGImport plugin not found: {}
bs: Dodatak EPGImport nije pronađen: {}

en: Enable Vavoo EPG
bs: Omogućite Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
bs: Omogućite ili onemogućite proxy.

en: Enter text to search...
bs: Unesite tekst za pretragu...

en: Error
bs: Greška

en: Error fixing cache: {}
bs: Greška pri popravljanju keša: {}

en: Error parsing data
bs: Greška pri raščlanjivanju podataka

en: Error starting EPG update: {}
bs: Greška pri pokretanju ažuriranja EPG-a: {}

en: Error starting channel
bs: Greška pri pokretanju kanala

en: Error: %s
bs: Greška: %s

en: Exit
bs: Izađi

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
bs: Izađite i ponovo otvorite dodatak da vidite novu pozadinu.

en: Export
bs: Izvoz

en: Export failed: {}
bs: Izvoz nije uspio: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
bs: Izvoz je započeo. Buket će uskoro biti dostupan.

en: Failed to refresh proxy token
bs: Osvježavanje proxy tokena nije uspjelo

en: Failed to refresh proxy:
bs: Osvježavanje proxyja nije uspjelo:

en: Failed: %(failed)d
bs: Nije uspjelo: %(neuspjelo)d

en: Fixing cache format...
bs: Ispravljanje keš formata...

en: Force proxy refresh?
bs: Prisiliti osvježavanje proxyja?

en: Found: {} channels
bs: Pronađeno: {} kanala

en: Generate .m3u file for:
bs: Generirajte .m3u fajl za:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
bs: Generirajte .m3u fajlove (Ok za Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
bs: Generirajte .m3u fajlove i sačuvajte ih na uređaju %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
bs: Generirati .m3u fajlove i sačuvati na uređaju %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
bs: Generirati .m3u fajlove za SVE %d zemlje?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
bs: Koliko često ponovo uskladiti EPG i osvježiti bukete, računajući od sada.

en: Important Notes:
bs: Važne napomene:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
bs: Povećajte ako proxy traje dugo zbog VPN-a ili spore veze.

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: Last channel update: %s
bs: Posljednje ažuriranje kanala: %s

en: License:
bs: Licenca:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
bs: Licenca: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
bs: Link u glavnom meniju

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
bs: Samo lokalno (127.0.0.1) - samo ovaj uređaj

en: Lower = less interruption but more refreshes
bs: Niže = manje prekida, ali više osvježavanja

en: M3U file generated successfully!
bs: M3U fajl uspješno generiran!

en: M3U generation completed!
bs: M3U generacija završena!

en: M3U generation error: %s
bs: Greška generisanja M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
bs: Minimalna sličnost za podudarne kanale (veći = stroži).

en: Movie Services Reference
bs: Referenca za filmske usluge

en: Network (%s) - other devices on the LAN
bs: Mreža (%s) - ostali uređaji na LAN-u

en: No IMDb/TMDB plugin found
bs: Nije pronađen dodatak za IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
bs: Nije otkrivena internetska veza. Molimo provjerite svoju mrežu.

en: No channels found
bs: Nema pronađenih kanala

en: No channels found for: %s
bs: Nisu pronađeni kanali za: %s

en: No items available
bs: Nema dostupnih artikala

en: No programme info available
bs: Nema dostupnih informacija o programu

en: No selection
bs: Nema izbora

en: No valid channels for: %s
bs: Nema važećih kanala za: %s

en: Nothing to remove for: {}
bs: Ništa za uklanjanje za: {}

en: Now %s
bs: Sada %s

en: Only one specific country
bs: Samo jedna određena država

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
bs: Povremeno uparujte EPG i osvježite bukete za svoje omiljene zemlje u pozadini.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
bs: Pozicija Vavoo buketa na glavnoj listi

en: Proxy Disabled
bs: Proksi je onemogućen

en: Proxy Enabled
bs: Proxy je omogućen

en: Proxy disabled
bs: Proksi je onemogućen

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
bs: Proxy je onemogućen. Molimo prvo uključite proxy. -- Konfiguracija menija --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
bs: Proxy je onemogućen. Omogućite ga u konfiguraciji.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
bs: Proxy nije pokrenut. Prvo pokrenite proxy.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
bs: Proxy nije aktivan. Nije moguće generirati M3U datoteku.

