enigma 2 - en to ku translation catalogue (192 entries)

en: (%d channels)?
ku: (%d kanal)?

en: (%s files deleted)
ku: (%s pel hatin jêbirin)

en: (you have v{})
ku: (te v{} heye)

en: - Add missing fields to all entries
ku: - Zeviyên winda li hemî navnîşan zêde bikin

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ku: - Her 9 hûrdeman nûvekirina tokena otomatîkî

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ku: - Hilberîna Epg-ya Otomatîk bi Referana Karûbarê

en: - Automatic bouquet generation
ku: - Hilberîna bûkê ya otomatîkî

en: - Category bouquets
ku: - Bûkên kategoriyê

en: - Clean up the cache file
ku: - Pelê cache paqij bike

en: - Commercial use is strictly prohibited
ku: - Bikaranîna bazirganî bi tundî qedexe ye

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ku: - Civat: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
ku: - Bûkên konteyner

en: - Country bouquets
ku: - Bûkên welat

en: - Free content only
ku: - Tenê naveroka belaş

en: - Graphics: @oktus
ku: - Grafîk: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ku: - HTTP Zindî Streaming

en: - Integrated proxy system
ku: - Pergala proxy ya yekbûyî

en: - No direct server hosting
ku: - No hosting server rasterast

en: - Redistribution must maintain attribution
ku: - Ji nû ve dabeşkirin divê veqetandinê biparêze

en: - Remove duplicate entries
ku: - Navnîşanên dubare jêbirin

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ku: - Referansên karûbarê: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ku: - Streams ji çavkaniyên giştî

en: - TS/M3U8 formats
ku: - Formatên TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ku: - Piştgiriya teknîkî: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ku: - {} navnîşên dubare hatin rakirin

en: - {} entries updated
ku: - {} navnîş hatin nûve kirin

en: All countries (%d)
ku: Hemû welat (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ku: Jixwe hinardekirinek ji bo welatek din di pêş de ye. Ji kerema xwe bisekinin.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ku: Hinardekirinek li pêş e. Ji kerema xwe berî rastkirina cache li bendê bin.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ku: Tenê ping destpêkirina/lêdana dil a anonîm (nasnameya danişînê, guherto, mohra demjimêr - daneyên kesane tune). Ji bo veqetandinê neçalak bike.

en: At an interval hours or fixed time
ku: Di navberek demjimêr an demek diyarkirî de

en: Author:
ku: Nivîskar:

en: Auto-update EPG
ku: EPG-ê bixweber nûve bikin

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ku: Piştî her hinardekirinê bixweber çavkaniya(ên) Vavoo EPG di EPGImport de çalak bikin, ji ber vê yekê hûn neçar in ku wan bixwe li wir çalak bikin.

en: Back
ku: Paş

en: Bottom
ku: Erd

en: Bouquet Position in List
ku: Di Lîsteyê de Positiona Bouquet

en: Bouquet creation error: {}
ku: Çewtiya çêkirina bûkê: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ku: Bouquet bi {} kanalan re amade ye

en: Bouquets reload scheduled.
ku: Bouquets ji nû ve barkirin.

en: Bouquets reorganized successfully!
ku: Bouquets bi serkeftî ji nû ve organîze kirin!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ku: CH±=Guhertin | OK=Biguherîne | INFO=IMDb | STOP=Derketin

en: Cache format fix completed:
ku: Rastkirina formata cache qediya:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ku: Cache jixwe di formata rast de ye. Guhertinek hewce nake.

en: Cancel
ku: Bişûndekirin

en: Cancel execution?
ku: îdamê betal bike?

en: Case: {}
ku: Mesele: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ku: Guhertin: ({}/{}, jor/xwarê bikar bîne)

en: Channels: %d
ku: Kanal: %d

en: Checking proxy...
ku: Proxy kontrol dike...

en: Clear All
ku: Hemî Paqij bike

en: Configuration saved successfully!
ku: Veavakirin bi serkeftî xilas bû!

en: Configure Main Background Image.
ku: Wêneya Paşerojê ya Sereke saz bike.

en: Configure at a fixed time
ku: Di demek diyarkirî de mîheng bike

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ku: Servîsa karûbarê mîheng bikin Çavkanî Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ku: Konsolê

en: Continuing, proxy still syncing...
ku: Berdewam dike, proxy hîn jî hevdem dike...

en: Could not save the installer script.
ku: Nekarî skrîpta sazkerê tomar bike.

en: Countries
ku: Welatên

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ku: Welat: %(çêkirî)d/%(giştî)d

en: Country: %s
ku: Welat: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ku: Bi daneyên bernameya Vavoo re çavkaniya EPG-ê ji bo EPGImport biafirînin

en: Credits:
ku: Kredî:

en: Default View
ku: Pêşniyara Bingehîn

en: Default view when opening the plugin
ku: Dema vekirina pêvekê dîtina xwerû

en: Do you want to export this bouquet?
ku: Ma hûn dixwazin vê bûkê derxînin?

