enigma 2 - en to hy translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
hy: (%d ալիք):

en: (%s files deleted)
hy: (%s ֆայլ ջնջված է)

en: (you have v{})
hy: (դուք v{})

en: - Add missing fields to all entries
hy: - Բոլոր գրառումներին ավելացրեք բացակայող դաշտերը

en: - Auto token refresh every 9 minutes
hy: - Ավտոմատ նշանի թարմացում յուրաքանչյուր 9 րոպեն մեկ

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
hy: - Ավտոմատ EPG արտադրություն՝ ծառայության տեղեկանքով

en: - Automatic bouquet generation
hy: - Ավտոմատ ծաղկեփնջերի ստեղծում

en: - Category bouquets
hy: - Կատեգորիայի ծաղկեփնջեր

en: - Clean up the cache file
hy: - Մաքրել քեշի ֆայլը

en: - Commercial use is strictly prohibited
hy: - Կոմերցիոն օգտագործումը խստիվ արգելված է

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
hy: - Համայնք՝ Linuxsat-support.com, Corvoboys.org ֆորում

en: - Container bouquets
hy: - Տարաների ծաղկեփնջեր

en: - Country bouquets
hy: - Գյուղական ծաղկեփնջեր

en: - Free content only
hy: - Միայն անվճար բովանդակություն

en: - Graphics: @oktus
hy: - Գրաֆիկա՝ @oktus

en: - Integrated proxy system
hy: - Ինտեգրված վստահված անձի համակարգ

en: - No direct server hosting
hy: - Ուղղակի սերվերի հոստինգ չկա

en: - Redistribution must maintain attribution
hy: - Վերաբաշխումը պետք է պահպանի վերագրումը

en: - Remove duplicate entries
hy: - Հեռացրեք կրկնօրինակ գրառումները

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
hy: - Ծառայության տեղեկանքներ՝ 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
hy: - Հոսքեր հանրային աղբյուրներից

en: - TS/M3U8 formats
hy: - TS/M3U8 ձևաչափեր

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
hy: - Տեխնիկական աջակցություն՝ Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
hy: - {} կրկնօրինակ գրառումներ հեռացվեցին

en: - {} entries updated
hy: - {} գրառում թարմացվել է

en: ? Proxy Unknown
hy: ? Անհայտ վստահված անձ

en: All countries (%d)
hy: Բոլոր երկրները (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
hy: Այլ երկիր արտահանումն արդեն ընթացքի մեջ է։ Խնդրում ենք սպասել:

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
hy: Ընթացքի մեջ է արտահանում. Խնդրում ենք սպասել նախքան քեշը շտկելը:

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
hy: Միայն անանուն գործարկման/սրտի բաբախման պինգ (նստաշրջանի id, տարբերակ, ժամադրոշմ՝ անձնական տվյալներ չկան): Անջատել՝ հրաժարվելու համար:

en: At an interval hours or fixed time
hy: Ժամերի ընդմիջումով կամ ֆիքսված ժամանակով

en: Author:
hy: Հեղինակ:

en: Auto-update EPG
hy: EPG-ի ավտոմատ թարմացում

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
hy: Յուրաքանչյուր արտահանումից հետո ավտոմատ կերպով միացրեք Vavoo EPG աղբյուր(ներ)ը EPGImport-ում, այնպես որ դուք ստիպված չեք լինի ինքնուրույն միացնել դրանք այնտեղ:

en: Back
hy: Ետ

en: Bottom
hy: Ստորին

en: Bouquet Position in List
hy: Ծաղկեփնջի դիրքը ցանկում

en: Bouquet creation error: {}
hy: Ծաղկեփնջի ստեղծման սխալ՝ {}

en: Bouquet ready with {} channels
hy: Ծաղկեփունջը պատրաստ է {} ալիքներով

en: Bouquets reload scheduled.
hy: Ծաղկեփնջերի վերաբեռնումը նախատեսված է:

en: Bouquets reorganized successfully!
hy: Ծաղկեփնջերը հաջողությամբ վերակազմավորվեցին:

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
hy: CH±=Փոփոխություն | OK=Փոխարկել | INFO=IMDb | STOP=Ելք

en: Cache format fix completed:
hy: Քեշի ձևաչափի շտկումն ավարտված է՝

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
hy: Քեշն արդեն ճիշտ ձևաչափով է: Փոփոխությունների կարիք չկա:

