enigma 2 - en to ka translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
ka: (%d არხი)?

en: (%s files deleted)
ka: (%s ფაილი წაშლილია)

en: (you have v{})
ka: (თქვენ გაქვთ v{})

en: - Add missing fields to all entries
ka: - დაამატეთ დაკარგული ველები ყველა ჩანაწერს

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ka: - ტოკენის ავტომატური განახლება ყოველ 9 წუთში

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ka: - ავტომატური EPG გენერაცია სერვისის მითითებით

en: - Automatic bouquet generation
ka: - ბუკეტის ავტომატური გენერაცია

en: - Category bouquets
ka: - კატეგორიის თაიგულები

en: - Clean up the cache file
ka: - გაასუფთავეთ ქეში ფაილი

en: - Commercial use is strictly prohibited
ka: - კომერციული გამოყენება კატეგორიულად აკრძალულია

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ka: - საზოგადოება: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org ფორუმი

en: - Container bouquets
ka: - კონტეინერის თაიგულები

en: - Country bouquets
ka: - ქვეყნის თაიგულები

en: - Free content only
ka: - მხოლოდ უფასო შინაარსი

en: - Graphics: @oktus
ka: - გრაფიკა: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ka: - HTTP პირდაპირი სტრიმინგი

en: - Integrated proxy system
ka: - ინტეგრირებული პროქსი სისტემა

en: - No direct server hosting
ka: - არ არის პირდაპირი სერვერის ჰოსტინგი

en: - Redistribution must maintain attribution
ka: - გადანაწილებამ უნდა შეინარჩუნოს ატრიბუცია

en: - Remove duplicate entries
ka: - წაშალეთ დუბლიკატი ჩანაწერები

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ka: - სერვისის მითითებები: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ka: - ნაკადები საჯარო წყაროებიდან

en: - TS/M3U8 formats
ka: - TS/M3U8 ფორმატები

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ka: - ტექნიკური მხარდაჭერა: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ka: - ამოღებულია {} დუბლიკატი ჩანაწერი

en: - {} entries updated
ka: - განახლებულია {} ჩანაწერი

en: ? Proxy Unknown
ka: ? პროქსი უცნობია

en: All countries (%d)
ka: ყველა ქვეყანა (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ka: სხვა ქვეყანაში ექსპორტი უკვე მიმდინარეობს. გთხოვთ დაელოდოთ.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ka: ექსპორტი მიმდინარეობს. გთხოვთ, დაელოდოთ ქეშის დაფიქსირებამდე.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ka: მხოლოდ ანონიმური გაშვების/გულისცემის პინგი (სესიის ID, ვერსია, დროის ანაბეჭდი - პერსონალური მონაცემების გარეშე). გამორთეთ უარის თქმა.

en: At an interval hours or fixed time
ka: ინტერვალით საათებში ან ფიქსირებულ დროს

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Auto-update EPG
ka: ავტომატური განახლება EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ka: ავტომატურად ჩართეთ Vavoo EPG წყარო(ებ)ი EPGImport-ში ყოველი ექსპორტის შემდეგ, ასე რომ თქვენ არ გჭირდებათ მათი ჩართვა.

en: Back
ka: უკან

en: Bottom
ka: ქვედა

en: Bouquet Position in List
ka: თაიგულის პოზიცია სიაში

en: Bouquet creation error: {}
ka: ბუკეტის შექმნის შეცდომა: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ka: თაიგული მზადაა {} არხით

en: Bouquets reload scheduled.
ka: დაგეგმილია თაიგულების გადატვირთვა.

en: Bouquets reorganized successfully!
ka: თაიგულები წარმატებით განხორციელდა!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ka: CH±=შეცვლა | OK=გადართვა | INFO=IMDb | STOP=გასვლა

en: Cache format fix completed:
ka: ქეშის ფორმატის შესწორება დასრულდა:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ka: ქეში უკვე სწორ ფორმატშია. ცვლილებები არ არის საჭირო.

