enigma 2 - en to gl translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
gl: (%d canles)?

en: (%s files deleted)
gl: (%s ficheiros eliminados)

en: (you have v{})
gl: (tes v{})

en: - Add missing fields to all entries
gl: - Engade os campos que faltan a todas as entradas

en: - Auto token refresh every 9 minutes
gl: - Actualización automática do token cada 9 minutos

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
gl: - Xeración automática de EPG con referencia de servizo

en: - Automatic bouquet generation
gl: - Xeración automática de ramos

en: - Category bouquets
gl: - Categoría ramos

en: - Clean up the cache file
gl: - Limpar o ficheiro da caché

en: - Commercial use is strictly prohibited
gl: - Queda terminantemente prohibido o uso comercial

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
gl: - Comunidade: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
gl: - Ramos de envases

en: - Country bouquets
gl: - Ramos de campo

en: - Free content only
gl: - Só contido gratuíto

en: - Graphics: @oktus
gl: - Gráficos: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
gl: - Transmisión en directo HTTP

en: - Integrated proxy system
gl: - Sistema proxy integrado

en: - No direct server hosting
gl: - Sen hospedaxe directa do servidor

en: - Redistribution must maintain attribution
gl: - A redistribución debe manter a atribución

en: - Remove duplicate entries
gl: - Eliminar entradas duplicadas

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
gl: - Referencias do servizo: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
gl: - Fluxos de fontes públicas

en: - TS/M3U8 formats
gl: - Formatos TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
gl: - Soporte técnico: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
gl: - Elimináronse {} entradas duplicadas

en: - {} entries updated
gl: - {} entradas actualizadas

en: ? Proxy Unknown
gl: ? Proxy descoñecido

en: All countries (%d)
gl: Todos os países (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
gl: Xa está en marcha unha exportación a outro país. Por favor, agarde.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
gl: Hai unha exportación en curso. Agarde antes de arranxar a caché.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
gl: Só ping de inicio/latexo anónimo (ID da sesión, versión, marca de tempo: sen datos persoais). Desactivar para desactivar.

en: At an interval hours or fixed time
gl: A intervalo horas ou tempo fixo

en: Author:
gl: Autor:

en: Auto-update EPG
gl: Actualización automática de EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
gl: Activa automaticamente as fontes EPG de Vavoo en EPGImport despois de cada exportación, para que non teñas que activalas alí ti mesmo.

en: Back
gl: De volta

en: Backspace
gl: Retroceso

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Bouquet Position in List
gl: Posición do ramo na lista

en: Bouquet creation error: {}
gl: Erro na creación do ramo: {}

en: Bouquet ready with {} channels
gl: Bouquet listo con {} canles

en: Bouquets reload scheduled.
gl: Recarga de ramos programada.

en: Bouquets reorganized successfully!
gl: Os ramos reorganizados correctamente!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
gl: CH±=Cambiar | Aceptar=Cambiar | INFO=IMDb | STOP=Saír

en: Cache format fix completed:
gl: Completouse a corrección do formato da caché:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
gl: A caché xa está no formato correcto. Non se necesitan cambios.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel execution?
gl: Cancelar a execución?

en: Case: {}
gl: Caso: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
gl: Rexistro de cambios: ({}/{}, use arriba/abaixo)

en: Channels
gl: Canles

en: Channels: %d
gl: Canles: %d

en: Checking proxy...
gl: Comprobando proxy...

en: Clear All
gl: Borrar todo

en: Configuration saved successfully!
gl: A configuración gardouse correctamente!

en: Configure Main Background Image.
gl: Configurar a imaxe de fondo principal.

en: Configure at a fixed time
gl: Configurar nunha hora fixa

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
gl: Configurar o servizo Referencia Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
gl: Consola

en: Continuing, proxy still syncing...
gl: Continuando, o proxy aínda se sincroniza...

en: Could not save the installer script.
gl: Non se puido gardar o script do instalador.

en: Countries
gl: Países

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
gl: Países: %(xerado)d/%(total)d

en: Country: %s
gl: País: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
gl: Crea unha fonte EPG para EPGImport cos datos do programa Vavoo

en: Credits:
gl: Créditos:

en: Debug logging
gl: Rexistro de depuración

en: Default View
gl: Vista predeterminada

en: Default view when opening the plugin
gl: Vista predeterminada ao abrir o complemento

en: Do you want to export this bouquet?
gl: Queres exportar este ramo?

