enigma 2 - en to ro translation catalogue (196 entries)

en: (%d channels)?
ro: (%d canale)?

en: (%s files deleted)
ro: (%s fișiere șterse)

en: (you have v{})
ro: (ai v{})

en: - Add missing fields to all entries
ro: - Adăugați câmpuri lipsă la toate intrările

en: - Auto token refresh every 9 minutes
ro: - Reîmprospătare automată a simbolului la fiecare 9 minute

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
ro: - Generare automată Epg cu referință de service

en: - Automatic bouquet generation
ro: - Generare automată a buchetelor

en: - Category bouquets
ro: - Categoria buchete

en: - Clean up the cache file
ro: - Curățați fișierul cache

en: - Commercial use is strictly prohibited
ro: - Utilizarea comercială este strict interzisă

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
ro: - Comunitate: Linuxsat-support.com, Forumul Corvoboys.org

en: - Container bouquets
ro: - Container buchete

en: - Country bouquets
ro: - Buchete de țară

en: - Free content only
ro: - Numai conținut gratuit

en: - Graphics: @oktus
ro: - Grafică: @oktus

en: - Integrated proxy system
ro: - Sistem proxy integrat

en: - No direct server hosting
ro: - Fără găzduire directă pe server

en: - Redistribution must maintain attribution
ro: - Redistribuirea trebuie să mențină atribuirea

en: - Remove duplicate entries
ro: - Eliminați intrările duplicate

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
ro: - Referințe de servicii: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
ro: - Fluxuri din surse publice

en: - TS/M3U8 formats
ro: - formatele TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
ro: - Suport tehnic: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
ro: - {} intrări duplicat eliminate

en: - {} entries updated
ro: - {} intrări actualizate

en: ? Proxy Unknown
ro: ? Proxy necunoscut

en: All countries (%d)
ro: Toate țările (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
ro: Un export pentru o altă țară este deja în curs. Va rugam asteptati.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
ro: Un export este în curs. Vă rugăm să așteptați înainte de a remedia memoria cache.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
ro: Numai ping anonim la pornire/bătăi inimii (ID sesiune, versiune, marca temporală - fără date personale). Dezactivați pentru a renunța.

en: At an interval hours or fixed time
ro: La un interval ore sau oră fixă

en: Author:
ro: Autor:

en: Auto-update EPG
ro: Actualizare automată a EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
ro: Activați automat sursele EPG Vavoo în EPGImport după fiecare export, astfel încât să nu fie necesar să le activați singur acolo.

en: Back
ro: Spate

en: Bottom
ro: Fund

en: Bouquet Position in List
ro: Poziția buchetului în listă

en: Bouquet creation error: {}
ro: Eroare la crearea buchetului: {}

en: Bouquet ready with {} channels
ro: Buchet gata cu {} canale

en: Bouquets reload scheduled.
ro: Reîncărcarea buchetelor este programată.

en: Bouquets reorganized successfully!
ro: Buchete reorganizate cu succes!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
ro: CH±=Modificare | OK=Comută | INFO=IMDb | STOP=Ieși

en: Cache format fix completed:
ro: Remedierea formatului cache a fost finalizată:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
ro: Cache-ul este deja în formatul corect. Nu sunt necesare modificări.

en: Cancel
ro: Anula

en: Cancel execution?
ro: Anulați execuția?

en: Case: {}
ro: Caz: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
ro: Jurnal de modificări: ({}/{}, folosiți sus/jos)

en: Channels
ro: Canale

en: Channels: %d
ro: Canale: %d

en: Checking proxy...
ro: Se verifică proxy...

en: Clear All
ro: Ștergeți tot

en: Configuration saved successfully!
ro: Configurația a fost salvată cu succes!

en: Configure Main Background Image.
ro: Configurați imaginea de fundal principală.

en: Configure at a fixed time
ro: Configurați la o oră fixă

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
ro: Configurați serviciul Referință Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
ro: Consolă

en: Continuing, proxy still syncing...
ro: În continuare, proxy încă se sincronizează...

en: Could not save the installer script.
ro: Nu s-a putut salva scriptul de instalare.

en: Countries
ro: Țări

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
ro: Țări: %(generat)d/%(total)d

en: Country: %s
ro: Țara: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
ro: Creați sursa EPG pentru EPGImport cu datele programului Vavoo

en: Credits:
ro: Credite:

en: Debug logging
ro: Jurnal de depanare

en: Default View
ro: Vizualizare implicită

en: Default view when opening the plugin
ro: Vizualizare implicită la deschiderea pluginului

en: Do you want to export this bouquet?
ro: Doriți să exportați acest buchet?

en: Do you want to fix the cache format?
ro: Doriți să remediați formatul cache-ului?

en: EPG Similarity Threshold (%)
ro: Pragul de similaritate EPG (%)

en: EPG import started
ro: Importul EPG a început

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
ro: EPG este dezactivat. Activați-l mai întâi în setările Vavoo.

en: EPG processing completed (no matches)
ro: Procesare EPG finalizată (fără potriviri)

en: EPG processing completed for {} channels
ro: Procesarea EPG a fost finalizată pentru {} canale

en: EPGImport plugin not found: {}
ro: Pluginul EPGImport nu a fost găsit: {}

en: Enable Vavoo EPG
ro: Activați Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
ro: Activați sau dezactivați proxy.

en: Enter text to search...
ro: Introdu textul pentru a căuta...

en: Error
ro: Eroare

en: Error fixing cache: {}
ro: Eroare la remedierea memoriei cache: {}

en: Error parsing data
ro: Eroare la analizarea datelor

en: Error starting EPG update: {}
ro: Eroare la pornirea actualizării EPG: {}

en: Error starting channel
ro: Eroare la pornirea canalului

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Exit
ro: Ieșire

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
ro: Ieșiți și redeschideți pluginul pentru a vedea noul fundal.