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel execution?
ka: გააუქმოს შესრულება?

en: Case: {}
ka: საქმე: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ka: ცვლილებების ჟურნალი: ({}/{}, გამოყენება ზევით/ქვევით)

en: Channels
ka: არხები

en: Channels: %d
ka: არხები: %d

en: Checking proxy...
ka: პროქსის შემოწმება...

en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

en: Configuration saved successfully!
ka: კონფიგურაცია წარმატებით შენახულია!

en: Configure Main Background Image.
ka: ძირითადი ფონის სურათის კონფიგურაცია.

en: Configure at a fixed time
ka: კონფიგურაცია ფიქსირებულ დროს

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ka: სერვისის კონფიგურაციის მითითება Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ka: კონსოლი

en: Continuing, proxy still syncing...
ka: გრძელდება, პროქსი კვლავ სინქრონიზებულია...

en: Could not save the installer script.
ka: ინსტალერის სკრიპტის შენახვა ვერ მოხერხდა.

en: Countries
ka: ქვეყნები

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ka: ქვეყნები: %(გენერირებული)d/%(სულ)d

en: Country: %s
ka: ქვეყანა: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ka: შექმენით EPG წყარო EPGImport-ისთვის Vavoo პროგრამის მონაცემებით

en: Credits:
ka: კრედიტები:

en: Debug logging
ka: გამართვის ჟურნალი

en: Default View
ka: ნაგულისხმევი ხედი

en: Default view when opening the plugin
ka: ნაგულისხმევი ხედი დანამატის გახსნისას

en: Do you want to export this bouquet?
ka: გსურთ ამ თაიგულის ექსპორტი?

en: Do you want to fix the cache format?
ka: გსურთ ქეშის ფორმატის დაფიქსირება?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ka: EPG მსგავსების ბარიერი (%)

en: EPG import started
ka: EPG იმპორტი დაიწყო

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ka: EPG გამორთულია. გთხოვთ, ჩართოთ ის ჯერ Vavoo-ს პარამეტრებში.

en: EPG processing completed (no matches)
ka: EPG დამუშავება დასრულდა (შემთხვევა არ არის)

en: EPG processing completed for {} channels
ka: EPG დამუშავება დასრულდა {} არხისთვის

en: EPGImport plugin not found: {}
ka: EPGImport დანამატი ვერ მოიძებნა: {}

en: Enable Vavoo EPG
ka: ჩართეთ Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
ka: პროქსის ჩართვა ან გამორთვა.

en: Enter text to search...
ka: შეიყვანეთ ტექსტი საძიებლად...

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error fixing cache: {}
ka: ქეშის დაფიქსირების შეცდომა: {}

en: Error parsing data
ka: შეცდომა მონაცემთა გაანალიზებისას

en: Error starting EPG update: {}
ka: შეცდომა EPG განახლების დაწყებისას: {}

en: Error starting channel
ka: შეცდომა არხის გაშვებისას

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Exit
ka: გასვლა

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ka: გადით და ხელახლა გახსენით დანამატი ახალი ფონის სანახავად.

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Export failed: {}
ka: ექსპორტი ვერ მოხერხდა: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ka: ექსპორტი დაიწყო. თაიგული მალე იქნება.

en: Failed to refresh proxy token
ka: პროქსი ჟეტონის განახლება ვერ მოხერხდა

en: Failed to refresh proxy:
ka: პროქსის განახლება ვერ მოხერხდა:

en: Failed: %(failed)d
ka: ვერ მოხერხდა: %(ჩავარდა)d

en: Fix Cache
ka: ქეშის შესწორება

en: Fixing cache format...
ka: ქეშის ფორმატის დაფიქსირება...

en: Force proxy refresh?
ka: აიძულოთ პროქსის განახლება?

en: Found: {} channels
ka: ნაპოვნია: {} არხი

en: Generate .m3u file for:
ka: შექმენით .m3u ფაილი:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ka: .m3u ფაილების გენერირება (Ok for Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ka: შექმენით .m3u ფაილები და შეინახეთ %s მოწყობილობაში.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ka: გსურთ .m3u ფაილების გენერირება და %s მოწყობილობაში შენახვა?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ka: გსურთ .m3u ფაილების გენერირება ყველა %d ქვეყნისთვის?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ka: რამდენად ხშირად ხელახლა ემთხვევა EPG და განაახლეთ თაიგულები, ითვლის ამიერიდან.

en: Important Notes:
ka: მნიშვნელოვანი შენიშვნები:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ka: გაზარდეთ, თუ პროქსის დიდი დრო სჭირდება VPN ან ნელი კავშირის გამო.

