enigma 2 - en to gd translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
gd: (%d seanailean)?

en: (%s files deleted)
gd: (%s faidhle air a sguabadh às)

en: (you have v{})
gd: (tha v{} agad)

en: - Add missing fields to all entries
gd: - Cuir raointean a tha a dhìth ris a h-uile tagradh

en: - Auto token refresh every 9 minutes
gd: - Ùrachadh tòcan fèin-ghluasadach gach 9 mionaid

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
gd: - Gineadh epg fèin-ghluasadach le iomradh seirbheis

en: - Automatic bouquet generation
gd: - Gineadh bouquet fèin-ghluasadach

en: - Category bouquets
gd: - Roinn-seòrsa bouquets

en: - Clean up the cache file
gd: - Glan suas am faidhle tasgadan

en: - Commercial use is strictly prohibited
gd: - Tha cleachdadh malairteach air a thoirmeasg gu teann

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
gd: - Coimhearsnachd: Linuxsat-support.com, Fòram Corvoboys.org

en: - Container bouquets
gd: - bouquets container

en: - Country bouquets
gd: - bouquets dùthchail

en: - Free content only
gd: - Susbaint an-asgaidh a-mhàin

en: - Graphics: @oktus
gd: - Grafaigean: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
gd: - Sruth beò HTTP

en: - Integrated proxy system
gd: - Siostam proxy aonaichte

en: - No direct server hosting
gd: - Gun aoigheachd frithealaiche dìreach

en: - Redistribution must maintain attribution
gd: - Feumaidh ath-riarachadh a bhith a 'cumail suas brìgh

en: - Remove duplicate entries
gd: - Thoir air falbh inntrigidhean dùblaichte

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
gd: - Iomraidhean seirbheis: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
gd: - Sruth bho stòran poblach

en: - TS/M3U8 formats
gd: - cruthan TS / M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
gd: - Taic theicnigeach: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
gd: - {} inntrigidhean dùblaichte air an toirt air falbh

en: - {} entries updated
gd: - {} inntrigeadh air ùrachadh

en: ? Proxy Unknown
gd: ? Neach-ionaid Neo-aithnichte

en: All countries (%d)
gd: A h-uile dùthaich (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
gd: Tha às-mhalairt airson dùthaich eile a’ dol air adhart mu thràth. Feuch an fuirich thu.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
gd: Tha às-mhalairt a’ dol air adhart. Feuch an fuirich thu mus socraich thu an tasgadan.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
gd: Ping tòiseachaidh gun urra / buille cridhe a-mhàin (ID seisean, dreach, stampa-ama - gun dàta pearsanta). Cuir à comas tarraing a-mach.

en: At an interval hours or fixed time
gd: Aig amannan eadar-ama no ùine stèidhichte

en: Author:
gd: Ùghdar:

en: Auto-update EPG
gd: Luchdaich a-nuas EPG gu fèin-obrachail

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
gd: Cuir an comas stòr(an) Vavoo EPG gu fèin-ghluasadach ann an EPGImport às deidh gach às-mhalairt, gus nach fheum thu an comas a thoirt dhaibh fhèin an sin.

en: Back
gd: Air ais

en: Backspace
gd: Cùl-raon

en: Bottom
gd: Bun

en: Bouquet Position in List
gd: Suidheachadh bouquet air an liosta

en: Bouquet creation error: {}
gd: Mearachd cruthachadh bouquet: {}

en: Bouquet ready with {} channels
gd: Bouquet deiseil le {} seanalan

en: Bouquets reload scheduled.
gd: Bouquets clàr luchdadh a-nuas.

en: Bouquets reorganized successfully!
gd: Bouquets air an ath-eagrachadh gu soirbheachail!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
gd: CH±=Atharraich | OK=Tog | INFO=IMDb | STOP=Thoir a-mach

en: Cache format fix completed:
gd: Ceartachadh cruth tasgadan crìochnaichte:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
gd: Tha an tasgadan mar-thà ann an cruth ceart. Chan eil feum air atharrachaidhean.