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cancel execution?
hy: Չեղարկե՞լ կատարումը:

en: Case: {}
hy: Գործ՝ {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
hy: Փոփոխությունների մատյան՝ ({}/{}, օգտագործել վեր/ներքև)

en: Channels
hy: Ալիքներ

en: Channels: %d
hy: Ալիքներ՝ %d

en: Checking proxy...
hy: Ստուգվում է վստահված անձը...

en: Clear All
hy: Մաքրել բոլորը

en: Configuration saved successfully!
hy: Կազմաձևը հաջողությամբ պահպանվեց:

en: Configure Main Background Image.
hy: Կազմաձևեք հիմնական ֆոնային պատկերը:

en: Configure at a fixed time
hy: Կարգավորել ֆիքսված ժամանակում

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
hy: Կարգավորել ծառայության տեղեկանք Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
hy: Վահանակ

en: Continuing, proxy still syncing...
hy: Շարունակվում է, պրոքսին դեռ համաժամացվում է...

en: Could not save the installer script.
hy: Չհաջողվեց պահել տեղադրողի սկրիպտը:

en: Countries
hy: Երկրներ

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
hy: Երկրներ՝ %(գեներացված)d/%(ընդհանուր)d

en: Country: %s
hy: Երկիր՝ %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
hy: Ստեղծեք EPG աղբյուր EPGImport-ի համար Vavoo ծրագրի տվյալների հետ

en: Credits:
hy: Վարկեր:

en: Debug logging
hy: Վրիպազերծման գրանցում

en: Default View
hy: Կանխադրված դիտում

en: Default view when opening the plugin
hy: Լռելյայն դիտում հավելվածը բացելիս

en: Do you want to export this bouquet?
hy: Ցանկանու՞մ եք արտահանել այս ծաղկեփունջը:

en: Do you want to fix the cache format?
hy: Ցանկանու՞մ եք շտկել քեշի ձևաչափը:

en: EPG Similarity Threshold (%)
hy: EPG-ի նմանության շեմ (%)

en: EPG import started
hy: EPG ներմուծումը սկսվել է

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
hy: EPG-ն անջատված է: Խնդրում ենք նախ միացնել այն Vavoo-ի կարգավորումներում:

en: EPG processing completed (no matches)
hy: EPG մշակումն ավարտված է (համընկնում չկա)

en: EPG processing completed for {} channels
hy: EPG մշակումն ավարտված է {} ալիքների համար

en: EPGImport plugin not found: {}
hy: EPGImport plugin-ը չի գտնվել՝ {}

en: Enable Vavoo EPG
hy: Միացնել Vavoo EPG-ն

en: Enable or disable proxy.
hy: Միացնել կամ անջատել վստահված անձը:

en: Enter text to search...
hy: Մուտքագրեք տեքստը որոնման համար...

en: Error
hy: Սխալ

en: Error fixing cache: {}
hy: Քեշը շտկելու սխալ՝ {}

en: Error parsing data
hy: Չհաջողվեց վերլուծել տվյալները

en: Error starting EPG update: {}
hy: EPG թարմացումը սկսելիս սխալ՝ {}

en: Error starting channel
hy: Չհաջողվեց սկսել ալիքը

en: Error: %s
hy: Սխալ՝ %s

en: Exit
hy: Ելք

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
hy: Դուրս եկեք և նորից բացեք հավելվածը՝ նոր ֆոնը տեսնելու համար:

en: Export
hy: Արտահանում

en: Export failed: {}
hy: Չհաջողվեց արտահանել՝ {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
hy: Արտահանումը սկսվեց. Ծաղկեփունջը շուտով կլինի։

en: Failed to refresh proxy token
hy: Չհաջողվեց թարմացնել վստահված անձի նշանը

en: Failed to refresh proxy:
hy: Չհաջողվեց թարմացնել պրոքսին.

en: Failed: %(failed)d
hy: Չհաջողվեց՝ %(failed)d

en: Fix Cache
hy: Ուղղել քեշը

en: Fixing cache format...
hy: Քեշի ձևաչափի շտկում...

en: Force proxy refresh?
hy: Պարտադրե՞լ պրոքսիի թարմացումը:

en: Found: {} channels
hy: Գտնվել է՝ {} ալիք

en: Generate .m3u file for:
hy: Ստեղծեք .m3u ֆայլ՝

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
hy: Ստեղծեք .m3u ֆայլեր (Ok for Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
hy: Ստեղծեք .m3u ֆայլեր և պահեք %s սարքում:

en: Generate .m3u files and save to device %s?
hy: Ստեղծե՞լ .m3u ֆայլեր և պահել %s սարքում:

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
hy: Ստեղծե՞լ .m3u ֆայլեր ԲՈԼՈՐ %d երկրների համար:

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
hy: Որքան հաճախ կարելի է նորից համադրել EPG-ն և թարմացնել ծաղկեփնջերը՝ հաշվելով այսուհետ:

en: Important Notes:
hy: Կարևոր նշումներ.