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Last channel update: %s
ka: არხის ბოლო განახლება: %s

en: License:
ka: ლიცენზია:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ka: ლიცენზია: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ka: ბმული მთავარ მენიუში

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ka: მხოლოდ ადგილობრივი (127.0.0.1) - მხოლოდ ეს მოწყობილობა

en: Lower = less interruption but more refreshes
ka: ქვედა = ნაკლები შეფერხება, მაგრამ მეტი განახლება

en: M3U file generated successfully!
ka: M3U ფაილი წარმატებით გენერირებულია!

en: M3U generation completed!
ka: M3U თაობა დასრულდა!

en: M3U generation error: %s
ka: M3U გენერირების შეცდომა: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ka: მინიმალური მსგავსება შესატყვისი არხებისთვის (უფრო მაღალი = მკაცრი).

en: Movie Services Reference
ka: ფილმის სერვისების მითითება

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ka: ქსელი (%s) - სხვა მოწყობილობები LAN-ზე

en: No IMDb/TMDB plugin found
ka: IMDb/TMDB დანამატი ვერ მოიძებნა

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ka: ინტერნეტ კავშირი არ არის აღმოჩენილი. გთხოვთ, შეამოწმოთ თქვენი ქსელი.

en: No channels found
ka: არხები ვერ მოიძებნა

en: No channels found for: %s
ka: არხები ვერ მოიძებნა: %s-ისთვის

en: No items available
ka: არ არის ხელმისაწვდომი ნივთები

en: No programme info available
ka: პროგრამის ინფორმაცია არ არის ხელმისაწვდომი

en: No selection
ka: არჩევანი არ არის

en: No valid channels for: %s
ka: არ არის სწორი არხები: %s-ისთვის

en: Nothing to remove for: {}
ka: წასაშლელი არაფერია: {}

en: Now %s
ka: ახლა %s

en: Only one specific country
ka: მხოლოდ ერთი კონკრეტული ქვეყანა

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ka: პერიოდულად ხელახლა შეადარეთ EPG და განაახლეთ თაიგულები თქვენი რჩეული ქვეყნებისთვის ფონზე.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ka: Vavoo-ს თაიგულების პოზიცია ძირითად სიაში

en: Proxy Disabled
ka: პროქსი გამორთულია

en: Proxy Enabled
ka: პროქსი ჩართულია

en: Proxy disabled
ka: პროქსი გამორთულია

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ka: პროქსი გამორთულია. გთხოვთ, ჯერ დააყენოთ პროქსი. -- მენიუს კონფიგურაცია --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ka: პროქსი გამორთულია. გთხოვთ, ჩართოთ ის კონფიგურაციაში.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ka: პროქსი არ მუშაობს. გთხოვთ, ჯერ გაუშვით პროქსი.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ka: პროქსი არ არის აქტიური. M3U ფაილის გენერირება შეუძლებელია.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ka: პროქსი ონლაინ - {} არხი ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ka: პროქსის გაშვების ვადა (წამი)

en: Proxy token refreshed successfully
ka: პროქსის ჟეტონი წარმატებით განახლდა

en: Really close without saving settings?
ka: ნამდვილად დაიხურება პარამეტრების შენახვის გარეშე?

en: Recommended: 5-8 minutes
ka: რეკომენდებულია: 5-8 წუთი

en: Refresh stream (minutes):
ka: ნაკადის განახლება (წუთები):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ka: ნაკადის განახლება ყოველ X წუთში (1-15)

en: Reload Bouqet
ka: გადატვირთეთ ბუკეტი

en: Reload bouquets and service list?
ka: გადატვირთოთ თაიგულები და სერვისების სია?

en: Remove
ka: ამოღება

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ka: ამოიღოთ Vavoo-ს ყველა თაიგული?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ka: ამოიღოთ ექსპორტირებული თაიგული ამ ქვეყნის/კატეგორიისთვის?

