enigma 2 - en to ms translation catalogue (203 entries)

en: (%d channels)?
ms: (%d saluran)?

en: (%s files deleted)
ms: (%s fail dipadamkan)

en: (you have v{})
ms: (anda ada v{})

en: - Add missing fields to all entries
ms: - Tambahkan medan yang hilang pada semua entri

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ms: - Muat semula token automatik setiap 9 minit

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ms: - Penjanaan Epg automatik dengan Rujukan Perkhidmatan

en: - Automatic bouquet generation
ms: - Penjanaan sejambak automatik

en: - Category bouquets
ms: - Kategori jambangan

en: - Clean up the cache file
ms: - Bersihkan fail cache

en: - Commercial use is strictly prohibited
ms: - Penggunaan komersial adalah dilarang sama sekali

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ms: - Komuniti: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
ms: - Sejambak bekas

en: - Country bouquets
ms: - Bunga desa

en: - Free content only
ms: - Kandungan percuma sahaja

en: - Graphics: @oktus
ms: - Grafik: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
ms: - Penstriman Langsung HTTP

en: - Integrated proxy system
ms: - Sistem proksi bersepadu

en: - No direct server hosting
ms: - Tiada pengehosan pelayan langsung

en: - Redistribution must maintain attribution
ms: - Pengagihan semula mesti mengekalkan atribusi

en: - Remove duplicate entries
ms: - Alih keluar entri pendua

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ms: - Rujukan perkhidmatan: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ms: - Strim daripada sumber awam

en: - TS/M3U8 formats
ms: - Format TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ms: - Sokongan teknikal: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ms: - {} entri pendua dialih keluar

en: - {} entries updated
ms: - entri {} dikemas kini

en: ? Proxy Unknown
ms: ? Proksi Tidak Diketahui

en: All countries (%d)
ms: Semua negara (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ms: Eksport ke negara lain sedang dijalankan. Sila tunggu.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ms: Eksport sedang dijalankan. Sila tunggu sebelum membetulkan cache.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ms: Ping permulaan/degupan jantung tanpa nama sahaja (id sesi, versi, cap masa - tiada data peribadi). Lumpuhkan untuk menarik diri.

en: At an interval hours or fixed time
ms: Pada selang jam atau masa tetap

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Auto-update EPG
ms: Autokemas kini EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ms: Dayakan sumber EPG Vavoo secara automatik dalam EPGImport selepas setiap eksport, jadi anda tidak perlu mendayakannya sendiri di sana.

en: Back
ms: belakang

en: Backspace
ms: Ruang belakang

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bouquet Position in List
ms: Kedudukan Bouquet dalam Senarai

en: Bouquet creation error: {}
ms: Ralat penciptaan sejambak: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ms: Sejambak sedia dengan saluran {}.

en: Bouquets reload scheduled.
ms: Bouquets dimuat semula dijadualkan.

en: Bouquets reorganized successfully!
ms: Sejambak berjaya disusun semula!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ms: CH±=Ubah | OK=Togol | INFO=IMDb | STOP=Keluar

en: Cache format fix completed:
ms: Pembetulan format cache selesai:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ms: Cache sudah dalam format yang betul. Tiada perubahan diperlukan.

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel execution?
ms: Batalkan pelaksanaan?

en: Case: {}
ms: Kes: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ms: Changelog: ({}/{}, gunakan atas/bawah)

en: Channels
ms: Saluran

en: Channels: %d
ms: Saluran: %d

en: Checking proxy...
ms: Menyemak proksi...

en: Clear All
ms: Kosongkan Semua

en: Configuration saved successfully!
ms: Konfigurasi berjaya disimpan!

en: Configure Main Background Image.
ms: Konfigurasi Imej Latar Belakang Utama.

en: Configure at a fixed time
ms: Konfigurasikan pada masa yang ditetapkan

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ms: Konfigurasi Rujukan perkhidmatan Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ms: Konsol

en: Continuing, proxy still syncing...
ms: Meneruskan, proksi masih menyegerak...

en: Could not save the installer script.
ms: Tidak dapat menyimpan skrip pemasang.

en: Countries
ms: negara

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ms: Negara: %(generated)d/%(total)d

en: Country: %s
ms: Negara: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ms: Cipta sumber EPG untuk EPGImport dengan data program Vavoo

en: Credits:
ms: Kredit:

en: Debug logging
ms: Pengelogan nyahpepijat

en: Default View
ms: Paparan Lalai

en: Default view when opening the plugin
ms: Paparan lalai apabila membuka pemalam

en: Do you want to export this bouquet?
ms: Adakah anda mahu mengeksport sejambak ini?