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
hy: Բարձրացրեք, եթե վստահված սերվերը երկար տևի VPN-ի կամ դանդաղ կապի պատճառով:

en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Last channel update: %s
hy: Ալիքի վերջին թարմացումը՝ %s

en: License:
hy: Լիցենզիա:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
hy: Լիցենզիա՝ CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
hy: Հղում հիմնական ընտրացանկում

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
hy: Միայն տեղական (127.0.0.1) - միայն այս սարքը

en: Lower = less interruption but more refreshes
hy: Ավելի ցածր = ավելի քիչ ընդհատում, բայց ավելի շատ թարմացումներ

en: M3U file generated successfully!
hy: M3U ֆայլը հաջողությամբ ստեղծվեց:

en: M3U generation completed!
hy: M3U սերունդն ավարտված է:

en: M3U generation error: %s
hy: M3U-ի ստեղծման սխալ՝ %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
hy: Համապատասխան ալիքների նվազագույն նմանություն (ավելի բարձր = ավելի խիստ):

en: Movie Services Reference
hy: Ֆիլմի ծառայությունների տեղեկանք

en: Network (%s) - other devices on the LAN
hy: Ցանց (%s) - այլ սարքեր LAN-ում

en: No IMDb/TMDB plugin found
hy: IMDb/TMDB հավելված չի գտնվել

en: No Internet connection detected. Please check your network.
hy: Ինտերնետ կապ չի հայտնաբերվել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր ցանցը:

en: No channels found
hy: Ալիքներ չեն գտնվել

en: No channels found for: %s
hy: %s-ի համար ալիքներ չեն գտնվել

en: No items available
hy: Նյութեր չկան

en: No programme info available
hy: Ծրագրի մասին տեղեկություններ չկան

en: No selection
hy: Ընտրություն չկա

en: No valid channels for: %s
hy: %s-ի համար վավեր ալիքներ չկան

en: Nothing to remove for: {}
hy: Հեռացնելու ոչինչ չկա՝ {}

en: Now %s
hy: Այժմ %s

en: Only one specific country
hy: Միայն մեկ կոնկրետ երկիր

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
hy: Պարբերաբար կրկնեք EPG-ն և թարմացրեք ծաղկեփնջերը ձեր նախընտրած երկրների համար հետին պլանում:

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
hy: Vavoo ծաղկեփնջերի դիրքը հիմնական ցանկում

en: Proxy Disabled
hy: Վստահված անձը անջատված է

en: Proxy Enabled
hy: Վստահված անձը միացված է

en: Proxy disabled
hy: Վստահված անձը անջատված է

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
hy: Պրոքսին անջատված է: Խնդրում ենք նախ միացնել վստահված անձին: -- Ցանկի կազմաձևում --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
hy: Պրոքսին անջատված է: Խնդրում ենք միացնել այն կոնֆիգուրացիայի մեջ:

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
hy: Proxy-ը չի աշխատում: Խնդրում ենք նախ սկսել վստահված անձը:

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
hy: Պրոքսին ակտիվ չէ: Հնարավոր չէ ստեղծել M3U ֆայլ:

en: Proxy online - {} channels  ✓
hy: Առցանց վստահված անձ - {} ալիք ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
hy: Պրոքսիի գործարկման ժամկետը (վայրկյան)

en: Proxy token refreshed successfully
hy: Proxy-ի նշանը հաջողությամբ թարմացվել է

en: Really close without saving settings?
hy: Իսկապե՞ս փակել առանց կարգավորումները պահելու:

en: Recommended: 5-8 minutes
hy: Խորհուրդ է տրվում՝ 5-8 րոպե

en: Refresh stream (minutes):
hy: Թարմացնել հոսքը (րոպե).