en: Removed exported bouquet: {}
ka: ამოღებულია ექსპორტირებული ბუკეტი: {}

en: Restarting...
ka: გადატვირთვა...

en: Returning to channel list.
ka: არხების სიაში დაბრუნება.

en: SELECT YOUR CHOICE
ka: აირჩიეთ თქვენი არჩევანი

en: Save
ka: შენახვა

en: Saved in: %(path)s
ka: შენახულია: %(path)s

en: Saved in: %s
ka: შენახულია: %s

en: Schedule type:
ka: განრიგის ტიპი:

en: Search
ka: ძიება

en: Search Channels:
ka: არხების ძიება:

en: Search...
ka: ძიება...

en: Search:
ka: ძიება:

en: Select Background
ka: აირჩიეთ ფონი

en: Select M3U export mode:
ka: აირჩიეთ M3U ექსპორტის რეჟიმი:

en: Select country to export M3U:
ka: აირჩიეთ ქვეყანა M3U ექსპორტისთვის:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ka: აირჩიეთ IP მისამართი M3U ბმულებში გამოსაყენებლად:

en: Send Anonymous Statistics
ka: ანონიმური სტატისტიკის გაგზავნა

en: Server for Player Used
ka: მეორადი მოთამაშის სერვერი

en: Server for player.
ka: სერვერი მოთამაშისთვის.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ka: სიტყვიერი DEBUG დონის შეტყობინებების ჩვენება vavoo.log-ში (UI სასიცოცხლო ციკლი, თითოეული მოთხოვნის დეტალი). ამოქმედდება მყისიერად - შეაჩერეთ პრობლემების აღმოფხვრის გარეშე.

en: Showing all channels: {}
ka: ნაჩვენებია ყველა არხი: {}

en: Space
ka: სივრცე

en: Start EPG update now?
ka: დაიწყოს EPG განახლება ახლა?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ka: ნაკადი დასრულდა. ძალიან ბევრი კავშირის პრობლემა.

en: Technical Features:
ka: ტექნიკური მახასიათებლები:

en: This will refresh the authentication token.
ka: ეს განაახლებს ავთენტიფიკაციის ჟეტონს.

en: This will remove:
ka: ეს ამოიღებს:

en: This will:
ka: ეს იქნება:

en: Top
ka: ზედა

en: Total channels: %(total_channels)d
ka: სულ არხები: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ka: ზედა

en: Updating Vavoo Stream Live...
ka: Vavoo Stream Live-ის განახლება...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ka: Vavoo EPG წყარო არ არის ჩართული EPGImport-ში. გთხოვთ, ჩართოთ ის EPGImport პარამეტრებში.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ka: Vavoo EPG წყარო ვერ მოიძებნა. გთხოვთ, ჯერ ერთი თაიგული მაინც გაიტანოთ.

en: Vavoo Stream Live - Information
ka: Vavoo Stream Live - ინფორმაცია

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ka: Vavoo-ს თაიგულები წარმატებით მოიხსნა!

en: Vavoo is already running.
ka: Vavoo უკვე გაშვებულია.

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება Vavoo Proxy-ში EPG მხარდაჭერით

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ka: მისი დაწყება შეგიძლიათ მენიუდან ან TEXT ღილაკზე დაჭერით.

en: fixed time
ka: ფიქსირებული დრო

en: interval
ka: ინტერვალი

en: lowercase
ka: პატარა ასო

en: ✓ Proxy ({0}s)
ka: ✓ პროქსი ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
ka: ✓ პროქსი OK

en: ✓ Restarted
ka: ✓ განახლდა

en: ✗ Error
ka: ✗ შეცდომა

en: ✗ Proxy Error
ka: ✗ პროქსის შეცდომა

en: ✗ Proxy Expired
ka: ✗ პროქსის ვადა გაუვიდა

en: ✗ Proxy Offline
ka: ✗ პროქსი ხაზგარეშე

en: ✗ Restart Failed
ka: ✗ გადატვირთვა ვერ მოხერხდა
