enigma 2 - en to ky translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
ky: (%d канал)?

en: (%s files deleted)
ky: (%s файл жок кылынды)

en: (you have v{})
ky: (сизде v{})

en: - Add missing fields to all entries
ky: - Бардык жазууларга жетишпеген талааларды кошуңуз

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ky: - Авто токен ар 9 мүнөт сайын жаңыланат

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ky: - Кызмат маалымдамасы менен автоматтык Epg түзүү

en: - Automatic bouquet generation
ky: - Автоматтык букет түзүү

en: - Category bouquets
ky: - Категориядагы букет

en: - Clean up the cache file
ky: - Кэш файлын тазалаңыз

en: - Commercial use is strictly prohibited
ky: - Коммерциялык максатта колдонууга катуу тыюу салынат

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ky: - Коомчулук: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org форуму

en: - Container bouquets
ky: - Контейнер букеттери

en: - Country bouquets
ky: - Айыл гүлдестелери

en: - Free content only
ky: - Акысыз мазмун гана

en: - Graphics: @oktus
ky: - Графика: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ky: - HTTP түз агымы

en: - Integrated proxy system
ky: - Интеграцияланган прокси системасы

en: - No direct server hosting
ky: - Түз сервер хостинги жок

en: - Redistribution must maintain attribution
ky: - Кайра бөлүштүрүүдө атрибуция сакталышы керек

en: - Remove duplicate entries
ky: - Кайталанма жазууларды алып салуу

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ky: - Кызматтык маалымдамалар: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ky: - Коомдук булактардан алынган агымдар

en: - TS/M3U8 formats
ky: - TS/M3U8 форматтары

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ky: - Техникалык колдоо: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ky: - {} кайталанма жазуулар алынып салынды

en: - {} entries updated
ky: - {} жазуу жаңыртылды

en: ? Proxy Unknown
ky: ? Прокси Белгисиз

en: All countries (%d)
ky: Бардык өлкөлөр (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ky: Башка өлкөгө экспорт азыртадан жүрүп жатат. Күтө туруңуз.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ky: Экспорт жүрүп жатат. Кэшти оңдоодон мурун күтө туруңуз.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ky: Анонимдүү баштоо/жүрөктүн кагышы гана (сеанс идентификатору, версия, убакыт белгиси - жеке маалымат жок). Чыгуу үчүн өчүрүү.

en: At an interval hours or fixed time
ky: Аралык сааттарда же белгиленген убакытта

en: Auto-update EPG
ky: EPGди автоматтык түрдө жаңыртуу

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ky: Vavoo EPG булагын(-дарын) EPGImport ичиндеги ар бир экспорттон кийин автоматтык түрдө иштетиңиз, андыктан аларды өзүңүз иштетишиңиз керек эмес.

en: Back
ky: Артка

en: Bottom
ky: Төмөнкү

en: Bouquet Position in List
ky: Тизмедеги букеттин абалы

en: Bouquet creation error: {}
ky: Букет түзүү катасы: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ky: Букет {} канал менен даяр

en: Bouquets reload scheduled.
ky: Букеттерди кайра жүктөө пландаштырылган.

en: Bouquets reorganized successfully!
ky: Букет ийгиликтүү кайра уюштурулду!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ky: CH±=Өзгөртүү | OK=Которуу | INFO=IMDb | STOP=Чыгуу

en: Cache format fix completed:
ky: Кэш форматын оңдоо аяктады:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ky: Кэш мурунтан эле туура форматта. Өзгөртүүлөрдүн кереги жок.

en: Cancel
ky: Жокко чыгаруу

en: Cancel execution?
ky: Аткаруу жокко чыгарылсынбы?

en: Case: {}
ky: Иш: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ky: Өзгөртүү журналы: ({}/{}, өйдө/төмөн колдонуу)

en: Channels
ky: Каналдар

en: Channels: %d
ky: Каналдар: %d

en: Checking proxy...
ky: Прокси текшерилүүдө...

