vavoo - en to el translation catalogue (199 entries)

en: (%d channels)?
el: (%d κανάλια);

en: (%s files deleted)
el: (%s αρχεία διαγράφηκαν)

en: (you have v{})
el: (έχετε v{})

en: - Add missing fields to all entries
el: - Προσθήκη των πεδίων που λείπουν σε όλες τις καταχωρήσεις

en: - Auto token refresh every 9 minutes
el: - Αυτόματη ανανέωση token κάθε 9 λεπτά

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
el: - Αυτόματη δημιουργία EPG με αναφορά υπηρεσιών

en: - Automatic bouquet generation
el: - Αυτόματη δημιουργία μπουκέτου

en: - Category bouquets
el: - Μπουκέτα κατηγορίας

en: - Clean up the cache file
el: - Εκκαθάριση του αρχείου cache

en: - Commercial use is strictly prohibited
el: - Απαγορεύεται αυστηρά η εμπορική χρήση

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
el: - Κοινότητα: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
el: - Μπουκέτα κοντέινερ

en: - Country bouquets
el: - Μπουκέτα χώρας

en: - Free content only
el: - Μόνο δωρεάν περιεχόμενο

en: - Graphics: @oktus
el: - Γραφικά: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
el: - Ζωντανή ροή HTTP

en: - Integrated proxy system
el: - Ενσωματωμένο σύστημα proxy

en: - No direct server hosting
el: - Δεν επιτρέπεται άμεση φιλοξενία διακομιστή

en: - Redistribution must maintain attribution
el: - Η αναδιανομή πρέπει να διατηρεί την αναφορά στον δημιουργό

en: - Remove duplicate entries
el: - Αφαίρεση των διπλότυπων καταχωρήσεων

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
el: - Αναφορές υπηρεσιών: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
el: - Ροές από δημόσιες πηγές

en: - TS/M3U8 formats
el: - Μορφές TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
el: - Τεχνική υποστήριξη: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
el: - Αφαιρέθηκαν {} διπλότυπες καταχωρήσεις

en: - {} entries updated
el: - Ενημερώθηκαν {} καταχωρήσεις

en: ? Proxy Unknown
el: ? Άγνωστος proxy

en: All countries (%d)
el: Όλες οι χώρες (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
el: Η εξαγωγή για άλλη χώρα βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη. Παρακαλώ περιμένετε.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
el: Εξαγωγή βρίσκεται σε εξέλιξη. Περιμένετε πριν διορθώσετε την προσωρινή μνήμη.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
el: Μόνο ανώνυμος ping εκκίνησης/χτύπου καρδιάς (αναγνωριστικό περιόδου σύνδεσης, έκδοση, χρονική σήμανση - χωρίς προσωπικά δεδομένα). Απενεργοποιήστε για να εξαιρεθείτε.

en: At an interval hours or fixed time
el: Σε χρονικό διάστημα ωρών ή σε σταθερή ώρα

en: Author:
el: Συγγραφέας:

en: Auto-update EPG
el: Αυτόματη ενημέρωση EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
el: Ενεργοποιήστε αυτόματα την πηγή(ες) Vavoo EPG στο EPGImport μετά από κάθε εξαγωγή, ώστε να μην χρειάζεται να τις ενεργοποιήσετε μόνοι σας εκεί.

en: Back
el: Πίσω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bouquet Position in List
el: Θέση των μπουκέτων στη λίστα

en: Bouquet creation error: {}
el: Σφάλμα δημιουργίας μπουκέτου: {}

en: Bouquet ready with {} channels
el: Το μπουκέτο είναι έτοιμο με {} κανάλια

en: Bouquets reload scheduled.
el: Η επαναφόρτωση των μπουκέτων προγραμματίστηκε.

en: Bouquets reorganized successfully!
el: Η αναδιοργάνωση των μπουκέτων ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
el: CH±=Αλλαγή | OK=Εναλλαγή | INFO=IMDb | STOP=Έξοδος

en: Cache format fix completed:
el: Η διόρθωση μορφής cache ολοκληρώθηκε:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
el: Η cache είναι ήδη στη σωστή μορφή. Δεν απαιτούνται αλλαγές.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel execution?
el: Να γίνει ακύρωση της εκτέλεσης;

en: Case: {}
el: Περίπτωση: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
el: Καταγραφή αλλαγών: ({}/{}, χρήση πάνω/κάτω)

en: Channels
el: Κανάλια

en: Channels: %d
el: Κανάλια: %d

en: Checking proxy...
el: Έλεγχος proxy...