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Cancel execution?
gd: Sguir dheth buileachadh?

en: Case: {}
gd: Cùis: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
gd: Changelog: ({}/{}, cleachd suas/sìos)

en: Channels
gd: Sianalan

en: Channels: %d
gd: Seanalan: %d

en: Checking proxy...
gd: A' sgrùdadh neach-ionaid...

en: Clear All
gd: Glan na h-uile

en: Configuration saved successfully!
gd: Sàbhaladh an rèiteachadh gu soirbheachail!

en: Configure Main Background Image.
gd: Dèan rèiteachadh air a' phrìomh ìomhaigh cùl-fhiosrachaidh.

en: Configure at a fixed time
gd: Dèan rèiteachadh aig àm stèidhichte

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
gd: Dèan rèiteachadh air an t-seirbheis Iomradh Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Continuing, proxy still syncing...
gd: A’ leantainn, neach-ionaid fhathast a’ sioncronachadh...

en: Could not save the installer script.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an sgriobt stàlaichear a shàbhaladh.

en: Countries
gd: Dùthchannan

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
gd: Dùthchannan: %(generated)d/%(total)d

en: Country: %s
gd: Dùthaich: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
gd: Cruthaich stòr EPG airson EPGImport le dàta prògram Vavoo

en: Credits:
gd: Creideasan:

en: Debug logging
gd: Clàradh deasbaid

en: Default View
gd: Sealladh bunaiteach

en: Default view when opening the plugin
gd: Sealladh bunaiteach nuair a dh'fhosglas tu am plugan

en: Do you want to export this bouquet?
gd: A bheil thu airson am bouquet seo às-mhalairt?

en: Do you want to fix the cache format?
gd: A bheil thu airson fòrmat an tasgadan a chàradh?

en: EPG Similarity Threshold (%)
gd: Ìre EPG Co-chosmhail (%)

en: EPG import started
gd: Thòisich in-mhalairt EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
gd: Tha EPG à comas. Feuch an cuir thu an comas e ann an roghainnean Vavoo an toiseach.

en: EPG processing completed (no matches)
gd: Giullachd EPG air a chrìochnachadh (chan eil maidsean ann)

en: EPG processing completed for {} channels
gd: Chaidh giollachd EPG a chrìochnachadh airson {} seanalan

en: EPGImport plugin not found: {}
gd: Cha deach plugan EPGImport a lorg: {}

en: Enable Vavoo EPG
gd: Dèan comas air Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
gd: Dèan comas no cuir à comas neach-ionaid.

en: Enter text to search...
gd: Cuir a-steach teacsa airson rannsachadh...

en: Error
gd: Mearachd

en: Error fixing cache: {}
gd: Thachair mearachd rè rèiteachadh an tasgadan: {}

en: Error parsing data
gd: Thachair mearachd le parsadh an dàta

en: Error starting EPG update: {}
gd: Mearachd a' tòiseachadh air ùrachadh EPG: {}

en: Error starting channel
gd: Mearachd a' tòiseachadh an t-sianail

en: Error: %s
gd: Mearachd: %s

en: Exit
gd: Ar-a-mach

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
gd: Fàg agus fosgail am plugan a-rithist gus an cùl-raon ùr fhaicinn.

en: Export
gd: Às-mhalairt

en: Export failed: {}
gd: Dh'fhàillig às-phortadh: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
gd: Thòisich às-mhalairt. Bidh bouquet ri fhaighinn a dh’ aithghearr.

en: Failed to refresh proxy token
gd: Dh'fhàillig ùrachadh tòcan progsaidh

en: Failed to refresh proxy:
gd: Dh'fhàillig ath-nuadhachadh an neach-ionaid:

en: Failed: %(failed)d
gd: Dh'fhàillig: %(failed)d

en: Fixing cache format...
gd: A 'càradh cruth cache...

en: Force proxy refresh?
gd: Am feum thu ùrachadh neach-ionaid?

en: Found: {} channels
gd: Fhuaras: {} seanalan

en: Generate .m3u file for:
gd: Cruthaich faidhle .m3u airson:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
gd: Cruthaich faidhlichean .m3u (Ceart gu leòr airson Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
gd: Cruthaich faidhlichean .m3u is sàbhail dhan uidheam %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
gd: Cruthaich faidhlichean .m3u is sàbhail dhan uidheam %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
gd: Cruthaich faidhlichean .m3u airson GACH %d dùthaich?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
gd: Dè cho tric airson EPG ath-gheamadh agus bouquets ùrachadh, a’ cunntadh bho seo a-mach.