en: Clear All
ky: Баарын тазалоо

en: Configuration saved successfully!
ky: Конфигурация ийгиликтүү сакталды!

en: Configure Main Background Image.
ky: Негизги фон сүрөтүн конфигурациялоо.

en: Configure at a fixed time
ky: Белгиленген убакта конфигурациялоо

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ky: Iptv-Gstreamer-Exteplayer3 шилтемесин конфигурациялаңыз

en: Continuing, proxy still syncing...
ky: Улантууда, прокси дагы эле шайкештирилүүдө...

en: Could not save the installer script.
ky: Орнотуучунун скрипти сакталган жок.

en: Countries
ky: Өлкөлөр

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ky: Өлкөлөр: %(түзүлгөн)d/%(жалпы)d

en: Country: %s
ky: Өлкө: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ky: Vavoo программасынын маалыматтары менен EPGImport үчүн EPG булагын түзүңүз

en: Credits:
ky: Кредиттер:

en: Debug logging
ky: Мүчүлүштүктөрдү оңдоо журналы

en: Default View
ky: Демейки көрүнүш

en: Default view when opening the plugin
ky: Плагинди ачууда демейки көрүнүш

en: Do you want to export this bouquet?
ky: Бул букетти экспорттоону каалайсызбы?

en: Do you want to fix the cache format?
ky: Кэш форматын оңдоону каалайсызбы?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ky: EPG окшоштук босогосу (%)

en: EPG import started
ky: EPG импорту башталды

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ky: EPG өчүрүлгөн. Сураныч, алгач аны Vavoo жөндөөлөрүнөн иштетиңиз.

en: EPG processing completed (no matches)
ky: EPG процесси аяктады (далышуулар жок)

en: EPG processing completed for {} channels
ky: {} канал үчүн EPG иштетүү аяктады

en: EPGImport plugin not found: {}
ky: EPGImport плагини табылган жок: {}

en: Enable Vavoo EPG
ky: Vavoo EPG иштетүү

en: Enable or disable proxy.
ky: Проксиди иштетүү же өчүрүү.

en: Enter text to search...
ky: Издөө үчүн текстти киргизиңиз...

en: Error
ky: Ката

en: Error fixing cache: {}
ky: Кэшти оңдоо катасы: {}

en: Error parsing data
ky: Дайындарды талдоо катасы

en: Error starting EPG update: {}
ky: EPG жаңыртуусун баштоо катасы: {}

en: Error starting channel
ky: Каналды баштоодо ката кетти

en: Error: %s
ky: Ката: %s

en: Exit
ky: Чыгыңыз

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ky: Жаңы фонду көрүү үчүн плагинден чыгып, кайра ачыңыз.

en: Export
ky: Экспорт

en: Export failed: {}
ky: Экспорттолбой калды: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ky: Экспорт башталды. Букет жакын арада жеткиликтүү болот.

en: Failed to refresh proxy token
ky: Прокси токен жаңыртылган жок

en: Failed to refresh proxy:
ky: Прокси жаңыртылган жок:

en: Failed: %(failed)d
ky: Ишке ашкан жок: %(аткарылган)d

en: Fix Cache
ky: Кэшти оңдоо

en: Fixing cache format...
ky: Кэш форматы оңдолууда...

en: Force proxy refresh?
ky: Прокси жаңыртууга мажбурлообу?

en: Found: {} channels
ky: Табылды: {} канал

en: Generate .m3u file for:
ky: .m3u файлын түзүү:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ky: .m3u файлдарын түзүү (Exec үчүн макул)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ky: .m3u файлдарын түзүп, %s түзмөгүнө сактаңыз.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ky: .m3u файлдарын түзүп, %s түзмөгүнө сакталсынбы?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ky: БАРДЫК %d өлкө үчүн .m3u файлдары түзүлсүнбү?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ky: Канчалык көп учурда EPGди кайра дал келтирип, гүлдестелерди жаңыртуу керек, азыртан баштап эсептеп.

