enigma 2 - en to no translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
no: (%d kanaler)?

en: (%s files deleted)
no: (%s filer slettet)

en: (you have v{})
no: (du har v{})

en: - Add missing fields to all entries
no: - Legg til manglende felt i alle oppføringer

en: - Auto token refresh every 9 minutes
no: - Automatisk token-oppdatering hvert 9. minutt

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
no: - Automatisk EPG generering med Service Reference

en: - Automatic bouquet generation
no: - Automatisk bukettgenerering

en: - Category bouquets
no: - Kategori buketter

en: - Clean up the cache file
no: - Rydd opp i bufferfilen

en: - Commercial use is strictly prohibited
no: - Kommersiell bruk er strengt forbudt

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
no: - Fellesskap: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
no: - Beholderbuketter

en: - Country bouquets
no: - Buketter på landet

en: - Free content only
no: - Kun gratis innhold

en: - Graphics: @oktus
no: - Grafikk: @oktus

en: - Integrated proxy system
no: - Integrert proxy-system

en: - No direct server hosting
no: - Ingen direkte serverhosting

en: - Redistribution must maintain attribution
no: – Omfordeling må opprettholde attribusjon

en: - Remove duplicate entries
no: - Fjern dupliserte oppføringer

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
no: - Tjenestereferanser: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
no: - Strømmer fra offentlige kilder

en: - TS/M3U8 formats
no: - TS/M3U8-formater

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
no: - Teknisk støtte: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
no: - {} dupliserte oppføringer fjernet

en: - {} entries updated
no: - {} oppføringer oppdatert

en: ? Proxy Unknown
no: ? Ukjent proxy

en: All countries (%d)
no: Alle land (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
no: En eksport for et annet land er allerede i gang. Vennligst vent.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
no: En eksport pågår. Vent før du fikser cachen.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
no: Kun anonym oppstart/hjerteslag-ping (sesjons-ID, versjon, tidsstempel - ingen personlige data). Deaktiver for å velge bort.

en: At an interval hours or fixed time
no: Med et intervall timer eller fast tid

en: Author:
no: Forfatter:

en: Auto-update EPG
no: Automatisk oppdatering av EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
no: Aktiver automatisk Vavoo EPG-kilden(e) i EPGImport etter hver eksport, slik at du ikke trenger å aktivere dem der selv.

en: Back
no: Tilbake

en: Backspace
no: Tilbake

en: Bottom
no: Bunn

en: Bouquet Position in List
no: Bukettposisjon i listen

en: Bouquet creation error: {}
no: Bukettopprettingsfeil: {}

en: Bouquet ready with {} channels
no: Bukett klar med {} kanaler

en: Bouquets reload scheduled.
no: Buketter er planlagt på nytt.

en: Bouquets reorganized successfully!
no: Buketter omorganisert vellykket!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
no: CH±=Endre | OK=Veksle | INFO=IMDb | STOP=Avslutt

en: Cache format fix completed:
no: Bufferformatfiks fullført:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
no: Cachen er allerede i riktig format. Ingen endringer nødvendig.

en: Cancel
no: Kansellere

en: Cancel execution?
no: Vil du avbryte kjøringen?

en: Case: {}
no: Sak: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
no: Endringslogg: ({}/{}, bruk opp/ned)

en: Channels
no: Kanaler

en: Channels: %d
no: Kanaler: %d

en: Checking proxy...
no: Sjekker proxy...

en: Clear All
no: Fjern alle

en: Configuration saved successfully!
no: Konfigurasjonen er lagret!

en: Configure Main Background Image.
no: Konfigurer hovedbakgrunnsbilde.

en: Configure at a fixed time
no: Konfigurer på et fast tidspunkt

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
no: Konfigurer tjenestereferanse Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
no: Konsoll

en: Continuing, proxy still syncing...
no: Fortsetter, proxy synkroniserer fortsatt...

en: Could not save the installer script.
no: Kunne ikke lagre installasjonsskriptet.

en: Countries
no: Land

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
no: Land: %(generert)d/%(totalt)d

en: Country: %s
no: Land: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
no: Lag EPG-kilde for EPGImport med Vavoo-programdata

en: Credits:
no: Kreditt:

en: Debug logging
no: Feilsøk logging

en: Default View
no: Standardvisning

en: Default view when opening the plugin
no: Standardvisning når du åpner plugin

en: Do you want to export this bouquet?
no: Vil du eksportere denne buketten?