en: Clear All
el: Καθαρισμός όλων

en: Configuration saved successfully!
el: Η ρύθμιση αποθηκεύτηκε με επιτυχία!

en: Configure Main Background Image.
el: Ρύθμιση της κύριας εικόνας φόντου.

en: Configure at a fixed time
el: Ρύθμιση σε σταθερή ώρα

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
el: Ρύθμιση αναφοράς υπηρεσιών Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
el: Κονσόλα

en: Continuing, proxy still syncing...
el: Συνέχεια, ο διακομιστής μεσολάβησης εξακολουθεί να συγχρονίζεται...

en: Could not save the installer script.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του σεναρίου εγκατάστασης.

en: Countries
el: Χώρες

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
el: Χώρες: %(generated)d/%(total)d

en: Country: %s
el: Χώρα: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
el: Δημιουργία πηγής EPG για το EPGImport με δεδομένα προγράμματος Vavoo

en: Credits:
el: Συντελεστές:

en: Debug logging
el: Καταγραφή εντοπισμού σφαλμάτων

en: Default View
el: Προεπιλεγμένη προβολή

en: Default view when opening the plugin
el: Προεπιλεγμένη προβολή κατά το άνοιγμα του πρόσθετου

en: Do you want to export this bouquet?
el: Θέλετε να εξάγετε αυτό το μπουκέτο;

en: Do you want to fix the cache format?
el: Θέλετε να διορθωθεί η μορφή της cache;

en: EPG Similarity Threshold (%)
el: Όριο ομοιότητας EPG (%)

en: EPG import started
el: Η εισαγωγή του EPG ξεκίνησε

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
el: Το EPG είναι απενεργοποιημένο. Παρακαλώ ενεργοποιήστε το πρώτα στις ρυθμίσεις Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
el: Η επεξεργασία EPG ολοκληρώθηκε (χωρίς αντιστοιχίσεις)

en: EPG processing completed for {} channels
el: Η επεξεργασία EPG ολοκληρώθηκε για {} κανάλια

en: EPGImport plugin not found: {}
el: Το πρόσθετο EPGImport δεν βρέθηκε: {}

en: Enable Vavoo EPG
el: Ενεργοποίηση Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του proxy.

en: Enter text to search...
el: Εισάγετε κείμενο για αναζήτηση...

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error fixing cache: {}
el: Σφάλμα κατά τη διόρθωση της cache: {}

en: Error parsing data
el: Σφάλμα ανάλυσης δεδομένων

en: Error starting EPG update: {}
el: Σφάλμα κατά την εκκίνηση της ενημέρωσης EPG: {}

en: Error starting channel
el: Σφάλμα εκκίνησης καναλιού

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
el: Βγείτε και ανοίξτε ξανά την προσθήκη για να δείτε το νέο φόντο.

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export failed: {}
el: Η εξαγωγή απέτυχε: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
el: Η εξαγωγή ξεκίνησε. Το μπουκέτο θα είναι διαθέσιμο σύντομα.

en: Failed to refresh proxy token
el: Αποτυχία ανανέωσης του token του proxy

en: Failed to refresh proxy:
el: Αποτυχία ανανέωσης proxy:

en: Failed: %(failed)d
el: Απέτυχαν: %(failed)d

en: Fix Cache
el: Διόρθωση cache

en: Fixing cache format...
el: Διόρθωση μορφής cache...

en: Force proxy refresh?
el: Εξαναγκασμένη ανανέωση proxy;

en: Found: {} channels
el: Βρέθηκαν: {} κανάλια

en: Generate .m3u file for:
el: Δημιουργία αρχείου .m3u για:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
el: Δημιουργία αρχείων .m3u (πιέστε OK)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
el: Δημιουργία αρχείων .m3u και αποθήκευση στο %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
el: Να γίνει δημιουργία αρχείων .m3u και να αποθηκευτούν στη συσκευή %s;

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
el: Να γίνει δημιουργία αρχείων .m3u για ΟΛΕΣ τις %d χώρες;

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
el: Πόσο συχνά να ταιριάζετε ξανά το EPG και να ανανεώνετε μπουκέτα, μετρώντας από τώρα.

en: Important Notes:
el: Σημαντικές σημειώσεις:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
el: Αύξηση εάν ο διακομιστής μεσολάβησης διαρκεί πολύ λόγω VPN ή αργής σύνδεσης.

