enigma 2 - en to eo translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
eo: (%d kanaloj)?

en: (%s files deleted)
eo: (%s dosieroj forigitaj)

en: (you have v{})
eo: (vi havas v{})

en: - Add missing fields to all entries
eo: - Aldonu mankantajn kampojn al ĉiuj enskriboj

en: - Auto token refresh every 9 minutes
eo: - Aŭtomata ĵetono refreŝigas ĉiujn 9 minutojn

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
eo: - Aŭtomata Epg-generacio kun Serva Referenco

en: - Automatic bouquet generation
eo: - Aŭtomata bukeda generacio

en: - Category bouquets
eo: - Kategorio bukedoj

en: - Clean up the cache file
eo: - Purigu la kaŝmemordosieron

en: - Commercial use is strictly prohibited
eo: - Komerca uzo estas strikte malpermesita

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
eo: - Komunumo: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forumo

en: - Container bouquets
eo: - Ujbukedoj

en: - Country bouquets
eo: - Landaj bukedoj

en: - Free content only
eo: - Nur senpaga enhavo

en: - Graphics: @oktus
eo: - Grafikaĵoj: @oktus

en: - Integrated proxy system
eo: - Integrita prokura sistemo

en: - No direct server hosting
eo: - Neniu rekta servila gastigado

en: - Redistribution must maintain attribution
eo: - Redistribuo devas konservi atribuon

en: - Remove duplicate entries
eo: - Forigi duplikatajn enskribojn

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
eo: - Servaj referencoj: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
eo: - Fluoj el publikaj fontoj

en: - TS/M3U8 formats
eo: - Formatoj TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
eo: - Teknika subteno: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
eo: - {} duplikataj enskriboj forigitaj

en: - {} entries updated
eo: - {} enskriboj ĝisdatigitaj

en: ? Proxy Unknown
eo: ? Prokura Nekonata

en: All countries (%d)
eo: Ĉiuj landoj (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
eo: Eksporto por alia lando jam okazas. Bonvolu atendi.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
eo: Eksporto estas en progreso. Bonvolu atendi antaŭ ripari la kaŝmemoron.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
eo: Anonima starto/korbato-pingo nur (sesio-identigilo, versio, tempomarko - neniuj personaj datumoj). Malebligu elekti ekstere.

en: At an interval hours or fixed time
eo: Je intervalo horoj aŭ fiksa tempo

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Auto-update EPG
eo: Aŭtomate ĝisdatigi EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
eo: Aŭtomate ebligu la fonton(j)n de Vavoo EPG en EPGImport post ĉiu eksporto, por ke vi ne devas ebligi ilin mem tie.

en: Back
eo: Reen

en: Bottom
eo: Fundo

en: Bouquet Position in List
eo: Bukeda Pozicio en Listo

en: Bouquet creation error: {}
eo: Eraro pri kreado de bukedoj: {}

en: Bouquet ready with {} channels
eo: Bukedo preta kun {} kanaloj

en: Bouquets reload scheduled.
eo: Bukedoj reŝargi planita.

en: Bouquets reorganized successfully!
eo: Bukedoj sukcese reorganizitaj!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
eo: CH±=Ŝanĝi | OK=Baskuli | INFO=IMDb | STOP=Eliru

en: Cache format fix completed:
eo: Riparo de la formato de kaŝmemoro finiĝis:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
eo: Kaŝmemoro jam estas en ĝusta formato. Neniuj ŝanĝoj bezonataj.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel execution?
eo: Ĉu nuligi ekzekuton?

en: Case: {}
eo: Kazo: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
eo: Ŝanĝprotokolo: ({}/{}, uzu supren/malsupren)

en: Channels
eo: Kanaloj

en: Channels: %d
eo: Kanaloj: %d

en: Checking proxy...
eo: Kontrolante prokurilon...

en: Clear All
eo: Forigi Ĉion

en: Configuration saved successfully!
eo: Agordo konservita sukcese!

en: Configure Main Background Image.
eo: Agordi Ĉefan Fonan Bildon.

en: Configure at a fixed time
eo: Agordu je fiksa tempo

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
eo: Agordi servon Referenco Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
eo: Konzolo

en: Continuing, proxy still syncing...
eo: Daŭrigante, prokurilo ankoraŭ sinkroniĝanta...

en: Could not save the installer script.
eo: Ne eblis konservi la instalilon skripton.

en: Countries
eo: Landoj

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
eo: Landoj: %(generita)d/%(totala)d

en: Country: %s
eo: Lando: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
eo: Kreu EPG-fonton por EPGImport kun Vavoo-programo-datumoj

en: Credits:
eo: Kreditoj:

en: Debug logging
eo: Sencimigi protokolon

en: Default View
eo: Defaŭlta Vido

en: Default view when opening the plugin
eo: Defaŭlta vido dum malfermado de la kromaĵo

en: Do you want to export this bouquet?
eo: Ĉu vi volas eksporti ĉi tiun bukedon?