en: Important Notes:
ky: Маанилүү эскертүүлөр:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ky: VPN же жай туташуудан улам прокси узакка созулса, көбөйтүү.

en: Keyboard
ky: Баскычтоп

en: Last channel update: %s
ky: Акыркы канал жаңыртылышы: %s

en: License:
ky: Лицензия:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ky: Лицензия: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ky: Негизги менюдагы шилтеме

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ky: Жергиликтүү гана (127.0.0.1) - бул түзмөк гана

en: Lower = less interruption but more refreshes
ky: Төмөнкү = азыраак үзгүлтүккө учуратуу, бирок көбүрөөк жаңыртуу

en: M3U file generated successfully!
ky: M3U файлы ийгиликтүү түзүлдү!

en: M3U generation completed!
ky: M3U мууну аяктады!

en: M3U generation error: %s
ky: M3U түзүү катасы: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ky: Дал келген каналдар үчүн минималдуу окшоштук (жогорураак = катуураак).

en: Movie Services Reference
ky: Кино кызматтарынын маалымдамасы

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ky: Тармак (%s) - LANдагы башка түзмөктөр

en: No IMDb/TMDB plugin found
ky: IMDb/TMDB плагини табылган жок

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ky: Интернет байланышы табылган жок. Тармагыңызды текшериңиз.

en: No channels found
ky: Каналдар табылган жок

en: No channels found for: %s
ky: Төмөнкү үчүн эч кандай канал табылган жок: %s

en: No items available
ky: Эч нерсе жок

en: No programme info available
ky: Программа маалыматы жок

en: No selection
ky: Тандоо жок

en: No valid channels for: %s
ky: Төмөнкү үчүн жарактуу каналдар жок: %s

en: Nothing to remove for: {}
ky: Төмөнкү үчүн өчүрүлө турган эч нерсе жок: {}

en: Now %s
ky: Азыр %s

en: Only one specific country
ky: Бир гана конкреттүү өлкө

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ky: Мезгил-мезгили менен EPGди кайра шайкештириңиз жана фондо сүйүктүү өлкөлөрүңүз үчүн гүлдестелерди жаңыртыңыз.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ky: Негизги тизмедеги Vavoo букеттеринин орду

en: Proxy Disabled
ky: Прокси өчүрүлгөн

en: Proxy Enabled
ky: Прокси иштетилген

en: Proxy disabled
ky: Прокси өчүрүлгөн

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ky: Прокси өчүрүлгөн. Сураныч, адегенде прокси күйгүзүңүз. -- Меню конфигурациялоо --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ky: Прокси өчүрүлгөн. Сураныч, аны конфигурацияда иштетиңиз.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ky: Прокси иштебей жатат. Сураныч, адегенде проксиди баштаңыз.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ky: Прокси активдүү эмес. M3U файлын түзүү мүмкүн эмес.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ky: Прокси онлайн - {} канал ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ky: Проксиди баштоо күтүү убакыты (секунд)

en: Proxy token refreshed successfully
ky: Прокси энбелгиси ийгиликтүү жаңырды

en: Really close without saving settings?
ky: Жөндөөлөрдү сактабастан чын эле жабылабы?

en: Recommended: 5-8 minutes
ky: Сунушталган: 5-8 мүнөт

en: Refresh stream (minutes):
ky: Агымды жаңыртуу (мүнөт):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ky: Агымды ар X мүнөт сайын жаңыртуу (1-15)

en: Reload Bouqet
ky: Букетти кайра жүктөө

en: Reload bouquets and service list?
ky: Букеттерди жана кызматтардын тизмесин кайра жүктөйсүзбү?

en: Remove
ky: Алып салуу

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ky: БАРДЫК Vavoo гүлдестелери өчүрүлсүнбү?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ky: Бул өлкө/категория үчүн экспорттолгон букет өчүрүлсүнбү?