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Last channel update: %s
el: Τελευταία ενημέρωση καναλιών: %s

en: License:
el: Άδεια χρήσης:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
el: Άδεια χρήσης: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
el: Σύνδεσμος στο κύριο μενού

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
el: Μόνο τοπικά (127.0.0.1) - μόνο αυτή η συσκευή

en: Lower = less interruption but more refreshes
el: Χαμηλότερα = λίγες διακοπές, πολλές ανανεώσεις

en: M3U file generated successfully!
el: Το αρχείο M3U δημιουργήθηκε με επιτυχία!

en: M3U generation completed!
el: Η δημιουργία M3U ολοκληρώθηκε!

en: M3U generation error: %s
el: Σφάλμα δημιουργίας M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
el: Ελάχιστη ομοιότητα για αντιστοίχιση καναλιών (υψηλότερη τιμή = πιο αυστηρή).

en: Movie Services Reference
el: Αναφορά υπηρεσιών ταινιών

en: Network (%s) - other devices on the LAN
el: Δίκτυο (%s) - άλλες συσκευές στο LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
el: Δεν βρέθηκε πρόσθετο IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
el: Δεν εντοπίστηκε σύνδεση στο Διαδίκτυο. Παρακαλώ ελέγξτε το δίκτυό σας.

en: No channels found
el: Δεν βρέθηκαν κανάλια

en: No channels found for: %s
el: Δεν βρέθηκαν κανάλια για: %s

en: No items available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία

en: No programme info available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες προγράμματος

en: No selection
el: Καμία επιλογή

en: No valid channels for: %s
el: Δεν υπάρχουν έγκυρα κανάλια για: %s

en: Nothing to remove for: {}
el: Δεν υπάρχει τίποτα για κατάργηση για: {}

en: Now %s
el: Τώρα %s

en: Only one specific country
el: Μόνο μία συγκεκριμένη χώρα

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
el: Ταιριάξτε ξανά περιοδικά το EPG και ανανεώστε τα μπουκέτα για τις αγαπημένες σας χώρες στο παρασκήνιο.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
el: Θέση των μπουκέτων Vavoo στην κύρια λίστα

en: Proxy Disabled
el: Proxy απενεργοποιημένος

en: Proxy Enabled
el: Proxy ενεργοποιημένος

en: Proxy disabled
el: Ο proxy είναι απενεργοποιημένος

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
el: Ο proxy είναι απενεργοποιημένος. Παρακαλώ ενεργοποιήστε πρώτα τον proxy. -- Μενού ρυθμίσεων --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
el: Ο proxy είναι απενεργοποιημένος. Παρακαλώ ενεργοποιήστε τον στις ρυθμίσεις.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
el: Ο proxy δεν εκτελείται. Παρακαλώ εκκινήστε πρώτα τον proxy.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
el: Ο proxy δεν είναι ενεργός. Αδυναμία δημιουργίας αρχείου M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
el: Διακομιστής μεσολάβησης στο διαδίκτυο - {} κανάλια ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
el: Λήξη χρονικού ορίου εκκίνησης διακομιστή μεσολάβησης (δευτερόλεπτα)

en: Proxy token refreshed successfully
el: Το token του proxy ανανεώθηκε με επιτυχία

en: Really close without saving settings?
el: Θέλετε πραγματικά να κλείσετε χωρίς αποθήκευση των ρυθμίσεων;

en: Recommended: 5-8 minutes
el: Προτείνονται: 5-8 λεπτά

en: Refresh stream (minutes):
el: Ανανέωση ροής (λεπτά):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
el: Ανανέωση ροής κάθε X λεπτά (1-15)

en: Reload Bouqet
el: Φόρτωση μπουκέτων

en: Reload bouquets and service list?
el: Να γίνει επαναφόρτωση των μπουκέτων και της λίστας υπηρεσιών;

