enigma 2 - en to ca translation catalogue (196 entries)

en: (%d channels)?
ca: (%d canals)?

en: (%s files deleted)
ca: (%s fitxers suprimits)

en: (you have v{})
ca: (tens v{})

en: - Add missing fields to all entries
ca: - Afegiu camps que falten a totes les entrades

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ca: - Actualització automàtica del testimoni cada 9 minuts

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ca: - Generació automàtica d'EPG amb referència de servei

en: - Automatic bouquet generation
ca: - Generació automàtica de rams

en: - Category bouquets
ca: - Categoria rams

en: - Clean up the cache file
ca: - Netegeu el fitxer de memòria cau

en: - Commercial use is strictly prohibited
ca: - Queda totalment prohibit l'ús comercial

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ca: - Comunitat: Linuxsat-support.com, Fòrum Corvoboys.org

en: - Container bouquets
ca: - Rams de contenidors

en: - Country bouquets
ca: - Rams de camp

en: - Free content only
ca: - Només contingut gratuït

en: - Graphics: @oktus
ca: - Gràfics: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ca: - Transmissió en directe HTTP

en: - Integrated proxy system
ca: - Sistema proxy integrat

en: - No direct server hosting
ca: - No hi ha allotjament directe del servidor

en: - Redistribution must maintain attribution
ca: - La redistribució ha de mantenir l'atribució

en: - Remove duplicate entries
ca: - Eliminar les entrades duplicades

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ca: - Referències de servei: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ca: - Transmissions de fonts públiques

en: - TS/M3U8 formats
ca: - Formats TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ca: - Suport tècnic: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ca: - S'han eliminat {} entrades duplicades

en: - {} entries updated
ca: - S'han actualitzat {} entrades

en: ? Proxy Unknown
ca: ? Proxy desconegut

en: All countries (%d)
ca: Tots els països (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ca: Una exportació a un altre país ja està en curs. Si us plau, espereu.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ca: Una exportació està en curs. Espereu abans d'arreglar la memòria cau.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ca: Només un ping d'inici anònim/de ritme cardíac (identificador de sessió, versió, marca de temps, sense dades personals). Desactiva per desactivar-lo.

en: At an interval hours or fixed time
ca: A intervals hores o hora fixa

en: Author:
ca: Autor:

en: Auto-update EPG
ca: Actualització automàtica de l'EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ca: Activeu automàticament les fonts EPG de Vavoo a EPGImport després de cada exportació, de manera que no cal que les habiliteu vosaltres mateixos.

en: Back
ca: Enrere

en: Backspace
ca: Retrocés

en: Bottom
ca: A baix

en: Bouquet Position in List
ca: Posició del ram a la llista

en: Bouquet creation error: {}
ca: Error de creació del ram: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ca: Ram preparat amb {} canals

en: Bouquets reload scheduled.
ca: Recàrrega de rams programada.

en: Bouquets reorganized successfully!
ca: Els rams s'han reorganitzat amb èxit!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ca: CH±=Canvi | D'acord=Canvia | INFO=IMDb | STOP=Surt

en: Cache format fix completed:
ca: S'ha completat la correcció del format de la memòria cau:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ca: La memòria cau ja té el format correcte. No calen canvis.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel execution?
ca: Cancel·lar l'execució?

en: Case: {}
ca: Cas: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ca: Registre de canvis: ({}/{}, utilitzeu amunt/avall)

en: Channels
ca: Canals

en: Channels: %d
ca: Canals: %d

en: Checking proxy...
ca: S'està comprovant el proxy...

en: Clear All
ca: Esborra-ho tot

en: Configuration saved successfully!
ca: La configuració s'ha desat correctament!

en: Configure Main Background Image.
ca: Configura la imatge de fons principal.

en: Configure at a fixed time
ca: Configurar a una hora fixa

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ca: Configuració del servei Referència Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ca: Consola

en: Continuing, proxy still syncing...
ca: Continuant, el proxy encara s'està sincronitzant...

en: Could not save the installer script.
ca: No s'ha pogut desar l'script d'instal·lació.

en: Countries
ca: Països

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ca: Països: %(generat)d/%(total)d

en: Country: %s
ca: País: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ca: Creeu una font EPG per a EPGImport amb les dades del programa Vavoo

en: Credits:
ca: Crèdits:

en: Debug logging
ca: Registre de depuració

en: Default View
ca: Vista per defecte

en: Default view when opening the plugin
ca: Visualització per defecte en obrir el connector

en: Do you want to export this bouquet?
ca: Vols exportar aquest ram?