en: Important Notes:
gd: Notaichean Cudromach:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
gd: Meudaich ma bheir neach-ionaid fada air sgàth VPN no ceangal slaodach.

en: Keyboard
gd: Meur-chlàr

en: Last channel update: %s
gd: Ùrachadh seanail mu dheireadh: %s

en: License:
gd: Cead:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
gd: Cead: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
gd: Ceangal sa phrìomh chlàr

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
gd: Ionadail a-mhàin (127.0.0.1) - an inneal seo a-mhàin

en: Lower = less interruption but more refreshes
gd: Nas ìsle = nas lugha de bhriseadh ach barrachd ùrachaidhean

en: M3U file generated successfully!
gd: Chaidh faidhle M3U a chruthachadh gu soirbheachail!

en: M3U generation completed!
gd: Ginealach M3U air a chrìochnachadh!

en: M3U generation error: %s
gd: Mearachd ginealach M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
gd: Co-chosmhaileachd as ìsle airson seanalan a mhaidseadh (nas àirde = nas cruaidhe).

en: Movie Services Reference
gd: Iomradh air seirbheisean film

en: Network (%s) - other devices on the LAN
gd: Lìonra (%s) - uidheaman eile air an LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
gd: Cha deach plugan IMDb/TMDB a lorg

en: No Internet connection detected. Please check your network.
gd: Cha deach ceangal eadar-lìn a lorg. Feuch an toir thu sùil air an lìonra agad.

en: No channels found
gd: Cha deach sianalan a lorg

en: No channels found for: %s
gd: Cha deach seanalan a lorg airson: %s

en: No items available
gd: Chan eil stuthan ri fhaighinn

en: No programme info available
gd: Chan eil fiosrachadh mu phrògram ri fhaighinn

en: No selection
gd: Gun taghadh

en: No valid channels for: %s
gd: Chan eil seanalan dligheach ann airson: %s

en: Nothing to remove for: {}
gd: Chan eil dad ri thoirt air falbh airson: {}

en: Now %s
gd: A-nis %s

en: Only one specific country
gd: Dìreach aon dùthaich shònraichte

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
gd: Dèan ath-maids bho àm gu àm air EPG agus ùraich bouquets airson na dùthchannan as fheàrr leat air a’ chùl.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
gd: Suidheachadh bouquets Vavoo anns a’ phrìomh liosta

en: Proxy Disabled
gd: Proxy à comas

en: Proxy Enabled
gd: Progsaidh air a chomasachadh

en: Proxy disabled
gd: Neach-ionaid à comas

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
gd: Tha neach-ionaid à comas. Feuch an cuir thu Proxy air adhart an toiseach. -- Menu Config --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
gd: Tha neach-ionaid à comas. Feuch an cuir thu an comas e san rèiteachadh.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
gd: Chan eil progsaidh a’ ruith. Feuch an tòisich thu air an neach-ionaid an toiseach.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
gd: Chan eil progsaidh gnìomhach. Cha ghabh am faidhle M3U a ghineadh.

en: Proxy online - {} channels  ✓
gd: Progsaidh air-loidhne - {} seanalan ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
gd: Ùine tòiseachaidh neach-ionaid (diogan)

en: Proxy token refreshed successfully
gd: Chaidh tòcan progsaidh ùrachadh gu soirbheachail

en: Really close without saving settings?
gd: Dùin dha-rìribh gun a bhith a’ sàbhaladh roghainnean?

en: Recommended: 5-8 minutes
gd: Air a mholadh: 5-8 mionaidean

en: Refresh stream (minutes):
gd: Ùraich sruth (mionaidean):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
gd: Ùraich sruth gach X mionaid (1-15)

en: Reload Bouqet
gd: Bouqet luchdadh a-nuas

en: Reload bouquets and service list?
gd: Ath-luchdaich bouquets agus liosta seirbheis?