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
el: Να γίνει αφαίρεση ΟΛΩΝ των μπουκέτων Vavoo;

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
el: Να καταργηθεί το εξαγόμενο μπουκέτο για αυτήν τη χώρα/κατηγορία;

en: Removed exported bouquet: {}
el: Καταργήθηκε το εξαγόμενο μπουκέτο: {}

en: Restarting...
el: Επανεκκίνηση...

en: Returning to channel list.
el: Επιστροφή στη λίστα καναλιών.

en: SELECT YOUR CHOICE
el: ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Saved in: %(path)s
el: Αποθηκεύτηκε σε: %(path)s

en: Saved in: %s
el: Αποθηκεύτηκε σε: %s

en: Schedule type:
el: Τύπος προγραμματισμού:

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Channels:
el: Αναζήτηση καναλιών:

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Select Background
el: Επιλογή φόντου

en: Select M3U export mode:
el: Επιλέξτε λειτουργία εξαγωγής M3U:

en: Select country to export M3U:
el: Επιλέξτε χώρα για εξαγωγή M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
el: Επιλέξτε τη διεύθυνση IP που θα χρησιμοποιήσετε στους συνδέσμους M3U:

en: Send Anonymous Statistics
el: Αποστολή Ανώνυμων Στατιστικών

en: Server for Player Used
el: Διακομιστής για αναπαραγωγή

en: Server for player.
el: Διακομιστής για αναπαραγωγή.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
el: Εμφάνιση αναλυτικών μηνυμάτων σε επίπεδο DEBUG στο vavoo.log (κύκλος ζωής διεπαφής χρήστη, λεπτομέρειες ανά αίτημα). Ισχύει αμέσως - σταματήστε εκτός εάν αντιμετωπιστεί το πρόβλημα.

en: Showing all channels: {}
el: Εμφάνιση όλων των καναλιών: {}

en: Space
el: Διάστημα

en: Start EPG update now?
el: Να ξεκινήσει τώρα η ενημέρωση EPG;

en: Stream ended. Too many connection issues.
el: Η ροή τερματίστηκε. Πάρα πολλά προβλήματα σύνδεσης.

en: Technical Features:
el: Τεχνικά χαρακτηριστικά:

en: This will refresh the authentication token.
el: Αυτό θα ανανεώσει το token πιστοποίησης.

en: This will remove:
el: Αυτό θα αφαιρέσει:

en: This will:
el: Αυτό θα κάνει:

en: Top
el: Πάνω

en: Total channels: %(total_channels)d
el: Σύνολο καναλιών: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
el: ΚΕΦΑΛΑΙΑ

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
el: Η πηγή Vavoo EPG δεν είναι ενεργοποιημένη στο EPGImport. Παρακαλώ ενεργοποιήστε την στις ρυθμίσεις του EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
el: Η πηγή Vavoo EPG δεν βρέθηκε. Παρακαλώ εξάγετε πρώτα τουλάχιστον ένα μπουκέτο.

en: Vavoo Stream Live - Information
el: Vavoo Stream Live - Πληροφορίες

en: Vavoo Stream Live Plugin
el: Πρόσθετο Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
el: Τα μπουκέτα Vavoo αφαιρέθηκαν με επιτυχία!

en: Vavoo is already running.
el: Το Vavoo εκτελείται ήδη.

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
el: Καλώς ήρθατε στοn Vavoo proxy με υποστήριξη EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
el: Μπορείτε να τον εκκινήσετε από το μενού ή πατώντας το κουμπί TEXT.

en: fixed time
el: σταθερή ώρα

en: interval
el: διάστημα

en: lowercase
el: πεζά

en: ✓ Restarted
el: ✓ Επανεκκινήθηκε

en: ✗ Error
el: ✗ Σφάλμα

en: ✗ Proxy Error
el: ✗ Σφάλμα proxy

en: ✗ Proxy Expired
el: ✗ Ο proxy έληξε

en: ✗ Proxy Offline
el: ✗ Ο proxy είναι εκτός σύνδεσης

en: ✗ Restart Failed
el: ✗ Η επανεκκίνηση απέτυχε