en: Do you want to fix the cache format?
eo: Ĉu vi volas ripari la kaŝmemorformaton?

en: EPG Similarity Threshold (%)
eo: EPG Simileca sojlo (%)

en: EPG import started
eo: EPG-importo komenciĝis

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
eo: EPG estas malŝaltita. Bonvolu unue ebligi ĝin en Vavoo-agordoj.

en: EPG processing completed (no matches)
eo: EPG-pretigo finiĝis (neniu kongruoj)

en: EPG processing completed for {} channels
eo: EPG-pretigo finiĝis por {} kanaloj

en: EPGImport plugin not found: {}
eo: EPGImport kromaĵo ne trovita: {}

en: Enable Vavoo EPG
eo: Ebligu Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
eo: Ebligu aŭ malŝalti prokurilon.

en: Enter text to search...
eo: Enigu tekston por serĉi...

en: Error
eo: Eraro

en: Error fixing cache: {}
eo: Eraro ripari kaŝmemoron: {}

en: Error parsing data
eo: Eraro dum analizado de datumoj

en: Error starting EPG update: {}
eo: Eraro dum lanĉado de EPG-ĝisdatigo: {}

en: Error starting channel
eo: Eraro dum lanĉado de kanalo

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Exit
eo: Eliro

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
eo: Eliru kaj remalfermu la kromprogramon por vidi la novan fonon.

en: Export
eo: Eksporto

en: Export failed: {}
eo: Eksporto malsukcesis: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
eo: Eksporto komenciĝis. Bukedo estos disponebla baldaŭ.

en: Failed to refresh proxy token
eo: Malsukcesis refreŝigi prokurilon

en: Failed to refresh proxy:
eo: Malsukcesis refreŝigi prokurilon:

en: Failed: %(failed)d
eo: Malsukcesis: %(fiaskis)d

en: Fix Cache
eo: Ripari Kaŝmemoron

en: Fixing cache format...
eo: Riparante kaŝmemorformaton...

en: Force proxy refresh?
eo: Ĉu devigi prokurilon refreŝigi?

en: Found: {} channels
eo: Trovita: {} kanaloj

en: Generate .m3u file for:
eo: Generu .m3u-dosieron por:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
eo: Generu .m3u dosierojn (Bone por Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
eo: Generu .m3u dosierojn kaj konservu al aparato %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
eo: Ĉu krei .m3u dosierojn kaj konservi al aparato %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
eo: Ĉu generi .m3u dosierojn por ĈIUJ %d landoj?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
eo: Kiom ofte rekodigi EPG kaj refreŝigi bukedojn, kalkulante ekde nun.

en: Important Notes:
eo: Gravaj Notoj:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
eo: Pliigu se prokurilo daŭras longe pro VPN aŭ malrapida konekto.

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Last channel update: %s
eo: Lasta kanala ĝisdatigo: %s

en: License:
eo: Licenco:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
eo: Permesilo: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
eo: Ligo en Ĉefa Menuo

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
eo: Loka nur (127.0.0.1) - ĉi tiu aparato nur

en: Lower = less interruption but more refreshes
eo: Malsupra = malpli da interrompo sed pli da refreŝigoj

en: M3U file generated successfully!
eo: M3U-dosiero generita sukcese!

en: M3U generation completed!
eo: M3U-generacio finiĝis!

en: M3U generation error: %s
eo: M3U-generacia eraro: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
eo: Minimuma simileco por kongruaj kanaloj (pli alta = pli strikta).

en: Movie Services Reference
eo: Filmaj Servoj Referenco

en: Network (%s) - other devices on the LAN
eo: Reto (%s) - aliaj aparatoj sur la LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
eo: Neniu kromaĵo IMDb/TMDB trovita

en: No Internet connection detected. Please check your network.
eo: Neniu interreta konekto detektita. Bonvolu kontroli vian reton.

en: No channels found
eo: Neniuj kanaloj trovitaj

en: No channels found for: %s
eo: Neniuj kanaloj trovitaj por: %s

en: No items available
eo: Neniuj eroj haveblaj

en: No programme info available
eo: Neniuj programinformoj haveblaj

en: No selection
eo: Neniu elekto

en: No valid channels for: %s
eo: Neniuj validaj kanaloj por: %s

en: Nothing to remove for: {}
eo: Nenio por forigi: {}

en: Now %s
eo: Nun %s

en: Only one specific country
eo: Nur unu specifa lando

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
eo: Periode rekomparu EPG kaj refreŝigu bukedojn por viaj plej ŝatataj landoj en la fono.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
eo: Pozicio de Vavoo-bukedoj en la ĉefa listo

en: Proxy Disabled
eo: Prokurilo Malŝaltita

en: Proxy Enabled
eo: Prokurilo Ebligita

en: Proxy disabled
eo: Prokurilo malŝaltita

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
eo: Prokurilo estas malŝaltita. Bonvolu ŝalti prokurilon unue. -- Agordo de menuo --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
eo: Prokurilo estas malŝaltita. Bonvolu ebligi ĝin en la agordo.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
eo: Prokurilo ne funkcias. Bonvolu unue komenci la prokurilon.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
eo: Prokurilo ne aktiva. Ne eblas generi M3U-dosieron.