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
gd: Thoir air falbh A H-UILE bouquets Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
gd: Thoir air falbh am bouquet às-mhalairt airson na dùthcha/roinne seo?

en: Removed exported bouquet: {}
gd: Chaidh bouquet às-mhalairt a thoirt air falbh: {}

en: Restarting...
gd: Ag ath-thòiseachadh...

en: Returning to channel list.
gd: A’ tilleadh gu liosta nan seanalan.

en: SELECT YOUR CHOICE
gd: ROGHAINN DO ROGHA

en: Save
gd: Sàbhail

en: Saved in: %(path)s
gd: Air a shàbhaladh ann an: %(path)s

en: Saved in: %s
gd: Air a shàbhaladh ann an: %s

en: Schedule type:
gd: Seòrsa clàr-ama:

en: Search
gd: Rannsaich

en: Search Channels:
gd: Lorg Sianalan:

en: Search...
gd: Lorg...

en: Search:
gd: Lorg:

en: Select Background
gd: Tagh Cùl-fhiosrachadh

en: Select M3U export mode:
gd: Tagh modh às-mhalairt M3U:

en: Select country to export M3U:
gd: Tagh dùthaich airson M3U às-mhalairt:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
gd: Tagh an seòladh IP airson a chleachdadh anns na ceanglaichean M3U:

en: Send Anonymous Statistics
gd: Cuir Staitistigean Anonymous

en: Server for Player Used
gd: Am frithealaiche airson cluicheadair air a chleachdadh

en: Server for player.
gd: Am frithealaiche airson cluicheadair a-nuas.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
gd: Seall teachdaireachdan ìre verbose DEBUG ann an vavoo.log (cuairt-beatha UI, mion-fhiosrachadh gach iarrtas). A’ tighinn gu buil sa bhad - fàg air falbh mura tèid duilgheadasan fhuasgladh.

en: Showing all channels: {}
gd: A' sealltainn a h-uile seanail: {}

en: Space
gd: Àite

en: Start EPG update now?
gd: Tòisich ùrachadh EPG a-nis?

en: Stream ended. Too many connection issues.
gd: Chrìochnaich an t-sruth. Cus chùisean ceangail.

en: Technical Features:
gd: Feartan teicnigeach:

en: This will refresh the authentication token.
gd: Ùraichidh seo an tòcan dearbhaidh.

en: This will remove:
gd: Bheir seo air falbh:

en: This will:
gd: Bidh seo:

en: Top
gd: Barr

en: Total channels: %(total_channels)d
gd: Seanalan slàn: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
gd: URNAIGHEAN

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
gd: Chan eil stòr Vavoo EPG air a chomasachadh ann an EPGImport. Feuch an cuir thu an comas e ann an roghainnean EPGIimport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
gd: Cha deach stòr Vavoo EPG a lorg. Feuch an às-mhalairt co-dhiù aon bouquet an toiseach.

en: Vavoo Stream Live - Information
gd: Vavoo Stream Live - Fiosrachadh

en: Vavoo Stream Live Plugin
gd: Plugin Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
gd: Bouquets Vavoo air an toirt air falbh gu soirbheachail!

en: Vavoo is already running.
gd: Tha Vavoo a' ruith mu thràth.

en: Version:
gd: Tionndadh:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
gd: Fàilte gu Vavoo Proxy le taic EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
gd: Faodaidh tu tòiseachadh bhon chlàr no le putadh air a’ phutan TEXT.

en: fixed time
gd: ùine shuidhichte

en: interval
gd: eadar-ama

en: lowercase
gd: litrichean beaga

en: ✓ Proxy ({0}s)
gd: ✓ Progsaidh ({0}an)

en: ✓ Proxy OK
gd: ✓ Proxy ceart gu leòr

en: ✓ Restarted
gd: ✓ Ath-thòisich

en: ✗ Error
gd: ✗ Mearachd

en: ✗ Proxy Error
gd: ✗ Mearachd neach-ionaid

en: ✗ Proxy Expired
gd: ✗ Neach-ionaid air tighinn gu crìch

en: ✗ Proxy Offline
gd: ✗ Neach-ionaid far-loidhne

en: ✗ Restart Failed
gd: ✗ Dh'fhàillig ath-thòiseachadh