en: Do you want to fix the cache format?
no: Vil du fikse cacheformatet?

en: EPG Similarity Threshold (%)
no: EPG likhetsterskel (%)

en: EPG import started
no: EPG-import startet

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
no: EPG er deaktivert. Vennligst aktiver den i Vavoo-innstillingene først.

en: EPG processing completed (no matches)
no: EPG-behandling fullført (ingen treff)

en: EPG processing completed for {} channels
no: EPG-behandling fullført for {} kanaler

en: EPGImport plugin not found: {}
no: EPGImport-plugin ikke funnet: {}

en: Enable Vavoo EPG
no: Aktiver Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
no: Aktiver eller deaktiver proxy.

en: Enter text to search...
no: Skriv inn tekst for å søke...

en: Error
no: Feil

en: Error fixing cache: {}
no: Feil under fiksing av cache: {}

en: Error parsing data
no: Feil under analyse av data

en: Error starting EPG update: {}
no: Feil ved start av EPG-oppdatering: {}

en: Error starting channel
no: Feil ved start av kanal

en: Error: %s
no: Feil: %s

en: Exit
no: Gå

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
no: Avslutt og åpne plugin-en på nytt for å se den nye bakgrunnen.

en: Export
no: Eksport

en: Export failed: {}
no: Eksport mislyktes: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
no: Eksporten startet. Bukett vil være tilgjengelig snart.

en: Failed to refresh proxy token
no: Kunne ikke oppdatere proxy-token

en: Failed to refresh proxy:
no: Kunne ikke oppdatere proxy:

en: Failed: %(failed)d
no: Mislyktes: %(mislyktes)d

en: Fix Cache
no: Fiks Cache

en: Fixing cache format...
no: Retter hurtigbufferformat...

en: Force proxy refresh?
no: Tvinge proxy-oppdatering?

en: Found: {} channels
no: Fant: {} kanaler

en: Generate .m3u file for:
no: Generer .m3u-fil for:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
no: Generer .m3u-filer (Ok for Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
no: Generer .m3u-filer og lagre på enheten %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
no: Generere .m3u-filer og lagre på enheten %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
no: Generere .m3u-filer for ALLE %d land?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
no: Hvor ofte å matche EPG på nytt og oppdatere buketter, fra nå av.

en: Important Notes:
no: Viktige merknader:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
no: Øk hvis proxy tar lang tid på grunn av VPN eller treg tilkobling.

en: Keyboard
no: Tastatur

en: Last channel update: %s
no: Siste kanaloppdatering: %s

en: License:
no: Tillatelse:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
no: Lisens: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
no: Link i hovedmenyen

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
no: Kun lokalt (127.0.0.1) - kun denne enheten

en: Lower = less interruption but more refreshes
no: Lavere = mindre avbrudd, men mer oppfriskning

en: M3U file generated successfully!
no: M3U-fil generert vellykket!

en: M3U generation completed!
no: M3U generasjon fullført!

en: M3U generation error: %s
no: M3U generasjonsfeil: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
no: Minimum likhet for matchende kanaler (høyere = strengere).

en: Movie Services Reference
no: Referanse for filmtjenester

en: Network (%s) - other devices on the LAN
no: Nettverk (%s) - andre enheter på LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
no: Ingen IMDb/TMDB-plugin funnet

en: No Internet connection detected. Please check your network.
no: Ingen Internett-tilkobling oppdaget. Vennligst sjekk nettverket ditt.

en: No channels found
no: Ingen kanaler funnet

en: No channels found for: %s
no: Ingen kanaler funnet for: %s

en: No items available
no: Ingen varer tilgjengelig

en: No programme info available
no: Ingen programinformasjon tilgjengelig

en: No selection
no: Ingen valg

en: No valid channels for: %s
no: Ingen gyldige kanaler for: %s

en: Nothing to remove for: {}
no: Ingenting å fjerne for: {}

en: Now %s
no: Nå %s

en: Only one specific country
no: Bare ett spesifikt land

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
no: Match EPG på nytt med jevne mellomrom og oppdater buketter for favorittlandene dine i bakgrunnen.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
no: Plassering av Vavoo-buketter i hovedlisten

en: Proxy Disabled
no: Proxy deaktivert

en: Proxy Enabled
no: Proxy aktivert

en: Proxy disabled
no: Proxy deaktivert

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
no: Proxy er deaktivert. Sett proxy på først. -- Menykonfigurasjon --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
no: Proxy er deaktivert. Vennligst aktiver den i konfigurasjonen.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
no: Proxy kjører ikke. Start proxy først.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
no: Proxy ikke aktiv. Kan ikke generere M3U-fil.