en: Removed exported bouquet: {}
ky: Экспорттолгон букет алынып салынды: {}

en: Restarting...
ky: Кайра иштетилүүдө...

en: Returning to channel list.
ky: Канал тизмесине кайтуу.

en: SELECT YOUR CHOICE
ky: ТАНДООҢУЗДУ ТАНДАЙТ

en: Save
ky: Сактоо

en: Saved in: %(path)s
ky: Сакталган: %(path)s

en: Saved in: %s
ky: Сакталган: %s

en: Schedule type:
ky: Графиктин түрү:

en: Search
ky: Издөө

en: Search Channels:
ky: Каналдарды издөө:

en: Search...
ky: Издөө...

en: Search:
ky: Издөө:

en: Select Background
ky: Фонду тандаңыз

en: Select M3U export mode:
ky: M3U экспорттоо режимин тандоо:

en: Select country to export M3U:
ky: M3U экспорттоо үчүн өлкөнү тандаңыз:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ky: M3U шилтемелеринде колдонуу үчүн IP даректи тандаңыз:

en: Send Anonymous Statistics
ky: Анонимдүү статистиканы жөнөтүү

en: Server for Player Used
ky: Колдонулган оюнчу үчүн сервер

en: Server for player.
ky: Оюнчу үчүн сервер.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ky: vavoo.log дарегинде толук DEBUG деңгээлиндеги билдирүүлөрдү көрсөтүү (UI жашоо цикли, ар бир суроонун чоо-жайы). Дароо күчүнө кирет - көйгөйдү чечмейинче өчүрүп коюңуз.

en: Showing all channels: {}
ky: Бардык каналдар көрсөтүлүүдө: {}

en: Space
ky: Космос

en: Start EPG update now?
ky: EPG жаңыртылышы азыр башталсынбы?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ky: Агым аяктады. Туташуу маселеси өтө көп.

en: Technical Features:
ky: Техникалык өзгөчөлүктөрү:

en: This will refresh the authentication token.
ky: Бул аныктыгын текшерүү белгисин жаңылайт.

en: This will remove:
ky: Бул алып салат:

en: This will:
ky: Бул:

en: Top
ky: Жогорку

en: Total channels: %(total_channels)d
ky: Жалпы каналдар: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ky: ЖОГОРКУ РЕФЕР

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ky: Vavoo EPG булагы EPGImportто иштетилген эмес. Сураныч, аны EPGImport жөндөөлөрүнөн иштетиңиз.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ky: Vavoo EPG булагы табылган жок. Адегенде жок дегенде бир букетти экспорттоңуз.

en: Vavoo Stream Live
ky: Vavoo түз агымы

en: Vavoo Stream Live - Information
ky: Vavoo Stream Live - Маалымат

en: Vavoo Stream Live Plugin
ky: Vavoo Stream Live плагини

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ky: Vavoo букеттери ийгиликтүү алынып салынды!

en: Vavoo is already running.
ky: Vavoo мурунтан эле иштеп жатат.

en: Version:
ky: Версия:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ky: EPG колдоосу менен Vavoo Proxy кош келиңиз

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ky: Сиз аны менюдан же TEXT баскычын басуу менен баштасаңыз болот.

en: fixed time
ky: белгиленген убакыт

en: interval
ky: интервал

en: lowercase
ky: кичине тамга

en: ✓ Proxy ({0}s)
ky: ✓ Прокси ({0}сек)

en: ✓ Proxy OK
ky: ✓ Прокси ОК

en: ✓ Restarted
ky: ✓ Кайра иштетилди

en: ✗ Error
ky: ✗ Ката

en: ✗ Proxy Error
ky: ✗ Прокси катасы

en: ✗ Proxy Expired
ky: ✗ Прокси мөөнөтү бүттү

en: ✗ Proxy Offline
ky: ✗ Прокси оффлайн

en: ✗ Restart Failed
ky: ✗ Кайра баштоо ишке ашкан жок
