enigma 2 - en to fy translation catalogue (191 entries)

en: (%d channels)?
fy: (%d kanalen)?

en: (%s files deleted)
fy: (%s triemmen wiske)

en: (you have v{})
fy: (jo hawwe v{})

en: - Add missing fields to all entries
fy: - Foegje ûntbrekkende fjilden ta oan alle yngongen

en: - Auto token refresh every 9 minutes
fy: - Automatyske token ferfarskje elke 9 minuten

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
fy: - Automatyske Epg-generaasje mei Service Reference

en: - Automatic bouquet generation
fy: - Automatyske bouquet generaasje

en: - Category bouquets
fy: - Kategory boeketten

en: - Clean up the cache file
fy: - It cachebestân skjinmeitsje

en: - Commercial use is strictly prohibited
fy: - Kommersjeel gebrûk is strang ferbean

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
fy: - Mienskip: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
fy: - Container boeketten

en: - Country bouquets
fy: - Lânboeketten

en: - Free content only
fy: - Allinich fergese ynhâld

en: - Graphics: @oktus
fy: - Grafiken: @oktus

en: - Integrated proxy system
fy: - Yntegreare proxysysteem

en: - No direct server hosting
fy: - Gjin direkte serverhosting

en: - Redistribution must maintain attribution
fy: - Werferdieling moat attribúsje behâlde

en: - Remove duplicate entries
fy: - Ferwiderje dûbele yngongen

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
fy: - Service referinsjes: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
fy: - Streams út iepenbiere boarnen

en: - TS/M3U8 formats
fy: - TS/M3U8 formaten

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
fy: - Technyske stipe: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
fy: - {} dûbele yngongen fuortsmiten

en: - {} entries updated
fy: - {} ynstjoerings bywurke

en: ? Proxy Unknown
fy: ? Proxy Unbekend

en: All countries (%d)
fy: Alle lannen (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
fy: In eksport foar in oar lân is al oan 'e gong. Wachtsje asjebleaft.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
fy: In eksport is oan 'e gong. Wachtsje asjebleaft foardat jo de cache reparearje.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
fy: Anonyme opstart / hertslach ping allinich (sesje-id, ferzje, tiidstempel - gjin persoanlike gegevens). Utskeakelje om út te skeakeljen.

en: At an interval hours or fixed time
fy: Op in ynterval oeren of fêste tiid

en: Author:
fy: Skriuwer:

en: Auto-update EPG
fy: Automatysk bywurkje EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
fy: Skeakelje de Vavoo EPG-boarnen automatysk yn EPGImport nei elke eksport yn, sadat jo se dêr sels net ynskeakelje moatte.

en: Back
fy: Rêch

en: Bottom
fy: Boaiem

en: Bouquet Position in List
fy: Bouquet Posysje yn List

en: Bouquet creation error: {}
fy: Bouquet oanmeitsjen flater: {}

en: Bouquet ready with {} channels
fy: Bouquet klear mei {} kanalen

en: Bouquets reload scheduled.
fy: Boeketten opnij laden pland.

en: Bouquets reorganized successfully!
fy: Boeketten mei súkses reorganisearre!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
fy: CH±=Feroarje | OK=Oanskeakelje | INFO=IMDb | STOP=Utslute

en: Cache format fix completed:
fy: Cache-formaat reparaasje foltôge:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
fy: Cache is al yn juste opmaak. Gjin feroarings nedich.

en: Cancel
fy: Ofbrekke

en: Cancel execution?
fy: Eksekúsje annulearje?

en: Case: {}
fy: Geval: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
fy: Feroaringslog: ({}/{}, brûk omheech/ûnder)

en: Channels: %d
fy: Kanalen: %d

en: Checking proxy...
fy: Kontrolearje proxy...

en: Clear All
fy: Alles wiskje

en: Configuration saved successfully!
fy: Konfiguraasje mei súkses bewarre!

en: Configure Main Background Image.
fy: Konfigurearje Main Eftergrûnôfbylding.

en: Configure at a fixed time
fy: Konfigurearje op in fêste tiid

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
fy: Konfigurearje tsjinst Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
fy: Konsole

en: Continuing, proxy still syncing...
fy: Trochgean, proxy wurdt noch syngronisearje...

en: Could not save the installer script.
fy: Koe it ynstallearderskript net bewarje.

en: Countries
fy: Lannen

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
fy: Lannen: %(generearre)d/%(totaal)d

en: Country: %s
fy: Lân: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
fy: Meitsje EPG-boarne foar EPGImport mei Vavoo-programmagegevens

en: Default View
fy: Standert View

en: Default view when opening the plugin
fy: Standert werjefte by it iepenjen fan de plugin

en: Do you want to export this bouquet?
fy: Wolle jo dit boeket eksportearje?