en: Do you want to fix the cache format?
ca: Voleu arreglar el format de la memòria cau?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ca: Llindar de semblança EPG (%)

en: EPG import started
ca: S'ha iniciat la importació d'EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ca: EPG està desactivat. Activeu-lo primer a la configuració de Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
ca: S'ha completat el processament de l'EPG (sense coincidències)

en: EPG processing completed for {} channels
ca: S'ha completat el processament de l'EPG per a {} canals

en: EPGImport plugin not found: {}
ca: No s'ha trobat el connector EPGImport: {}

en: Enable Vavoo EPG
ca: Habiliteu Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
ca: Activa o desactiva el proxy.

en: Enter text to search...
ca: Introduïu text per cercar...

en: Error fixing cache: {}
ca: Error en corregir la memòria cau: {}

en: Error parsing data
ca: S'ha produït un error en analitzar les dades

en: Error starting EPG update: {}
ca: Error en iniciar l'actualització de l'EPG: {}

en: Error starting channel
ca: S'ha produït un error en iniciar el canal

en: Exit
ca: Sortida

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ca: Sortiu i torneu a obrir el connector per veure el nou fons.

en: Export
ca: Exporta

en: Export failed: {}
ca: Ha fallat l'exportació: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ca: S'ha iniciat l'exportació. El ram estarà disponible en breu.

en: Failed to refresh proxy token
ca: No s'ha pogut actualitzar el testimoni de proxy

en: Failed to refresh proxy:
ca: No s'ha pogut actualitzar el servidor intermediari:

en: Failed: %(failed)d
ca: Ha fallat: %(failed)d

en: Fix Cache
ca: Arregla la memòria cau

en: Fixing cache format...
ca: S'està solucionant el format de la memòria cau...

en: Force proxy refresh?
ca: Voleu l'actualització del servidor intermediari?

en: Found: {} channels
ca: S'han trobat: {} canals

en: Generate .m3u file for:
ca: Genereu un fitxer .m3u per a:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ca: Genera fitxers .m3u (d'acord per a Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ca: Genereu fitxers .m3u i deseu-los al dispositiu %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ca: Voleu generar fitxers .m3u i desar-los al dispositiu %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ca: Voleu generar fitxers .m3u per a TOTS els %d països?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ca: Amb quina freqüència cal tornar a coincidir amb l'EPG i actualitzar els rams, comptant a partir d'ara.

en: Important Notes:
ca: Notes importants:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ca: Augmenta si el proxy triga molt a causa de la VPN o de la connexió lenta.

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Last channel update: %s
ca: Última actualització del canal: %s

en: License:
ca: Llicència:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ca: Llicència: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ca: Enllaç al menú principal

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ca: Només local (127.0.0.1): només aquest dispositiu

en: Lower = less interruption but more refreshes
ca: Menor = menys interrupció però més actualitzacions

en: M3U file generated successfully!
ca: Fitxer M3U generat correctament!

en: M3U generation completed!
ca: S'ha completat la generació M3U!

en: M3U generation error: %s
ca: Error de generació M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ca: Semblança mínima per als canals coincidents (més alt = més estricte).

en: Movie Services Reference
ca: Referència de serveis de pel·lícules

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ca: Xarxa (%s): altres dispositius a la LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
ca: No s'ha trobat cap connector IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ca: No s'ha detectat cap connexió a Internet. Comproveu la vostra xarxa.

en: No channels found
ca: No s'han trobat canals

en: No channels found for: %s
ca: No s'han trobat canals per a: %s

en: No items available
ca: No hi ha articles disponibles

en: No programme info available
ca: No hi ha informació del programa disponible

en: No selection
ca: Sense selecció

en: No valid channels for: %s
ca: No hi ha canals vàlids per a: %s

en: Nothing to remove for: {}
ca: Res per eliminar per a: {}

en: Now %s
ca: Ara %s

en: Only one specific country
ca: Només un país concret

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ca: Torna a coincidir periòdicament amb l'EPG i actualitza els rams dels teus països preferits en segon pla.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ca: Posició dels rams de Vavoo a la llista principal