en: Do you want to fix the cache format?
ms: Adakah anda mahu membetulkan format cache?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ms: Ambang Kesamaan EPG (%)

en: EPG import started
ms: Import EPG bermula

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ms: EPG dilumpuhkan. Sila dayakannya dalam tetapan Vavoo dahulu.

en: EPG processing completed (no matches)
ms: Pemprosesan EPG selesai (tiada padanan)

en: EPG processing completed for {} channels
ms: Pemprosesan EPG selesai untuk saluran {}.

en: EPGImport plugin not found: {}
ms: Pemalam EPGImport tidak ditemui: {}

en: Enable Vavoo EPG
ms: Dayakan Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
ms: Dayakan atau lumpuhkan proksi.

en: Enter text to search...
ms: Masukkan teks untuk mencari...

en: Error
ms: Ralat

en: Error fixing cache: {}
ms: Ralat membetulkan cache: {}

en: Error parsing data
ms: Ralat menghuraikan data

en: Error starting EPG update: {}
ms: Ralat memulakan kemas kini EPG: {}

en: Error starting channel
ms: Ralat memulakan saluran

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Exit
ms: Keluar

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ms: Keluar dan buka semula pemalam untuk melihat latar belakang baharu.

en: Export
ms: Eksport

en: Export failed: {}
ms: Eksport gagal: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ms: Eksport dimulakan. Bouquet akan tersedia tidak lama lagi.

en: Failed to refresh proxy token
ms: Gagal memuat semula token proksi

en: Failed to refresh proxy:
ms: Gagal memuat semula proksi:

en: Failed: %(failed)d
ms: Gagal: %(gagal)d

en: Fix Cache
ms: Betulkan Cache

en: Fixing cache format...
ms: Membetulkan format cache...

en: Force proxy refresh?
ms: Paksa muat semula proksi?

en: Found: {} channels
ms: Ditemui: {} saluran

en: Generate .m3u file for:
ms: Hasilkan fail .m3u untuk:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ms: Hasilkan fail .m3u (Ok untuk Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ms: Hasilkan fail .m3u dan simpan pada peranti %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ms: Hasilkan fail .m3u dan simpan ke peranti %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ms: Hasilkan fail .m3u untuk SEMUA %d negara?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ms: Berapa kerap untuk memadankan semula EPG dan menyegarkan jambangan, dikira dari sekarang.

en: Important Notes:
ms: Nota Penting:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ms: Tingkatkan jika proksi mengambil masa yang lama kerana VPN atau sambungan perlahan.

en: Keyboard
ms: papan kekunci

en: Last channel update: %s
ms: Kemas kini saluran terakhir: %s

en: License:
ms: Lesen:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ms: Lesen: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ms: Pautan dalam Menu Utama

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ms: Setempat sahaja (127.0.0.1) - peranti ini sahaja

en: Lower = less interruption but more refreshes
ms: Lebih rendah = kurang gangguan tetapi lebih banyak menyegarkan

en: M3U file generated successfully!
ms: Fail M3U berjaya dijana!

en: M3U generation completed!
ms: Penjanaan M3U selesai!

en: M3U generation error: %s
ms: Ralat penjanaan M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ms: Persamaan minimum untuk saluran yang sepadan (lebih tinggi = lebih ketat).

en: Movie Services Reference
ms: Rujukan Perkhidmatan Filem

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ms: Rangkaian (%s) - peranti lain pada LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
ms: Tiada pemalam IMDb/TMDB ditemui

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ms: Tiada sambungan Internet dikesan. Sila semak rangkaian anda.

en: No channels found
ms: Tiada saluran ditemui

en: No channels found for: %s
ms: Tiada saluran ditemui untuk: %s

en: No items available
ms: Tiada item tersedia

en: No programme info available
ms: Tiada maklumat program tersedia

en: No selection
ms: Tiada pilihan

en: No valid channels for: %s
ms: Tiada saluran yang sah untuk: %s

en: Nothing to remove for: {}
ms: Tiada apa-apa untuk dialih keluar: {}

en: Now %s
ms: Sekarang %s

en: Only one specific country
ms: Hanya satu negara tertentu

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ms: Padankan semula EPG secara berkala dan muat semula jambangan untuk negara kegemaran anda di latar belakang.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ms: Kedudukan sejambak Vavoo dalam senarai utama

en: Proxy Disabled
ms: Proksi Dilumpuhkan

en: Proxy Enabled
ms: Proksi Didayakan

en: Proxy disabled
ms: Proksi dilumpuhkan

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ms: Proksi dilumpuhkan. Sila Tetapkan Proksi Mula-mula. -- Konfigurasi Menu --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ms: Proksi dilumpuhkan. Sila dayakannya dalam konfigurasi.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ms: Proksi tidak berjalan. Sila mulakan proksi dahulu.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ms: Proksi tidak aktif. Tidak dapat menjana fail M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ms: Proksi dalam talian - {} saluran ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ms: Tamat masa permulaan proksi (saat)

en: Proxy token refreshed successfully
ms: Token proksi berjaya dimuat semula

en: Really close without saving settings?
ms: Benar-benar tutup tanpa menyimpan tetapan?