en: Do you want to fix the cache format?
gl: Queres corrixir o formato da caché?

en: EPG Similarity Threshold (%)
gl: Limiar de semellanza EPG (%)

en: EPG import started
gl: Comezou a importación de EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
gl: O EPG está desactivado. Active primeiro na configuración de Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
gl: Procesamento EPG completo (sen coincidencias)

en: EPG processing completed for {} channels
gl: Procesamento EPG completado para {} canles

en: EPGImport plugin not found: {}
gl: Non se atopou o complemento de EPGImport: {}

en: Enable Vavoo EPG
gl: Activa o EPG de Vavoo

en: Enable or disable proxy.
gl: Activa ou desactiva o proxy.

en: Enter text to search...
gl: Introduce texto para buscar...

en: Error
gl: Erro

en: Error fixing cache: {}
gl: Erro ao arranxar a caché: {}

en: Error parsing data
gl: Produciuse un erro ao analizar os datos

en: Error starting EPG update: {}
gl: Erro ao iniciar a actualización de EPG: {}

en: Error starting channel
gl: Erro ao iniciar a canle

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Exit
gl: Saír

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
gl: Sae e volve abrir o complemento para ver o novo fondo.

en: Export
gl: Exportar

en: Export failed: {}
gl: Produciuse un erro na exportación: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
gl: Comezou a exportación. Bouquet estará dispoñible en breve.

en: Failed to refresh proxy token
gl: Produciuse un erro ao actualizar o token de proxy

en: Failed to refresh proxy:
gl: Produciuse un erro ao actualizar o proxy:

en: Failed: %(failed)d
gl: Fallou: %(fallou)d

en: Fix Cache
gl: Corrixir caché

en: Fixing cache format...
gl: Corrixindo o formato da caché...

en: Force proxy refresh?
gl: Forzar a actualización do proxy?

en: Found: {} channels
gl: Atopáronse: {} canles

en: Generate .m3u file for:
gl: Xerar ficheiro .m3u para:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
gl: Xerar ficheiros .m3u (Ok para Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
gl: Xera ficheiros .m3u e gárdaos no dispositivo %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
gl: Queres xerar ficheiros .m3u e gardalos no dispositivo %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
gl: Queres xerar ficheiros .m3u para TODOS os %d países?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
gl: Cantas veces hai que volver coincidir con EPG e actualizar os ramos, contando a partir de agora.

en: Important Notes:
gl: Notas importantes:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
gl: Aumenta se o proxy leva moito tempo debido á VPN ou á conexión lenta.

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Last channel update: %s
gl: Última actualización da canle: %s

en: License:
gl: Licenza:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
gl: Licenza: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
gl: Ligazón no menú principal

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
gl: Só local (127.0.0.1): só este dispositivo

en: Lower = less interruption but more refreshes
gl: Menor = menos interrupcións pero máis actualizacións

en: M3U file generated successfully!
gl: Ficheiro M3U xerado correctamente!

en: M3U generation completed!
gl: Xeración M3U completada!

en: M3U generation error: %s
gl: Erro de xeración M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
gl: Semellanza mínima para as canles coincidentes (maior = máis estrito).

en: Movie Services Reference
gl: Referencia de servizos de películas

en: Network (%s) - other devices on the LAN
gl: Rede (%s): outros dispositivos na LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
gl: Non se atopou ningún complemento IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
gl: Non se detectou ningunha conexión a Internet. Comproba a túa rede.

en: No channels found
gl: Non se atoparon canles

en: No channels found for: %s
gl: Non se atoparon canles para: %s

en: No items available
gl: Non hai elementos dispoñibles

en: No programme info available
gl: Non hai información do programa dispoñible

en: No selection
gl: Sen selección

en: No valid channels for: %s
gl: Non hai canles válidas para: %s

en: Nothing to remove for: {}
gl: Non hai nada que eliminar para: {}

en: Now %s
gl: Agora %s

en: Only one specific country
gl: Só un país específico

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
gl: Volve coincidir periodicamente con EPG e actualiza os ramos dos teus países favoritos en segundo plano.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
gl: Posición dos ramos Vavoo na lista principal

en: Proxy Disabled
gl: Proxy desactivado

en: Proxy Enabled
gl: Proxy activado

en: Proxy disabled
gl: Proxy desactivado

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
gl: O proxy está desactivado. Active o proxy primeiro. -- Configuración do menú --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
gl: O proxy está desactivado. Activalo na configuración.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
gl: O proxy non se está a executar. Inicie primeiro o proxy.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
gl: Proxy non activo. Non se puido xerar o ficheiro M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
gl: Proxy en liña: {} canles ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
gl: Tempo de espera de inicio do proxy (segundos)

en: Proxy token refreshed successfully
gl: O token de proxy actualizouse correctamente

en: Really close without saving settings?
gl: Pechar de verdade sen gardar a configuración?