en: Do you want to fix the cache format?
fy: Wolle jo it cache-formaat reparearje?

en: EPG Similarity Threshold (%)
fy: EPG-oerienkomstdrempel (%)

en: EPG import started
fy: EPG ymport begûn

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
fy: EPG is útskeakele. Skeakelje it earst yn Vavoo-ynstellingen yn.

en: EPG processing completed (no matches)
fy: EPG-ferwurking foltôge (gjin wedstriden)

en: EPG processing completed for {} channels
fy: EPG-ferwurking foltôge foar {} kanalen

en: EPGImport plugin not found: {}
fy: EPGImport plugin net fûn: {}

en: Enable Vavoo EPG
fy: Vavoo EPG ynskeakelje

en: Enable or disable proxy.
fy: Proxy yn- of útskeakelje.

en: Enter text to search...
fy: Fier tekst yn om te sykjen...

en: Error
fy: Fersin

en: Error fixing cache: {}
fy: Flater by it reparearjen fan cache: {}

en: Error parsing data
fy: Flater by it parsearjen fan gegevens

en: Error starting EPG update: {}
fy: Flater by it starten fan EPG-fernijing: {}

en: Error starting channel
fy: Flater by it starten fan kanaal

en: Error: %s
fy: Flater: %s

en: Exit
fy: Útgong

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
fy: Gean út en iepenje de plugin opnij om de nije eftergrûn te sjen.

en: Export
fy: Eksportearje

en: Export failed: {}
fy: Eksportearje mislearre: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
fy: Eksport begûn. Bouquet sil ynkoarten beskikber wêze.

en: Failed to refresh proxy token
fy: Ferfarskje proxy token mislearre

en: Failed to refresh proxy:
fy: Proxy ferfarskje mislearre:

en: Failed: %(failed)d
fy: Mislearre: %(mislearre)d

en: Fix Cache
fy: Cache reparearje

en: Fixing cache format...
fy: Cache-opmaak reparearje...

en: Force proxy refresh?
fy: Proxy ferfarsking twinge?

en: Found: {} channels
fy: Fûn: {} kanalen

en: Generate .m3u file for:
fy: Generearje .m3u-bestân foar:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
fy: Generearje .m3u-bestannen (Ok foar Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
fy: Generearje .m3u-bestannen en bewarje op apparaat %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
fy: .m3u-bestannen generearje en opslaan op apparaat %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
fy: .m3u-bestannen generearje foar ALLE %d lannen?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
fy: Hoe faak EPG opnij oerienkomme en boeketten ferfarskje, fan no ôf te tellen.

en: Important Notes:
fy: Wichtige notysjes:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
fy: Ferheegje as proxy lang duorret fanwegen VPN of trage ferbining.

en: Keyboard
fy: Toetseboerd

en: Last channel update: %s
fy: Lêste kanaalupdate: %s

en: License:
fy: Fergunning:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
fy: Lisinsje: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
fy: Link yn haadmenu

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
fy: Allinnich lokaal (127.0.0.1) - allinich dit apparaat

en: Lower = less interruption but more refreshes
fy: Leger = minder ûnderbrekking mar mear verfrist

en: M3U file generated successfully!
fy: M3U-bestân mei súkses oanmakke!

en: M3U generation completed!
fy: M3U-generaasje foltôge!

en: M3U generation error: %s
fy: M3U-generaasjeflater: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
fy: Minimum oerienkomst foar oerienkommende kanalen (heger = stranger).

en: Network (%s) - other devices on the LAN
fy: Netwurk (%s) - oare apparaten op it LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
fy: Gjin IMDb/TMDB-plugin fûn

en: No Internet connection detected. Please check your network.
fy: Gjin ynternetferbining fûn. Kontrolearje asjebleaft jo netwurk.

en: No channels found
fy: Gjin kanalen fûn

en: No channels found for: %s
fy: Gjin kanalen fûn foar: %s

en: No items available
fy: Gjin items beskikber

en: No programme info available
fy: Gjin programma ynformaasje beskikber

en: No selection
fy: Gjin seleksje

en: No valid channels for: %s
fy: Gjin jildige kanalen foar: %s

en: Nothing to remove for: {}
fy: Neat te ferwiderjen foar: {}

en: Now %s
fy: No %s

en: Only one specific country
fy: Allinnich ien spesifyk lân

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
fy: Periodyk opnij oerien mei EPG en ferfarskje boeketten foar jo favorite lannen op 'e eftergrûn.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
fy: Posysje fan Vavoo-boeketten yn 'e haadlist

en: Proxy Disabled
fy: Proxy útskeakele

en: Proxy Enabled
fy: Proxy ynskeakele

en: Proxy disabled
fy: Proxy útskeakele

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
fy: Proxy is útskeakele. Stel asjebleaft Proxy earst yn. -- Menu konfiguraasje --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
fy: Proxy is útskeakele. Aktivearje it asjebleaft yn 'e konfiguraasje.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
fy: Proxy rint net. Start asjebleaft de proxy earst.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
fy: Proxy net aktyf. Kin M3U-bestân net generearje.