en: Do you want to fix the cache format?
ku: Ma hûn dixwazin formata cache rast bikin?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ku: Tîrêjê Wekheviya EPG (%)

en: EPG import started
ku: Importa EPG dest pê kir

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ku: EPG neçalak e. Ji kerema xwe pêşî wê di mîhengên Vavoo de çalak bikin.

en: EPG processing completed (no matches)
ku: Pêvajoya EPG qediya (bê maç)

en: EPG processing completed for {} channels
ku: Pêvajoya EPG ji bo {} kanalan qediya

en: EPGImport plugin not found: {}
ku: Pêveka EPGImport nehat dîtin: {}

en: Enable Vavoo EPG
ku: Vavoo EPG çalak bike

en: Enable or disable proxy.
ku: Proxy çalak bike an neçalak bike.

en: Enter text to search...
ku: Ji bo lêgerînê nivîsê binivîse...

en: Error
ku: Şaşî

en: Error fixing cache: {}
ku: Çewtiya rastkirina cache: {}

en: Error parsing data
ku: Çewtiya parkirina daneyan

en: Error starting EPG update: {}
ku: Di destpêkirina nûvekirina EPG de çewtî: {}

en: Error starting channel
ku: Di destpêka kanalê de çewtî

en: Error: %s
ku: Çewtî: %s

en: Exit
ku: Derî

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ku: Ji pêvekê derkeve û ji nû ve veke da ku paşxaneya nû bibînin.

en: Export
ku: Eksport

en: Export failed: {}
ku: Hinardekirin têk çû: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ku: Hinardekirin dest pê kir. Bouquet dê di demek nêzîk de peyda bibe.

en: Failed to refresh proxy token
ku: Nûvekirina tokena proksiyê bi ser neket

en: Failed to refresh proxy:
ku: Nûvekirina proxeyê bi ser neket:

en: Failed: %(failed)d
ku: Serneket: %(serneket)d

en: Fix Cache
ku: Cache rast bikin

en: Fixing cache format...
ku: Rastkirina formata cache...

en: Force proxy refresh?
ku: Bi zorê nûvekirina proxy?

en: Found: {} channels
ku: Hat dîtin: {} kanal

en: Generate .m3u file for:
ku: Ji bo pelê .m3u çêbikin:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ku: Pelên .m3u çêbikin (Ji bo Exec baş e)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ku: Pelên .m3u çêkin û li cîhaza %s hilînin.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ku: Pelên .m3u biafirînin û li cîhaza %s tomar bikin?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ku: Ji bo HEMÛ %d welatan pelên .m3u biafirînin?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ku: Çend caran ji nû ve EPG-ê hevber bikin û kulîlkan nûve bikin, ji nuha ve têne hejmartin.

en: Important Notes:
ku: Têbînîyên Girîng:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ku: Ger proxy ji ber VPN an girêdana hêdî dirêj dirêj bike zêde bikin.

en: Keyboard
ku: Kilawye

en: Last channel update: %s
ku: Nûvekirina kanala dawî: %s

en: License:
ku: Îcaze:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ku: Lîsans: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ku: Girêdana di menuya sereke de

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ku: Tenê herêmî (127.0.0.1) - tenê ev cîhaz

en: Lower = less interruption but more refreshes
ku: Jêrîn = kêmbûnek lê bêtir nûvekirin

en: M3U file generated successfully!
ku: Pelê M3U bi serfirazî hate çêkirin!

en: M3U generation completed!
ku: Nifşa M3U qediya!

en: M3U generation error: %s
ku: Çewtiya hilberîna M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ku: Wekheviya hindiktirîn ji bo kanalên lihevhatî (bilind = hişktir).

en: Movie Services Reference
ku: Çavkanî Xizmetên Movie

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ku: Tora (%s) - cîhazên din ên li ser LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
ku: Pêveka IMDb/TMDB nehat dîtin

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ku: Têkiliya Înternetê nehat dîtin. Ji kerema xwe tora xwe kontrol bikin.

en: No channels found
ku: Tu kanal nehat dîtin

en: No channels found for: %s
ku: Tu kanal nehat dîtin ji bo: %s

en: No items available
ku: Tiştek tune

en: No programme info available
ku: Agahdariya bernameyê tune

en: No selection
ku: Hilbijartin tune

en: No valid channels for: %s
ku: Ji bo: %s kanalên derbasdar tune

en: Nothing to remove for: {}
ku: Tiştek nayê rakirin ji bo: {}

en: Now %s
ku: Niha %s

en: Only one specific country
ku: Tenê welatek taybetî

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ku: Dem bi dem EPG-ê ji nû ve bidin hev û ji bo welatên xweyên bijare di paşerojê de bûkên nûjen bikin.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ku: Cihê bûkên Vavoo di navnîşa sereke de

en: Proxy Disabled
ku: Proxy Neçalak

en: Proxy disabled
ku: Proxy neçalak

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ku: Proxy neçalak e. Ji kerema xwe pêşî Proxy-ê saz bikin. -- Veavakirina menuyê --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ku: Proxy neçalak e. Ji kerema xwe wê di veavakirinê de çalak bike.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ku: Proxy nayê xebitandin. Ji kerema xwe pêşî proxy dest pê bikin.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ku: Proxy ne çalak e. Nekarî pelê M3U çêbike.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ku: Proxy serhêl - {} kanal ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ku: Dema destpêkirina proxy (çirkeyan)

en: Proxy token refreshed successfully
ku: Tokena proxy bi serfirazî hate nûve kirin

en: Really close without saving settings?
ku: Bi rastî bêyî tomarkirina mîhengan bigire?