en: Proxy online - {} channels  ✓
bs: Proxy online - {} kanala ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
bs: Istek vremena za pokretanje proxy servera (sekunde)

en: Proxy token refreshed successfully
bs: Proxy token je uspješno osvježen

en: Really close without saving settings?
bs: Stvarno zatvoriti bez spremanja postavki?

en: Recommended: 5-8 minutes
bs: Preporučeno: 5-8 minuta

en: Refresh stream (minutes):
bs: Osvježi prijenos (minuta):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
bs: Osvježite prijenos svakih X minuta (1-15)

en: Reload bouquets and service list?
bs: Ponovno učitavanje buketa i servisne liste?

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
bs: Ukloniti SVE Vavoo bukete?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
bs: Ukloniti izvezeni buket za ovu zemlju/kategoriju?

en: Removed exported bouquet: {}
bs: Uklonjen izvezeni buket: {}

en: Restarting...
bs: Ponovno pokretanje...

en: Returning to channel list.
bs: Povratak na listu kanala.

en: SELECT YOUR CHOICE
bs: ODABERITE SVOJ IZBOR

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Saved in: %(path)s
bs: Sačuvano u: %(path)s

en: Saved in: %s
bs: Sačuvano u: %s

en: Schedule type:
bs: Vrsta rasporeda:

en: Search
bs: Traži

en: Search Channels:
bs: Traži kanale:

en: Search...
bs: Traži...

en: Search:
bs: Traži:

en: Select Background
bs: Odaberite Pozadina

en: Select M3U export mode:
bs: Odaberite način izvoza M3U:

en: Select country to export M3U:
bs: Odaberite zemlju za izvoz M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
bs: Odaberite IP adresu za korištenje u M3U linkovima:

en: Send Anonymous Statistics
bs: Pošalji anonimnu statistiku

en: Server for Player Used
bs: Korišćen server za igrača

en: Server for player.
bs: Server za igrača.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
bs: Prikaži opširne poruke na nivou DEBUG u vavoo.log (životni ciklus korisničkog sučelja, detalji po zahtjevu). Stupa na snagu odmah - prekinite osim u slučaju otklanjanja problema.

en: Showing all channels: {}
bs: Prikaz svih kanala: {}

en: Start EPG update now?
bs: Pokrenuti EPG ažuriranje sada?

en: Stream ended. Too many connection issues.
bs: Prijenos je završio. Previše problema sa vezom.

en: Technical Features:
bs: Tehničke karakteristike:

en: This will refresh the authentication token.
bs: Ovo će osvježiti token za autentifikaciju.

en: This will remove:
bs: Ovo će ukloniti:

en: This will:
bs: Ovo će:

en: Total channels: %(total_channels)d
bs: Ukupno kanala: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
bs: VELIKA SLOVA

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
bs: Vavoo EPG izvor nije omogućen u EPGImportu. Omogućite ga u postavkama EPGImporta.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
bs: Vavoo EPG izvor nije pronađen. Prvo izvezite barem jedan buket.

en: Vavoo Stream Live
bs: Vavoo prijenos uživo

en: Vavoo Stream Live - Information
bs: Vavoo prijenos uživo - informacije

en: Vavoo bouquets removed successfully!
bs: Vavoo buketi uspješno uklonjeni!

en: Vavoo is already running.
bs: Vavoo već radi.

en: Version:
bs: verzija:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
bs: Dobrodošli u Vavoo Proxy sa EPG podrškom

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
bs: Možete ga pokrenuti iz menija ili pritiskom na dugme TEXT.

en: fixed time
bs: fiksno vrijeme

en: lowercase
bs: mala slova

en: ✓ Proxy ({0}s)
bs: ✓ Proksi ({0}s)

en: ✓ Restarted
bs: ✓ Ponovo pokrenut

en: ✗ Error
bs: ✗ Greška

en: ✗ Proxy Error
bs: ✗ Proxy greška

en: ✗ Proxy Expired
bs: ✗ Proxy je istekao

en: ✗ Restart Failed
bs: ✗ Ponovno pokretanje nije uspjelo
