enigma 2 - en to ga translation catalogue (203 entries)

en: (%d channels)?
ga: (%d cainéal)?

en: (%s files deleted)
ga: (scriosadh %s comhad)

en: (you have v{})
ga: (tá v{} agat)

en: - Add missing fields to all entries
ga: - Cuir réimsí atá in easnamh le gach iontráil

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ga: - Athnuachan comhartha uathoibríoch gach 9 nóiméad

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ga: - Giniúint Uathoibríoch Epg le Tagairt Seirbhíse

en: - Automatic bouquet generation
ga: - Giniúint bouquet uathoibríoch

en: - Category bouquets
ga: - Bouquets catagóir

en: - Clean up the cache file
ga: - Glan suas an comhad taisce

en: - Commercial use is strictly prohibited
ga: - Tá cosc ​​dian ar úsáid tráchtála

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ga: - Pobal: Linuxsat-support.com, Fóram Corvoboys.org

en: - Container bouquets
ga: - bouquets Coimeádán

en: - Country bouquets
ga: - Bouquets tíre

en: - Free content only
ga: - Ábhar saor in aisce amháin

en: - Graphics: @oktus
ga: - Grafaicí: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ga: - Sruthú Beo HTTP

en: - Integrated proxy system
ga: - Córas seachfhreastalaí comhtháite

en: - No direct server hosting
ga: - Gan óstáil freastalaí díreach

en: - Redistribution must maintain attribution
ga: - Ní mór don athdháileadh sannadh a choinneáil

en: - Remove duplicate entries
ga: - Bain iontrálacha dúblacha

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ga: - Tagairtí seirbhíse: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ga: - Sruthanna ó fhoinsí poiblí

en: - TS/M3U8 formats
ga: - formáidí TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ga: - Tacaíocht theicniúil: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ga: - {} iontrálacha dúblacha bainte

en: - {} entries updated
ga: - {} iontráil nuashonraithe

en: ? Proxy Unknown
ga: ? Seachfhreastalaí Anaithnid

en: All countries (%d)
ga: Gach tír (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ga: Tá onnmhairiú do thír eile ar siúl cheana féin. Fan le do thoil.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ga: Tá onnmhairiú ar siúl. Fan le do thoil roimh an taisce a shocrú.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ga: Tús gan ainm/ping buille croí amháin (aitheantas seisiúin, leagan, stampa ama - gan sonraí pearsanta). Díchumasaigh rogha an diúltaithe.

en: At an interval hours or fixed time
ga: Ag eatramh uaireanta nó am socraithe

en: Author:
ga: Údar:

en: Auto-update EPG
ga: Uath-nuashonrú EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ga: Cumasaigh foinse(anna) Vavoo EPG in EPGImport go huathoibríoch tar éis gach easpórtála, mar sin ní gá duit iad a chumasú ann tú féin.

en: Back
ga: Ar ais

en: Backspace
ga: Cúlspás

en: Bottom
ga: Bun

en: Bouquet Position in List
ga: Bouquet Post sa Liosta

en: Bouquet creation error: {}
ga: Earráid le cruthú bouquet: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ga: Bouquet réidh le {} cainéil

en: Bouquets reload scheduled.
ga: Bouquets athlódáil sceidealta.

en: Bouquets reorganized successfully!
ga: Bouquets atheagrú go rathúil!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ga: CH±=Athraigh | OK=Scoránaigh | INFO=IMDb | STOP=Scoir

en: Cache format fix completed:
ga: Ceartúchán formáide taisce críochnaithe:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ga: Tá an taisce san fhormáid cheart cheana féin. Níl gá le hathruithe.

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Cancel execution?
ga: Cealaigh an fhorghníomhú?

en: Case: {}
ga: Cás: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ga: Changelog: ({}/{}, úsáid suas/síos)

en: Channels
ga: Cainéil

en: Channels: %d
ga: Cainéil: %d

en: Checking proxy...
ga: Seachfhreastalaí á sheiceáil...

en: Clear All
ga: Glan Uile

en: Configuration saved successfully!
ga: Sábháladh an chumraíocht!

en: Configure Main Background Image.
ga: Cumraigh Príomhíomhá Chúlra.

en: Configure at a fixed time
ga: Cumraigh ag am socraithe

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ga: Cumraigh an tseirbhís Tagairt Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ga: Consól

en: Continuing, proxy still syncing...
ga: Ag leanúint ar aghaidh, seachfhreastalaí fós á shioncronú...

en: Could not save the installer script.
ga: Níorbh fhéidir an script suiteálaí a shábháil.

en: Countries
ga: Tíortha

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ga: Tíortha: %(ghinte)d/%(total)d

en: Country: %s
ga: Tír: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ga: Cruthaigh foinse EPG do EPGImport le sonraí cláir Vavoo

en: Credits:
ga: Creidmheasanna:

en: Debug logging
ga: Logáil dífhabhtaithe

en: Default View
ga: Amharc Réamhshocraithe

en: Default view when opening the plugin
ga: Amharc réamhshocraithe agus an breiseán á oscailt

en: Do you want to export this bouquet?
ga: Ar mhaith leat an bouquet seo a easpórtáil?