en: Proxy online - {} channels  ✓
fy: Proxy online - {} kanalen ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
fy: Proxy opstarttiid (sekonden)

en: Proxy token refreshed successfully
fy: Proxy token is mei súkses ferfarske

en: Really close without saving settings?
fy: Echt slute sûnder ynstellings te bewarjen?

en: Recommended: 5-8 minutes
fy: Oanrikkemandearre: 5-8 minuten

en: Refresh stream (minutes):
fy: Stream ferfarskje (minuten):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
fy: Ferfarskje stream elke X minuten (1-15)

en: Reload Bouqet
fy: Bouket opnij laden

en: Reload bouquets and service list?
fy: Reload boeketten en tsjinst list?

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
fy: ALLE Vavoo-boeketten fuortsmite?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
fy: It eksportearre boeket foar dit lân/kategory fuortsmite?

en: Removed exported bouquet: {}
fy: Eksportearre boeket fuortsmiten: {}

en: Restarting...
fy: Op 'e nij begjinne...

en: Returning to channel list.
fy: Werom nei kanaallist.

en: Save
fy: Rêde

en: Saved in: %(path)s
fy: Opslein yn: %(paad)s

en: Saved in: %s
fy: Opslein yn: %s

en: Schedule type:
fy: Skema type:

en: Search
fy: Sykje

en: Search Channels:
fy: Sykje kanalen:

en: Search...
fy: Sykje...

en: Search:
fy: Sykje:

en: Select Background
fy: Selektearje eftergrûn

en: Select M3U export mode:
fy: Selektearje M3U eksportmodus:

en: Select country to export M3U:
fy: Selektearje lân om M3U te eksportearjen:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
fy: Selektearje it IP-adres dat jo wolle brûke yn 'e M3U-keppelings:

en: Send Anonymous Statistics
fy: Stjoer Anonymous Statistics

en: Server for Player Used
fy: Tsjinner foar spiler brûkt

en: Server for player.
fy: Tsjinner foar spiler.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
fy: Lit verbose berjochten op DEBUG-nivo sjen yn vavoo.log (UI-libbenssyklus, detail per fersyk). Treedt daliks effekt - lit ôf, útsein as it oplossen fan problemen.

en: Showing all channels: {}
fy: Alle kanalen sjen litte: {}

en: Space
fy: Rûmte

en: Start EPG update now?
fy: EPG-fernijing no begjinne?

en: Stream ended. Too many connection issues.
fy: Stream beëinige. Tefolle ferbiningsproblemen.

en: Technical Features:
fy: Technyske eigenskippen:

en: This will refresh the authentication token.
fy: Dit sil it autentikaasjetoken ferfarskje.

en: This will remove:
fy: Dit sil fuortsmite:

en: This will:
fy: Dit sil:

en: Total channels: %(total_channels)d
fy: Totaal kanalen: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
fy: HOOFLETTERS

en: Updating Vavoo Stream Live...
fy: Vavoo Stream Live bywurkje...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
fy: Vavoo EPG-boarne is net ynskeakele yn EPGImport. Aktivearje it asjebleaft yn EPGImport-ynstellingen.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
fy: Vavoo EPG boarne net fûn. Eksportearje asjebleaft earst op syn minst ien boeket.

en: Vavoo Stream Live - Information
fy: Vavoo Stream Live - Ynformaasje

en: Vavoo bouquets removed successfully!
fy: Vavoo-boeketten mei súkses fuortsmiten!

en: Vavoo is already running.
fy: Vavoo rint al.

en: Version:
fy: Ferzje:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
fy: Wolkom by Vavoo Proxy mei EPG-stipe

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
fy: Jo kinne it begjinne fanút it menu of troch op de TEXT-knop te drukken.

en: fixed time
fy: fêste tiid

en: interval
fy: tuskenskoft

en: lowercase
fy: lytse letters

en: ✓ Restarted
fy: ✓ Op 'e nij starte

en: ✗ Error
fy: ✗ Flater

en: ✗ Proxy Error
fy: ✗ Proxyflater

en: ✗ Proxy Expired
fy: ✗ Proxy ferrûn

en: ✗ Restart Failed
fy: ✗ Herstart mislearre