en: Proxy online - {} channels  ✓
no: Proxy online – {} kanaler ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
no: Tidsavbrudd for proxy-oppstart (sekunder)

en: Proxy token refreshed successfully
no: Proxy-token ble oppdatert

en: Really close without saving settings?
no: Virkelig lukke uten å lagre innstillinger?

en: Recommended: 5-8 minutes
no: Anbefalt: 5-8 minutter

en: Refresh stream (minutes):
no: Last inn strømmen på nytt (minutter):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
no: Oppdater strømmen hvert X. minutt (1–15)

en: Reload Bouqet
no: Last Bouqet på nytt

en: Reload bouquets and service list?
no: Laste buketter og serviceliste på nytt?

en: Remove
no: Fjerne

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
no: Fjerne ALLE Vavoo-buketter?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
no: Vil du fjerne den eksporterte buketten for dette landet/kategorien?

en: Removed exported bouquet: {}
no: Fjernet eksportert bukett: {}

en: Restarting...
no: Starter på nytt...

en: Returning to channel list.
no: Går tilbake til kanallisten.

en: SELECT YOUR CHOICE
no: VELG DITT VALG

en: Save
no: Spare

en: Saved in: %(path)s
no: Lagret i: %(bane)s

en: Saved in: %s
no: Lagret i: %s

en: Schedule type:
no: Tidsplantype:

en: Search
no: Søk

en: Search Channels:
no: Søk etter kanaler:

en: Search...
no: Søk...

en: Search:
no: Søk:

en: Select Background
no: Velg Bakgrunn

en: Select M3U export mode:
no: Velg M3U eksportmodus:

en: Select country to export M3U:
no: Velg land for å eksportere M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
no: Velg IP-adressen som skal brukes i M3U-lenkene:

en: Send Anonymous Statistics
no: Send anonym statistikk

en: Server for Player Used
no: Server for spiller brukt

en: Server for player.
no: Server for spiller.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
no: Vis detaljerte meldinger på DEBUG-nivå i vavoo.log (UI-livssyklus, detalj per forespørsel). Trer i kraft umiddelbart - la være med mindre feilsøking.

en: Showing all channels: {}
no: Viser alle kanaler: {}

en: Space
no: Rom

en: Start EPG update now?
no: Vil du starte EPG-oppdatering nå?

en: Stream ended. Too many connection issues.
no: Strømmen ble avsluttet. For mange tilkoblingsproblemer.

en: Technical Features:
no: Tekniske funksjoner:

en: This will refresh the authentication token.
no: Dette vil oppdatere autentiseringstokenet.

en: This will remove:
no: Dette vil fjerne:

en: This will:
no: Dette vil:

en: Top
no: Topp

en: Total channels: %(total_channels)d
no: Totalt antall kanaler: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
no: STORE BOKSTAVER

en: Updating Vavoo Stream Live...
no: Oppdaterer Vavoo Stream Live...

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
no: Vavoo EPG-kilde er ikke aktivert i EPGImport. Aktiver det i EPGImport-innstillingene.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
no: Vavoo EPG-kilde ble ikke funnet. Vennligst eksporter minst én bukett først.

en: Vavoo Stream Live - Information
no: Vavoo Stream Live - Informasjon

en: Vavoo bouquets removed successfully!
no: Vavoo buketter fjernet vellykket!

en: Vavoo is already running.
no: Vavoo er allerede i gang.

en: Version:
no: Versjon:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
no: Velkommen til Vavoo Proxy med EPG-støtte

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
no: Du kan starte den fra menyen eller ved å trykke på TEXT-knappen.

en: fixed time
no: fast tid

en: interval
no: intervall

en: lowercase
no: små bokstaver

en: ✓ Proxy ({0}s)
no: ✓ Proxy ({0}er)

en: ✓ Proxy OK
no: ✓ Fullmakt OK

en: ✓ Restarted
no: ✓ Startet på nytt

en: ✗ Error
no: ✗ Feil

en: ✗ Proxy Error
no: ✗ Proxy-feil

en: ✗ Proxy Expired
no: ✗ Proxy utløpt

en: ✗ Proxy Offline
no: ✗ Proxy frakoblet

en: ✗ Restart Failed
no: ✗ Omstart mislyktes