en: Recommended: 5-8 minutes
ms: Disyorkan: 5-8 minit

en: Refresh stream (minutes):
ms: Muat semula strim (minit):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ms: Muat semula strim setiap X minit (1-15)

en: Reload Bouqet
ms: Muat semula Bouquet

en: Reload bouquets and service list?
ms: Muat semula sejambak dan senarai perkhidmatan?

en: Remove
ms: Alih keluar

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ms: Keluarkan SEMUA jambangan Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ms: Alih keluar sejambak yang dieksport untuk negara/kategori ini?

en: Removed exported bouquet: {}
ms: Sejambak yang dieksport dialih keluar: {}

en: Restarting...
ms: Memulakan semula...

en: Returning to channel list.
ms: Kembali ke senarai saluran.

en: SELECT YOUR CHOICE
ms: PILIH PILIHAN ANDA

en: Save
ms: Jimat

en: Saved in: %(path)s
ms: Disimpan dalam: %(path)s

en: Saved in: %s
ms: Disimpan dalam: %s

en: Schedule type:
ms: Jenis jadual:

en: Search
ms: Cari

en: Search Channels:
ms: Cari Saluran:

en: Search...
ms: Cari...

en: Search:
ms: Cari:

en: Select Background
ms: Pilih Latar Belakang

en: Select M3U export mode:
ms: Pilih mod eksport M3U:

en: Select country to export M3U:
ms: Pilih negara untuk mengeksport M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ms: Pilih alamat IP untuk digunakan dalam pautan M3U:

en: Send Anonymous Statistics
ms: Hantar Statistik Tanpa Nama

en: Server for Player Used
ms: Pelayan untuk Pemain Digunakan

en: Server for player.
ms: Pelayan untuk pemain.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ms: Tunjukkan mesej peringkat DEBUG bertele-tele dalam vavoo.log (kitaran hayat UI, butiran setiap permintaan). Berkuat kuasa serta-merta - berhenti kecuali menyelesaikan masalah.

en: Showing all channels: {}
ms: Menunjukkan semua saluran: {}

en: Space
ms: Angkasa

en: Start EPG update now?
ms: Mulakan kemas kini EPG sekarang?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ms: Strim tamat. Terlalu banyak masalah sambungan.

en: Technical Features:
ms: Ciri-ciri teknikal:

en: This will refresh the authentication token.
ms: Ini akan menyegarkan semula token pengesahan.

en: This will remove:
ms: Ini akan mengalih keluar:

en: This will:
ms: Ini akan:

en: Top
ms: Atas

en: Total channels: %(total_channels)d
ms: Jumlah saluran: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ms: HURUF BESAR

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ms: Sumber Vavoo EPG tidak didayakan dalam EPGImport. Sila dayakannya dalam tetapan EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ms: Sumber Vavoo EPG tidak ditemui. Sila eksport sekurang-kurangnya sejambak dahulu.

en: Vavoo Stream Live
ms: Vavoo Stream Langsung

en: Vavoo Stream Live - Information
ms: Vavoo Stream Live - Maklumat

en: Vavoo Stream Live Plugin
ms: Pemalam Langsung Vavoo Stream

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ms: Sejambak Vavoo berjaya dikeluarkan!

en: Vavoo is already running.
ms: Vavoo sudah berjalan.

en: Version:
ms: Versi:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ms: Selamat datang ke Vavoo Proxy dengan sokongan EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ms: Anda boleh memulakannya dari menu atau dengan menekan butang TEKS.

en: fixed time
ms: masa tetap

en: interval
ms: selang waktu

en: lowercase
ms: huruf kecil

en: ✓ Proxy ({0}s)
ms: ✓ Proksi ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
ms: ✓ Proksi OK

en: ✓ Restarted
ms: ✓ Dimulakan semula

en: ✗ Error
ms: ✗ Ralat

en: ✗ Proxy Error
ms: ✗ Ralat Proksi

en: ✗ Proxy Expired
ms: ✗ Proksi Tamat Tempoh

en: ✗ Proxy Offline
ms: ✗ Proksi Luar Talian

en: ✗ Restart Failed
ms: ✗ Gagal Mulakan Semula