en: Proxy Disabled
ca: Proxy desactivat

en: Proxy Enabled
ca: Proxy habilitat

en: Proxy disabled
ca: Proxy desactivat

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ca: El proxy està desactivat. Si us plau, activeu el proxy primer. -- Configuració del menú --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ca: El proxy està desactivat. Si us plau, activeu-lo a la configuració.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ca: El servidor intermediari no s'està executant. Inicieu primer el proxy.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ca: Proxy no actiu. No es pot generar el fitxer M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ca: Proxy en línia: {} canals ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ca: Temps d'espera d'inici del servidor intermediari (segons)

en: Proxy token refreshed successfully
ca: El testimoni de proxy s'ha actualitzat correctament

en: Really close without saving settings?
ca: Tanqueu realment sense desar la configuració?

en: Recommended: 5-8 minutes
ca: Recomanat: 5-8 minuts

en: Refresh stream (minutes):
ca: Actualitza el flux (minuts):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ca: Actualitza el flux cada X minuts (1-15)

en: Reload Bouqet
ca: Torna a carregar Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
ca: Torneu a carregar els rams i la llista de serveis?

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ca: Eliminar TOTS els rams de Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ca: Vols suprimir el ram exportat per a aquest país/categoria?

en: Removed exported bouquet: {}
ca: S'ha eliminat el ram exportat: {}

en: Restarting...
ca: S'està reiniciant...

en: Returning to channel list.
ca: Tornant a la llista de canals.

en: SELECT YOUR CHOICE
ca: SELECCIONA LA TEVA Elecció

en: Save
ca: Desa

en: Saved in: %(path)s
ca: Desat a: %(path)s

en: Saved in: %s
ca: Desat a: %s

en: Schedule type:
ca: Tipus d'horari:

en: Search
ca: Cerca

en: Search Channels:
ca: Canals de cerca:

en: Search...
ca: Cerca...

en: Search:
ca: Cerca:

en: Select Background
ca: Seleccioneu Fons

en: Select M3U export mode:
ca: Seleccioneu el mode d'exportació M3U:

en: Select country to export M3U:
ca: Seleccioneu el país per exportar M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ca: Seleccioneu l'adreça IP que voleu utilitzar als enllaços M3U:

en: Send Anonymous Statistics
ca: Envia estadístiques anònimes

en: Server for Player Used
ca: Servidor per al jugador utilitzat

en: Server for player.
ca: Servidor per al jugador.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ca: Mostra missatges detallats de nivell DEBUG a vavoo.log (cicle de vida de la IU, detall per sol·licitud). Entra en vigor immediatament; deixeu-ho apagar tret que es resolgui problemes.

en: Showing all channels: {}
ca: Mostrant tots els canals: {}

en: Space
ca: Espai

en: Start EPG update now?
ca: Inicieu l'actualització de l'EPG ara?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ca: El flux s'ha acabat. Hi ha massa problemes de connexió.

en: Technical Features:
ca: Característiques tècniques:

en: This will refresh the authentication token.
ca: Això actualitzarà el testimoni d'autenticació.

en: This will remove:
ca: Això eliminarà:

en: This will:
ca: Això farà:

en: Top
ca: A dalt

en: Total channels: %(total_channels)d
ca: Canals totals: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ca: MAJÚSCULA

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ca: La font d'EPG de Vavoo no està activada a EPGImport. Si us plau, activeu-lo a la configuració d'EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ca: No s'ha trobat la font de l'EPG de Vavoo. Primer exporteu almenys un ram.

en: Vavoo Stream Live - Information
ca: Vavoo Stream Live - Informació

en: Vavoo Stream Live Plugin
ca: Connector de Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ca: Els rams de Vavoo s'han eliminat correctament!

en: Vavoo is already running.
ca: Vavoo ja funciona.

en: Version:
ca: Versió:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ca: Benvingut a Vavoo Proxy amb suport EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ca: Podeu iniciar-lo des del menú o prement el botó TEXT.

en: fixed time
ca: temps fix

en: lowercase
ca: minúscula

en: ✓ Restarted
ca: ✓ Reiniciat

en: ✗ Proxy Error
ca: ✗ Error de proxy

en: ✗ Proxy Expired
ca: ✗ Proxy caducat

en: ✗ Proxy Offline
ca: ✗ Proxy fora de línia

en: ✗ Restart Failed
ca: ✗ Error de reinici
