enigma 2 - en to eu translation catalogue (202 entries)

en: (%d channels)?
eu: (%d kanal)?

en: (%s files deleted)
eu: (%s fitxategi ezabatu dira)

en: (you have v{})
eu: (v{} duzu)

en: - Add missing fields to all entries
eu: - Gehitu falta diren eremuak sarrera guztietan

en: - Auto token refresh every 9 minutes
eu: - Token-a automatikoki freskatu 9 minutuz behin

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
eu: - Epg sorkuntza automatikoa Zerbitzu Erreferentziarekin

en: - Automatic bouquet generation
eu: - Sorta sorta automatikoa

en: - Category bouquets
eu: - Kategoria sortak

en: - Clean up the cache file
eu: - Garbitu cache fitxategia

en: - Commercial use is strictly prohibited
eu: - Erabilera komertziala guztiz debekatuta dago

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
eu: - Komunitatea: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Foroa

en: - Container bouquets
eu: - Edukiontzi sortak

en: - Country bouquets
eu: - Herriko sortak

en: - Free content only
eu: - Doako edukia soilik

en: - Graphics: @oktus
eu: - Grafikoak: @oktus

en: - Integrated proxy system
eu: - Proxy sistema integratua

en: - No direct server hosting
eu: - Ez dago zerbitzari zuzeneko hostinga

en: - Redistribution must maintain attribution
eu: - Birbanaketak atribuzioari eutsi behar dio

en: - Remove duplicate entries
eu: - Kendu sarrera bikoiztuak

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
eu: - Zerbitzu-erreferentziak: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
eu: - Iturri publikoetatik datozen korronteak

en: - TS/M3U8 formats
eu: - TS/M3U8 formatuak

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
eu: - Laguntza teknikoa: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
eu: - {} bikoiztutako sarrera kendu dira

en: - {} entries updated
eu: - {} sarrera eguneratu dira

en: ? Proxy Unknown
eu: ? Proxy ezezaguna

en: All countries (%d)
eu: Herrialde guztiak (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
eu: An export for another country is already in progress. Mesedez, itxaron.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
eu: Esportazio bat abian da. Mesedez, itxaron cachea konpondu aurretik.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
eu: Abiarazte/taupadaren ping anonimoa soilik (saioaren IDa, bertsioa, denbora-zigilua - ez dago datu pertsonalik). Desgaitu uzteko.

en: At an interval hours or fixed time
eu: Ordu tarte batean edo ordu finko batean

en: Author:
eu: Egilea:

en: Auto-update EPG
eu: EPG automatikoki eguneratu

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
eu: Automatikoki gaitu Vavoo EPG iturburuak EPGImport-en esportazio bakoitzaren ondoren, beraz, ez dituzu zuk zeuk gaitu beharrik.

en: Back
eu: Itzuli

en: Backspace
eu: Atzera atzera

en: Bottom
eu: Behean

en: Bouquet Position in List
eu: Sortaren posizioa Zerrendan

en: Bouquet creation error: {}
eu: Sortak sortzeko errorea: {}

en: Bouquet ready with {} channels
eu: Sorta prest dago {} kanalekin

en: Bouquets reload scheduled.
eu: Sortak birkargatu dira.

en: Bouquets reorganized successfully!
eu: Sortak ongi berrantolatu dira!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
eu: CH±=Aldatu | Ados=Aktibatu | INFO=IMDb | STOP=Irten

en: Cache format fix completed:
eu: Cache formatuaren konponketa osatu da:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
eu: Cachea formatu egokian dago jada. Ez da aldaketarik behar.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel execution?
eu: Exekuzioa bertan behera utzi?

en: Case: {}
eu: Kasua: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
eu: Aldaketen erregistroa: ({}/{}, erabili gora/behera)

en: Channels
eu: Kanalak

en: Channels: %d
eu: Kanalak: %d

en: Checking proxy...
eu: Proxya egiaztatzen...

en: Clear All
eu: Garbitu guztiak

en: Configuration saved successfully!
eu: Konfigurazioa behar bezala gorde da!

en: Configure Main Background Image.
eu: Konfiguratu atzeko planoko irudi nagusia.

en: Configure at a fixed time
eu: Konfiguratu ordutegi finko batean

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
eu: Konfiguratu zerbitzua Erreferentzia Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
eu: Kontsola

en: Continuing, proxy still syncing...
eu: Aurrera egiten, proxy-a oraindik sinkronizatzen...

en: Could not save the installer script.
eu: Ezin izan da instalatzailearen script-a gorde.

en: Countries
eu: Herrialdeak

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
eu: Herrialdeak: %(sortutako)d/%(guztira)d

en: Country: %s
eu: Herrialdea: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
eu: Sortu EPG iturburua EPGImport-erako Vavoo programaren datuekin

en: Credits:
eu: Kredituak:

en: Debug logging
eu: Araztu erregistroa

en: Default View
eu: Ikuspegi lehenetsia

en: Default view when opening the plugin
eu: Ikuspegi lehenetsia plugina irekitzean

en: Do you want to export this bouquet?
eu: Sorta hau esportatu nahi duzu?