en: Recommended: 5-8 minutes
ku: Pêşniyar kirin: 5-8 deqîqe

en: Refresh stream (minutes):
ku: Weşana nûvekirina (deqeyan):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ku: Her X hûrdeman weşana nûve bike (1-15)

en: Reload Bouqet
ku: Bouqet ji nû ve barkirin

en: Reload bouquets and service list?
ku: Kulîlk û navnîşa karûbarê ji nû ve barkirin?

en: Remove
ku: Dûrxistin

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ku: HEMÛ bûkên Vavoo rakin?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ku: Ji bo vî welatî/kategorî bûkek îxrackirî rakin?

en: Removed exported bouquet: {}
ku: Bûkê hat derxistin: {}

en: Restarting...
ku: Ji nû ve dest pê dike...

en: Returning to channel list.
ku: Vegere navnîşa kanalê.

en: SELECT YOUR CHOICE
ku: HILBIJARTINA XWE HILBIJARTIN

en: Save
ku: Rizgarkirin

en: Saved in: %(path)s
ku: Li: %(rêç)s hat tomarkirin

en: Saved in: %s
ku: Li: %s hat tomarkirin

en: Schedule type:
ku: Cureya bernameyê:

en: Search
ku: Gerr

en: Search Channels:
ku: Li Kanalan Bigerin:

en: Search...
ku: Gerr...

en: Search:
ku: Gerr:

en: Select Background
ku: Paşnavê hilbijêre

en: Select M3U export mode:
ku: Moda hinartina M3U hilbijêrin:

en: Select country to export M3U:
ku: Ji bo hinardekirina M3U welatek hilbijêrin:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ku: Navnîşana IP-ê hilbijêrin ku di girêdanên M3U de bikar bînin:

en: Send Anonymous Statistics
ku: Statîstîkên Anonîm bişînin

en: Server for Player Used
ku: Server ji bo Lîstikvanê Bikaranîn

en: Server for player.
ku: Server ji bo lîstikvan.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ku: Di vavoo.log de peyamên asta DEBUG-ê yên devkî nîşan bide (çerxa jiyanê ya UI, hûrguliya her daxwazê). Tavilê bandor dike - heya ku pirsgirêk neyê çareser kirin bihêle.

en: Showing all channels: {}
ku: Hemî kanal nîşan dide: {}

en: Space
ku: Dem

en: Start EPG update now?
ku: Nûvekirina EPG-ê nuha dest pê bike?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ku: Stream qediya. Pir pirsgirêkên girêdanê.

en: Technical Features:
ku: Taybetmendiyên Teknîkî:

en: This will refresh the authentication token.
ku: Ev ê tokena erêkirinê nû bike.

en: This will remove:
ku: Ev ê jê bibe:

en: This will:
ku: Ev dê:

en: Top
ku: Kop

en: Total channels: %(total_channels)d
ku: Tevahiya kanalan: %(total_channels)d

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ku: Çavkaniya Vavoo EPG di EPGImport de neçalak e. Ji kerema xwe wê di mîhengên EPGImport de çalak bikin.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ku: Çavkaniya Vavoo EPG nayê dîtin. Ji kerema xwe pêşî herî kêm bûkek derxînin.

en: Vavoo Stream Live - Information
ku: Vavoo Stream Live - Agahdarî

en: Vavoo Stream Live Plugin
ku: Pêveka Zindî ya Vavoo Stream

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ku: Bûkên Vavoo bi serkeftî hatin rakirin!

en: Vavoo is already running.
ku: Vavoo jixwe dimeşe.

en: Version:
ku: Awa:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ku: Bi piştgiriya EPG-ê re bi xêr hatin Vavoo Proxy

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ku: Hûn dikarin wê ji pêşek an bi tikandina bişkoka TEXT dest pê bikin.

en: fixed time
ku: dema sabît

en: interval
ku: navber

en: lowercase
ku: tîpên biçûk

en: ✓ Restarted
ku: ✓ Ji nû ve dest pê kir

en: ✗ Error
ku: ✗ Xeletî

en: ✗ Proxy Error
ku: ✗ Çewtiya Proxy

en: ✗ Restart Failed
ku: ✗ Ji nû ve destpêkirin têk çû