en: Do you want to fix the cache format?
ga: Ar mhaith leat formáid an taisce a dheisiú?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ga: Tairseach Cosúlachta EPG (%)

en: EPG import started
ga: Cuireadh tús le hiompórtáil EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ga: Tá EPG díchumasaithe. Cumasaigh é i socruithe Vavoo ar dtús.

en: EPG processing completed (no matches)
ga: Próiseáil EPG críochnaithe (gan aon mheaitseáil)

en: EPG processing completed for {} channels
ga: Cuireadh próiseáil EPG i gcrích do {} chainéil

en: EPGImport plugin not found: {}
ga: Níor aimsíodh an breiseán EPGImport: {}

en: Enable Vavoo EPG
ga: Cumasaigh Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
ga: Cumasaigh nó díchumasaigh seachfhreastalaí.

en: Enter text to search...
ga: Cuir isteach téacs chun cuardach a dhéanamh...

en: Error
ga: Earráid

en: Error fixing cache: {}
ga: Earráid agus an taisce á dheisiú: {}

en: Error parsing data
ga: Earráid agus sonraí á bparsáil

en: Error starting EPG update: {}
ga: Earráid agus nuashonrú EPG á thosú: {}

en: Error starting channel
ga: Earráid agus an cainéal á thosú

en: Error: %s
ga: Earráid: %s

en: Exit
ga: Scoir

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ga: Scoir agus athoscail an breiseán chun an cúlra nua a fheiceáil.

en: Export
ga: Easpórtáil

en: Export failed: {}
ga: Theip ar easpórtáil: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ga: Thosaigh easpórtáil. Beidh bouquet ar fáil go luath.

en: Failed to refresh proxy token
ga: Theip ar chomhartha seachfhreastalaí a athnuachan

en: Failed to refresh proxy:
ga: Theip ar an seachfhreastalaí a athnuachan:

en: Failed: %(failed)d
ga: Theip ar: %(theip)d

en: Fix Cache
ga: Deisigh Taisce

en: Fixing cache format...
ga: Formáid taisce á réiteach...

en: Force proxy refresh?
ga: An bhfuil fonn ort athnuachan seachfhreastalaí a dhéanamh?

en: Found: {} channels
ga: Aimsíodh: {} cainéal

en: Generate .m3u file for:
ga: Gin comhad .m3u le haghaidh:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ga: Gin comhaid .m3u (Ok for Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ga: Gin comhaid .m3u agus sábháil ar ghléas %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ga: Gin comhaid .m3u agus sábháil ar ghléas %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ga: Gin comhaid .m3u do GACH tír %d?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ga: Cé chomh minic is féidir EPG a athmheaitseáil agus bouquets a athnuachan, ag comhaireamh as seo amach.

en: Important Notes:
ga: Nótaí Tábhachtacha:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ga: Méadú má thógann seachfhreastalaí fada mar gheall ar VPN nó nasc mall.

en: Keyboard
ga: Méarchlár

en: Last channel update: %s
ga: Nuashonrú cainéal is déanaí: %s

en: License:
ga: Ceadúnas:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ga: Ceadúnas: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ga: Nasc sa Phríomh-Roghchlár

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ga: Áitiúil amháin (127.0.0.1) - an gléas seo amháin

en: Lower = less interruption but more refreshes
ga: Níos ísle = níos lú briseadh ach níos mó athnuachana

en: M3U file generated successfully!
ga: Comhad M3U ginte go rathúil!

en: M3U generation completed!
ga: Giniúint M3U críochnaithe!

en: M3U generation error: %s
ga: Earráid giniúna M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ga: Cosúlacht íosta maidir le bealaí meaitseála (níos airde = níos déine).

en: Movie Services Reference
ga: Tagairt Seirbhísí Scannán

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ga: Líonra (%s) - gléasanna eile ar an LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
ga: Níor aimsíodh breiseán IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ga: Níor aimsíodh aon nasc Idirlín. Seiceáil do líonra le do thoil.

en: No channels found
ga: Níor aimsíodh aon chainéil

en: No channels found for: %s
ga: Níor aimsíodh cainéil le haghaidh: %s

en: No items available
ga: Níl aon earraí ar fáil

en: No programme info available
ga: Níl eolas cláir ar fáil

en: No selection
ga: Gan rogha

en: No valid channels for: %s
ga: Níl aon chainéil bhailí le haghaidh: %s

en: Nothing to remove for: {}
ga: Níl aon rud le baint le haghaidh: {}

en: Now %s
ga: Anois %s

en: Only one specific country
ga: Tír ar leith amháin

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ga: Déan EPG a athmheaitseáil go tréimhsiúil agus athnuaigh bouquets do na tíortha is fearr leat sa chúlra.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ga: Seasamh bouquets Vavoo ar an liosta is mó