en: Recommended: 5-8 minutes
gl: Recomendado: 5-8 minutos

en: Refresh stream (minutes):
gl: Actualizar emisión (minutos):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
gl: Actualiza a emisión cada X minutos (1-15)

en: Reload Bouqet
gl: Recarga Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
gl: Volver cargar ramos e lista de servizos?

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
gl: Eliminar TODOS os ramos de Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
gl: Queres quitar o ramo exportado para este país/categoría?

en: Removed exported bouquet: {}
gl: Eliminouse o ramo exportado: {}

en: Restarting...
gl: Reiniciando...

en: Returning to channel list.
gl: Volvendo á lista de canles.

en: SELECT YOUR CHOICE
gl: SELECCIONA A SÚA ELECCIÓN

en: Save
gl: Gardar

en: Saved in: %(path)s
gl: Gardado en: %(path)s

en: Saved in: %s
gl: Gardado en: %s

en: Schedule type:
gl: Tipo de horario:

en: Search
gl: Busca

en: Search Channels:
gl: Canles de busca:

en: Search...
gl: Busca...

en: Search:
gl: Busca:

en: Select Background
gl: Seleccione Fondo

en: Select M3U export mode:
gl: Seleccione o modo de exportación M3U:

en: Select country to export M3U:
gl: Seleccione o país para exportar M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
gl: Seleccione o enderezo IP para usar nas ligazóns M3U:

en: Send Anonymous Statistics
gl: Enviar estatísticas anónimas

en: Server for Player Used
gl: Servidor para o reprodutor usado

en: Server for player.
gl: Servidor para xogador.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
gl: Mostra mensaxes detalladas de nivel DEBUG en vavoo.log (ciclo de vida da IU, detalle por solicitude). Entra en vigor de inmediato - desactivar a menos que se solucione o problema.

en: Showing all channels: {}
gl: Mostrando todas as canles: {}

en: Space
gl: Espazo

en: Start EPG update now?
gl: Iniciar a actualización de EPG agora?

en: Stream ended. Too many connection issues.
gl: Rematou a emisión. Demasiados problemas de conexión.

en: Technical Features:
gl: Características técnicas:

en: This will refresh the authentication token.
gl: Isto actualizará o token de autenticación.

en: This will remove:
gl: Isto eliminará:

en: This will:
gl: Isto fará:

en: Top
gl: Arriba

en: Total channels: %(total_channels)d
gl: Canles totais: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
gl: MAIÚSCULAS

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
gl: A fonte EPG de Vavoo non está activada en EPGImport. Activalo na configuración de EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
gl: Non se atopou a fonte EPG de Vavoo. Exporta primeiro polo menos un ramo.

en: Vavoo Stream Live - Information
gl: Vavoo Stream Live - Información

en: Vavoo Stream Live Plugin
gl: Plugin de transmisión en directo de Vavoo

en: Vavoo bouquets removed successfully!
gl: Os ramos de Vavoo elimináronse correctamente!

en: Vavoo is already running.
gl: Vavoo xa está funcionando.

en: Version:
gl: Versión:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
gl: Benvido a Vavoo Proxy con soporte EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
gl: Podes inicialo desde o menú ou premendo o botón TEXTO.

en: fixed time
gl: tempo fixo

en: interval
gl: intervalo

en: lowercase
gl: minúscula

en: ✓ Restarted
gl: ✓ Reiniciado

en: ✗ Error
gl: ✗ Erro

en: ✗ Proxy Error
gl: ✗ Erro de proxy

en: ✗ Proxy Expired
gl: ✗ Proxy caducado

en: ✗ Proxy Offline
gl: ✗ Proxy fóra de liña

en: ✗ Restart Failed
gl: ✗ Fallou o reinicio