en: Do you want to fix the cache format?
eu: Cache formatua konpondu nahi duzu?

en: EPG Similarity Threshold (%)
eu: EPG antzekotasun atalasea (%)

en: EPG import started
eu: EPG inportazioa hasi da

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
eu: EPG is disabled. Mesedez, gaitu lehenik Vavoo ezarpenetan.

en: EPG processing completed (no matches)
eu: EPG prozesatu da (ez dago bat etortzerik)

en: EPG processing completed for {} channels
eu: EPG prozesatu da {} kanaletarako

en: EPGImport plugin not found: {}
eu: EPGImport plugina ez da aurkitu: {}

en: Enable Vavoo EPG
eu: Gaitu Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
eu: Gaitu edo desgaitu proxy.

en: Enter text to search...
eu: Idatzi testua bilatzeko...

en: Error
eu: Errorea

en: Error fixing cache: {}
eu: Errore bat gertatu da cachea konpontzean: {}

en: Error parsing data
eu: Errore bat gertatu da datuak analizatzean

en: Error starting EPG update: {}
eu: Errore bat gertatu da EPG eguneratzea hastean: {}

en: Error starting channel
eu: Errore bat gertatu da kanala abiatzean

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Exit
eu: Irten

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
eu: Irten eta berriro ireki plugina atzeko plano berria ikusteko.

en: Export
eu: Esportatu

en: Export failed: {}
eu: Ezin izan da esportatu: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
eu: Esportazioa hasi da. Sorta laster egongo da eskuragarri.

en: Failed to refresh proxy token
eu: Ezin izan da freskatu proxy tokena

en: Failed to refresh proxy:
eu: Ezin izan da freskatu proxy:

en: Failed: %(failed)d
eu: Huts egin: %(huts)d

en: Fix Cache
eu: Konpondu cachea

en: Fixing cache format...
eu: Cache formatua konpontzen...

en: Force proxy refresh?
eu: Proxy freskatzea behartu?

en: Found: {} channels
eu: Aurkitu: {} kanal

en: Generate .m3u file for:
eu: Sortu .m3u fitxategia honetarako:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
eu: Sortu .m3u fitxategiak (Ondo dago Execentzat)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
eu: Sortu .m3u fitxategiak eta gorde %s gailuan.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
eu: .m3u fitxategiak sortu eta %s gailuan gorde?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
eu: %d herrialde GUZTIETARentzako .m3u fitxategiak sortu?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
eu: Zenbat aldiz EPG berriro lotu eta sortak freskatu, hemendik aurrera zenbatuta.

en: Important Notes:
eu: Ohar garrantzitsuak:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
eu: Handitu proxy luzea hartzen bada VPN edo konexio motelagatik.

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Last channel update: %s
eu: Kanalaren azken eguneratzea: %s

en: License:
eu: Lizentzia:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
eu: Lizentzia: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
eu: Esteka menu nagusian

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
eu: Tokikoa soilik (127.0.0.1) - gailu hau soilik

en: Lower = less interruption but more refreshes
eu: Baxuagoa = etenaldi gutxiago baina freskagarri gehiago

en: M3U file generated successfully!
eu: M3U fitxategia behar bezala sortu da!

en: M3U generation completed!
eu: M3U belaunaldia amaitu da!

en: M3U generation error: %s
eu: M3U sortzearen errorea: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
eu: Bat datozen kanaletarako gutxieneko antzekotasuna (goiagoa = zorrotzagoa).

en: Movie Services Reference
eu: Film Zerbitzuen Erreferentzia

en: Network (%s) - other devices on the LAN
eu: Sarea (%s) - LANeko beste gailu batzuk

en: No IMDb/TMDB plugin found
eu: Ez da IMDb/TMDB pluginrik aurkitu

en: No Internet connection detected. Please check your network.
eu: Ez da Interneteko konexiorik hauteman. Mesedez, egiaztatu zure sarea.

en: No channels found
eu: Ez da kanalik aurkitu

en: No channels found for: %s
eu: Ez da kanalik aurkitu: %s

en: No items available
eu: Ez dago elementurik eskuragarri

en: No programme info available
eu: Ez dago programaren informaziorik eskuragarri

en: No selection
eu: Ez dago aukeraketarik

en: No valid channels for: %s
eu: Ez dago baliozko kanalik: %s

en: Nothing to remove for: {}
eu: Ez dago ezer kendu beharrik: {}

en: Now %s
eu: Orain %s

en: Only one specific country
eu: Herrialde zehatz bakarra

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
eu: Lotu berriro EPG aldizka eta freskatu lore-sortak zure gogoko herrialdeetarako atzeko planoan.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
eu: Vavoo sorten posizioa zerrenda nagusian

en: Proxy Disabled
eu: Proxy desgaituta

en: Proxy Enabled
eu: Proxy gaituta

en: Proxy disabled
eu: Proxy desgaituta dago

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
eu: Proxy desgaituta dago. Mesedez, ezarri lehenik proxy. -- Menu konfigurazioa --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
eu: Proxy desgaituta dago. Mesedez, gaitu konfigurazioan.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
eu: Proxy ez dago martxan. Mesedez, hasi proxy-a lehenik.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
eu: Proxy ez dago aktibo. Ezin da M3U fitxategia sortu.