en: Proxy Disabled
ga: Seachfhreastalaí faoi Mhíchumas

en: Proxy Enabled
ga: Seachfhreastalaí Cumasaithe

en: Proxy disabled
ga: Díchumasaíodh seachfhreastalaí

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ga: Tá seachfhreastalaí díchumasaithe. Socraigh Seachfhreastalaí ar dtús. -- Cumraíocht Roghchláir --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ga: Tá seachfhreastalaí díchumasaithe. Cumasaigh sa chumraíocht é le do thoil.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ga: Níl seachfhreastalaí ag rith. Cuir tús leis an seachfhreastalaí ar dtús.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ga: Níl an seachfhreastalaí gníomhach. Ní féidir an comhad M3U a ghiniúint.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ga: Seachfhreastalaí ar líne - {} cainéil ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ga: Teorainn ama tosaithe seachfhreastalaí (soicindí)

en: Proxy token refreshed successfully
ga: D'éirigh le hathnuachan an tseachfhreastalaí

en: Really close without saving settings?
ga: Dún i ndáiríre gan socruithe a shábháil?

en: Recommended: 5-8 minutes
ga: Molta: 5-8 nóiméad

en: Refresh stream (minutes):
ga: Sruth a athnuachan (nóiméid):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ga: Athnuaigh sruth gach X nóiméad (1-15)

en: Reload Bouqet
ga: Athlódáil Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
ga: Athlódáil bouquets agus liosta seirbhíse?

en: Remove
ga: Bain

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ga: Bain GACH bouquets Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ga: Bain an bouquet easpórtáilte don tír/chatagóir seo?

en: Removed exported bouquet: {}
ga: Baineadh bouquet easpórtála: {}

en: Restarting...
ga: Á atosú...

en: Returning to channel list.
ga: Ag filleadh ar an liosta cainéal.

en: SELECT YOUR CHOICE
ga: ROGHNAIGH DO ROGHA

en: Save
ga: Sábháil

en: Saved in: %(path)s
ga: Sábháilte i: %(path)s

en: Saved in: %s
ga: Sábháilte i: %s

en: Schedule type:
ga: Cineál sceidil:

en: Search
ga: Cuardach

en: Search Channels:
ga: Cuardach Cainéil:

en: Search...
ga: Cuardach...

en: Search:
ga: Cuardach:

en: Select Background
ga: Roghnaigh Cúlra

en: Select M3U export mode:
ga: Roghnaigh mód easpórtála M3U:

en: Select country to export M3U:
ga: Roghnaigh tír chun M3U a easpórtáil:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ga: Roghnaigh an seoladh IP le húsáid sna naisc M3U:

en: Send Anonymous Statistics
ga: Seol Staitisticí Gan Ainm

en: Server for Player Used
ga: Freastalaí don Imreoir Úsáidte

en: Server for player.
ga: Freastalaí le haghaidh imreoir.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ga: Taispeáin teachtaireachtaí verbose DEBUG-level in vavoo.log (saolré Chomhéadain, mionsonraí in aghaidh an iarratais). Tagann sé i bhfeidhm láithreach - fág amach mura ndéantar fabhtcheartú.

en: Showing all channels: {}
ga: Gach cainéal á thaispeáint: {}

en: Space
ga: Spás

en: Start EPG update now?
ga: Tosaigh nuashonrú EPG anois?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ga: Sruth dar críoch. An iomarca saincheisteanna ceangail.

en: Technical Features:
ga: Gnéithe Teicniúla:

en: This will refresh the authentication token.
ga: Déanfaidh sé seo an comhartha fíordheimhnithe a athnuachan.

en: This will remove:
ga: Bainfidh sé seo:

en: This will:
ga: Déanfaidh sé seo:

en: Top
ga: Barr

en: Total channels: %(total_channels)d
ga: Iomlán na gcainéal: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ga: UACHTARACH

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ga: Níl foinse Vavoo EPG cumasaithe in EPGImport. Cumasaigh é i socruithe EPGIimport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ga: Foinse Vavoo EPG gan aimsiú. Easpórtáil bouquet amháin ar a laghad ar dtús.

en: Vavoo Stream Live
ga: Vavoo Sruth Beo

en: Vavoo Stream Live - Information
ga: Vavoo Sruth Beo - Faisnéise

en: Vavoo Stream Live Plugin
ga: Breiseán Beo Sruth Vavoo

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ga: Baintear bouquets vavoo go rathúil!

en: Vavoo is already running.
ga: Tá Vavoo ag rith cheana féin.

en: Version:
ga: Leagan:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ga: Fáilte go Vavoo Proxy le tacaíocht EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ga: Is féidir leat é a thosú ón roghchlár nó trí an cnaipe TEXT a bhrú.

en: fixed time
ga: am seasta

en: interval
ga: eatramh

en: lowercase
ga: cás íochtair

en: ✓ Proxy ({0}s)
ga: ✓ Seachfhreastalaí ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
ga: ✓ Seachfhreastalaí ceart go leor

en: ✓ Restarted
ga: ✓ Atosaithe

en: ✗ Error
ga: ✗ Earráid

en: ✗ Proxy Error
ga: ✗ Earráid seachfhreastalaí

en: ✗ Proxy Expired
ga: ✗ Seachfhreastalaí in éag

en: ✗ Proxy Offline
ga: ✗ Seachfhreastalaí As Líne

en: ✗ Restart Failed
ga: ✗ Theip ar an atosú