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
hy: Թարմացրեք հոսքը յուրաքանչյուր X րոպեն մեկ (1-15)

en: Reload Bouqet
hy: Վերբեռնեք Bouqet-ը

en: Reload bouquets and service list?
hy: Վերբեռնե՞լ ծաղկեփնջերը և ծառայությունների ցանկը:

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
hy: Հեռացնե՞լ Vavoo-ի ԲՈԼՈՐ ծաղկեփնջերը:

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
hy: Հեռացնե՞լ արտահանված փունջն այս երկրի/կատեգորիայի համար:

en: Removed exported bouquet: {}
hy: Արտահանված ծաղկեփունջը հեռացվեց՝ {}

en: Restarting...
hy: Վերագործարկում...

en: Returning to channel list.
hy: Վերադառնալով ալիքների ցանկին:

en: SELECT YOUR CHOICE
hy: ԸՆՏՐԵՔ ՁԵՐ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆԸ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Saved in: %(path)s
hy: Պահպանված է՝ %(path)s

en: Saved in: %s
hy: Պահպանված է՝ %s

en: Schedule type:
hy: Ժամանակացույցի տեսակը.

en: Search
hy: Որոնում

en: Search Channels:
hy: Որոնել ալիքներ.

en: Search...
hy: Որոնել...

en: Search:
hy: Որոնում:

en: Select Background
hy: Ընտրեք ֆոն

en: Select M3U export mode:
hy: Ընտրեք M3U արտահանման ռեժիմ.

en: Select country to export M3U:
hy: Ընտրեք երկիրը M3U արտահանելու համար.

en: Select the IP address to use in the M3U links:
hy: Ընտրեք IP հասցեն M3U հղումներում օգտագործելու համար.

en: Send Anonymous Statistics
hy: Ուղարկել անանուն վիճակագրություն

en: Server for Player Used
hy: Օգտագործված սերվեր խաղացողի համար

en: Server for player.
hy: Սերվեր խաղացողի համար.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
hy: Ցուցադրել մանրամասն DEBUG մակարդակի հաղորդագրությունները vavoo.log-ում (UI-ի կյանքի ցիկլ, յուրաքանչյուր հարցման մանրամասն): Անմիջապես ուժի մեջ է մտնում, թողեք, եթե անսարքությունները չշտկվեն:

en: Showing all channels: {}
hy: Ցուցադրվում են բոլոր ալիքները՝ {}

en: Space
hy: Տիեզերք

en: Start EPG update now?
hy: Սկսե՞լ EPG թարմացումը հիմա:

en: Stream ended. Too many connection issues.
hy: Հեռարձակումն ավարտվեց։ Կապի հետ կապված չափազանց շատ խնդիրներ:

en: Technical Features:
hy: Տեխնիկական առանձնահատկություններ.

en: This will refresh the authentication token.
hy: Սա կթարմացնի նույնականացման նշանը:

en: This will remove:
hy: Սա կհեռացնի՝

en: This will:
hy: Սա կլինի.

en: Top
hy: Վերև

en: Total channels: %(total_channels)d
hy: Ընդհանուր ալիքներ՝ %(total_channels)d

en: UPPERCASE
hy: Մեծատառ

en: Updating Vavoo Stream Live...
hy: Vavoo Stream Live-ի թարմացում...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
hy: Vavoo EPG աղբյուրը միացված չէ EPGImport-ում: Խնդրում ենք միացնել այն EPGImport կարգավորումներում:

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
hy: Vavoo EPG աղբյուրը չի գտնվել: Խնդրում ենք նախ արտահանել առնվազն մեկ ծաղկեփունջ:

en: Vavoo Stream Live - Information
hy: Vavoo Stream Live - Տեղեկատվություն

en: Vavoo bouquets removed successfully!
hy: Vavoo-ի ծաղկեփնջերը հաջողությամբ հեռացվեցին:

en: Vavoo is already running.
hy: Vavoo-ն արդեն վազում է:

en: Version:
hy: Տարբերակ:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
hy: Բարի գալուստ Vavoo Proxy՝ EPG աջակցությամբ

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
hy: Դուք կարող եք այն սկսել ցանկից կամ սեղմելով TEXT կոճակը:

en: fixed time
hy: ֆիքսված ժամանակ

en: interval
hy: ընդմիջում

en: lowercase
hy: փոքրատառ

en: ✓ Proxy ({0}s)
hy: ✓ վստահված անձ ({0}ներ)

en: ✓ Proxy OK
hy: ✓ վստահված անձ OK

en: ✓ Restarted
hy: ✓ Վերագործարկվել է

en: ✗ Error
hy: ✗ Սխալ

en: ✗ Proxy Error
hy: ✗ վստահված անձի սխալ

en: ✗ Proxy Expired
hy: ✗ Վստահված անձը ժամկետանց է

en: ✗ Proxy Offline
hy: ✗ Անցանց վստահված անձ

en: ✗ Restart Failed
hy: ✗ Չհաջողվեց վերագործարկել