en: Proxy online - {} channels  ✓
eu: Proxy linean - {} kanal ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
eu: Proxy-a abiarazteko denbora-muga (segundo)

en: Proxy token refreshed successfully
eu: Proxy tokena behar bezala freskatu da

en: Really close without saving settings?
eu: Benetan itxi ezarpenak gorde gabe?

en: Recommended: 5-8 minutes
eu: Gomendatua: 5-8 minutu

en: Refresh stream (minutes):
eu: Freskatu korrontea (minutuak):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
eu: Freskatu korrontea X minuturo (1-15)

en: Reload Bouqet
eu: Berriz kargatu Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
eu: Sortak eta zerbitzu-zerrenda birkargatu nahi dituzu?

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
eu: Vavoo sorta GUZTIAK kendu?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
eu: Herrialde/kategoria honetarako esportatutako sorta kendu nahi duzu?

en: Removed exported bouquet: {}
eu: Kendu da esportatutako sorta: {}

en: Restarting...
eu: Berrabiarazten...

en: Returning to channel list.
eu: Kanalen zerrendara itzultzen.

en: SELECT YOUR CHOICE
eu: HAUTATU ZURE AUKERA

en: Save
eu: Gorde

en: Saved in: %(path)s
eu: Honetan gordeta: %(path)s

en: Saved in: %s
eu: Hemen gordeta: %s

en: Schedule type:
eu: Ordutegi mota:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Channels:
eu: Bilatu kanalak:

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Select Background
eu: Hautatu Atzeko planoa

en: Select M3U export mode:
eu: Hautatu M3U esportazio modua:

en: Select country to export M3U:
eu: Hautatu M3U esportatzeko herrialdea:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
eu: Hautatu M3U esteketan erabili nahi duzun IP helbidea:

en: Send Anonymous Statistics
eu: Bidali Estatistika Anonimoak

en: Server for Player Used
eu: Erabilitako jokalarientzako zerbitzaria

en: Server for player.
eu: Jokalarientzako zerbitzaria.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
eu: Erakutsi DEBUG-mailako mezu zehatzak vavoo.log-en (UI bizi-zikloa, eskaera bakoitzeko xehetasunak). Berehala izango du eragina - desaktibatuta, arazoak konpondu ezean.

en: Showing all channels: {}
eu: Kanal guztiak erakusten: {}

en: Space
eu: Espazioa

en: Start EPG update now?
eu: EPG eguneratzea orain hasi?

en: Stream ended. Too many connection issues.
eu: Amaitu da korrontea. Konexio-arazo gehiegi.

en: Technical Features:
eu: Ezaugarri teknikoak:

en: This will refresh the authentication token.
eu: Honek autentifikazio-tokena freskatuko du.

en: This will remove:
eu: Honek kenduko du:

en: This will:
eu: Honek:

en: Top
eu: Goiena

en: Total channels: %(total_channels)d
eu: Kanalak guztira: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
eu: MAIUSKULA

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
eu: Vavoo EPG iturburua ez dago gaituta EPGImport-en. Mesedez, gaitu EPGImport ezarpenetan.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
eu: Ez da Vavoo EPG iturria aurkitu. Lehenik eta behin, esportatu gutxienez lore-sorta bat.

en: Vavoo Stream Live
eu: Vavoo Stream Zuzenean

en: Vavoo Stream Live - Information
eu: Vavoo Stream Live - Informazioa

en: Vavoo Stream Live Plugin
eu: Vavoo Stream zuzeneko plugina

en: Vavoo bouquets removed successfully!
eu: Vavoo sortak behar bezala kendu dira!

en: Vavoo is already running.
eu: Vavoo martxan dago jada.

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
eu: Ongi etorri Vavoo Proxy-ra EPG laguntzarekin

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
eu: Menutik edo TESTU botoia sakatuz has dezakezu.

en: fixed time
eu: ordu finkoa

en: interval
eu: tartea

en: lowercase
eu: minuskula

en: ✓ Proxy ({0}s)
eu: ✓ Proxy ({0})

en: ✓ Proxy OK
eu: ✓ Proxy Ados

en: ✓ Restarted
eu: ✓ Berrabiarazi

en: ✗ Error
eu: ✗ Errorea

en: ✗ Proxy Error
eu: ✗ Proxy errorea

en: ✗ Proxy Expired
eu: ✗ Proxy iraungi da

en: ✗ Proxy Offline
eu: ✗ Proxy Lineaz kanpo

en: ✗ Restart Failed
eu: ✗ Berrabiarazi huts egin du