en: Proxy online - {} channels  ✓
eo: Prokura enreta - {} kanaloj ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
eo: Prokura ektempotempo (sekundoj)

en: Proxy token refreshed successfully
eo: Prokura ĵetono refreŝiĝis sukcese

en: Really close without saving settings?
eo: Ĉu vere fermi sen konservi agordojn?

en: Recommended: 5-8 minutes
eo: Rekomendita: 5-8 minutoj

en: Refresh stream (minutes):
eo: Refreŝigi fluon (minutoj):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
eo: Refreŝigi fluon ĉiujn X minutojn (1-15)

en: Reload Bouqet
eo: Reŝargi Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
eo: Ĉu reŝargi bukedojn kaj servan liston?

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
eo: Ĉu forigi ĈIUJN Vavoo-bukedojn?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
eo: Ĉu forigi la eksportitan bukedon por ĉi tiu lando/kategorio?

en: Removed exported bouquet: {}
eo: Forigita eksportita bukedo: {}

en: Restarting...
eo: Rekomencante...

en: Returning to channel list.
eo: Revenante al kanallisto.

en: SELECT YOUR CHOICE
eo: ELEKTU VIAN ELEKTON

en: Save
eo: Konservu

en: Saved in: %(path)s
eo: Konservite en: %(path)s

en: Saved in: %s
eo: Konservite en: %s

en: Schedule type:
eo: Tipo de horaro:

en: Search
eo: Serĉu

en: Search Channels:
eo: Serĉaj Kanaloj:

en: Search...
eo: Serĉu...

en: Search:
eo: Serĉu:

en: Select Background
eo: Elektu Fonon

en: Select M3U export mode:
eo: Elektu M3U-eksportreĝimon:

en: Select country to export M3U:
eo: Elektu landon por eksporti M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
eo: Elektu la IP-adreson por uzi en la ligiloj M3U:

en: Send Anonymous Statistics
eo: Sendu Anonimajn Statistikojn

en: Server for Player Used
eo: Servilo por Ludanto Uzita

en: Server for player.
eo: Servilo por ludanto.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
eo: Montru multvortajn DEBUG-nivelajn mesaĝojn en vavoo.log (UI-vivciklo, laŭpeta detalo). Efikas tuj - forlasu krom se problemoj.

en: Showing all channels: {}
eo: Montrante ĉiujn kanalojn: {}

en: Space
eo: Spaco

en: Start EPG update now?
eo: Ĉu komenci EPG-ĝisdatigon nun?

en: Stream ended. Too many connection issues.
eo: Rojo finiĝis. Tro da konektoproblemoj.

en: Technical Features:
eo: Teknikaj Trajtoj:

en: This will refresh the authentication token.
eo: Ĉi tio refreŝigos la aŭtentikigĵetonon.

en: This will remove:
eo: Ĉi tio forigos:

en: This will:
eo: Ĉi tio:

en: Top
eo: Supre

en: Total channels: %(total_channels)d
eo: Totalaj kanaloj: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
eo: MAJUSKLOJ

en: Updating Vavoo Stream Live...
eo: Ĝisdatigante Vavoo Stream Live...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
eo: Vavoo EPG-fonto ne estas ebligita en EPGImport. Bonvolu aktivigi ĝin en la agordoj de EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
eo: Vavoo EPG-fonto ne trovita. Bonvolu eksporti almenaŭ unu bukedon unue.

en: Vavoo Stream Live - Information
eo: Vavoo Stream Live - Informoj

en: Vavoo bouquets removed successfully!
eo: Vavoo-bukedoj sukcese forigitaj!

en: Vavoo is already running.
eo: Vavoo jam kuras.

en: Version:
eo: Versio:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
eo: Bonvenon al Vavoo Proxy kun EPG-subteno

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
eo: Vi povas komenci ĝin de la menuo aŭ premante la butonon TEKSTO.

en: fixed time
eo: fiksita tempo

en: interval
eo: intervalo

en: lowercase
eo: minuskla

en: ✓ Proxy ({0}s)
eo: ✓ Prokurilo ({0}j)

en: ✓ Proxy OK
eo: ✓ Prokuro OK

en: ✓ Restarted
eo: ✓ Rekomencita

en: ✗ Error
eo: ✗ Eraro

en: ✗ Proxy Error
eo: ✗ Prokura Eraro

en: ✗ Proxy Expired
eo: ✗ Prokurilo Eksvalidiĝis

en: ✗ Proxy Offline
eo: ✗ Prokura eksterrete

en: ✗ Restart Failed
eo: ✗ Rekomenco Malsukcesis