en: Export failed: {}
ro: Export eșuat: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
ro: Exportul a început. Buchetul va fi disponibil în curând.

en: Failed to refresh proxy token
ro: Nu s-a reîmprospătat indicativul proxy

en: Failed to refresh proxy:
ro: Nu s-a reîmprospătat proxy-ul:

en: Failed: %(failed)d
ro: Eșuat: %(eșuat)d

en: Fix Cache
ro: Remediați memoria cache

en: Fixing cache format...
ro: Se remediază formatul cache...

en: Force proxy refresh?
ro: Forțați reîmprospătarea proxy-ului?

en: Found: {} channels
ro: S-au găsit: {} canale

en: Generate .m3u file for:
ro: Generați fișierul .m3u pentru:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
ro: Generați fișiere .m3u (Ok pentru Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
ro: Generați fișiere .m3u și salvați pe dispozitivul %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
ro: Generați fișiere .m3u și salvați pe dispozitivul %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
ro: Generați fișiere .m3u pentru TOATE %d țări?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
ro: Cât de des să re-potriviți EPG și să reîmprospătați buchetele, numărând de acum.

en: Important Notes:
ro: Note importante:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
ro: Creșteți dacă proxy-ul durează mult din cauza VPN sau a conexiunii lente.

en: Keyboard
ro: Tastatura

en: Last channel update: %s
ro: Ultima actualizare a canalului: %s

en: License:
ro: Licenţă:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
ro: Licență: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
ro: Link în meniul principal

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
ro: Numai local (127.0.0.1) - numai pentru acest dispozitiv

en: Lower = less interruption but more refreshes
ro: Mai mic = mai puține întreruperi, dar mai multe reîmprospătări

en: M3U file generated successfully!
ro: Fișierul M3U a fost generat cu succes!

en: M3U generation completed!
ro: Generația M3U s-a încheiat!

en: M3U generation error: %s
ro: Eroare de generare M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
ro: Similaritate minimă pentru canalele de potrivire (mai mare = mai strictă).

en: Movie Services Reference
ro: Referință pentru servicii de film

en: Network (%s) - other devices on the LAN
ro: Rețea (%s) - alte dispozitive de pe LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
ro: Nu a fost găsit niciun plugin IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
ro: Nu a fost detectată conexiune la internet. Vă rugăm să vă verificați rețeaua.

en: No channels found
ro: Nu s-au găsit canale

en: No channels found for: %s
ro: Nu s-au găsit canale pentru: %s

en: No items available
ro: Nu există articole disponibile

en: No programme info available
ro: Nu sunt disponibile informații despre program

en: No selection
ro: Fără selecție

en: No valid channels for: %s
ro: Nu există canale valide pentru: %s

en: Nothing to remove for: {}
ro: Nimic de eliminat pentru: {}

en: Now %s
ro: Acum %s

en: Only one specific country
ro: O singură țară anume

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
ro: Re-potriviți periodic EPG-ul și reîmprospătați buchetele pentru țările dvs. preferate în fundal.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
ro: Poziția buchetelor Vavoo în lista principală

en: Proxy Disabled
ro: Proxy dezactivat

en: Proxy Enabled
ro: Proxy activat

en: Proxy disabled
ro: Proxy dezactivat

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
ro: Proxy-ul este dezactivat. Vă rugăm să setați mai întâi proxy-ul. -- Configurare meniu --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
ro: Proxy-ul este dezactivat. Vă rugăm să îl activați în configurație.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
ro: Proxy-ul nu rulează. Vă rugăm să porniți mai întâi proxy-ul.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
ro: Proxy nu este activ. Nu se poate genera fișierul M3U.

en: Proxy online - {} channels  ✓
ro: Proxy online - {} canale ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
ro: Timp de pornire proxy (secunde)

en: Proxy token refreshed successfully
ro: Indicativul proxy a fost reîmprospătat

en: Really close without saving settings?
ro: Chiar se închide fără a salva setările?

en: Recommended: 5-8 minutes
ro: Recomandat: 5-8 minute

en: Refresh stream (minutes):
ro: Actualizează fluxul (minute):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
ro: Actualizează fluxul la fiecare X minute (1-15)

en: Reload Bouqet
ro: Reîncărcați Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
ro: Reîncarcă buchetele și lista de servicii?

en: Remove
ro: Elimina

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
ro: Eliminați TOATE buchetele Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
ro: Eliminați buchetul exportat pentru această țară/categorie?

en: Removed exported bouquet: {}
ro: Buchetul exportat a fost eliminat: {}

en: Restarting...
ro: Se repornește...

en: Returning to channel list.
ro: Revenind la lista de canale.

en: SELECT YOUR CHOICE
ro: SELECTAȚI ALEGEREA DVS

en: Save
ro: Salva

en: Saved in: %(path)s
ro: Salvat în: %(path)s

en: Saved in: %s
ro: Salvat în: %s

en: Schedule type:
ro: Tip de program:

en: Search
ro: Căutare

en: Search Channels:
ro: Canale de căutare:

en: Search...
ro: Căutare...

en: Search:
ro: Căutare:

en: Select Background
ro: Selectați Fundal

en: Select M3U export mode:
ro: Selectați modul de export M3U:

en: Select country to export M3U:
ro: Selectați țara pentru a exporta M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
ro: Selectați adresa IP de utilizat în legăturile M3U:

en: Send Anonymous Statistics
ro: Trimiteți statistici anonime

en: Server for Player Used
ro: Server pentru jucător folosit

en: Server for player.
ro: Server pentru jucător.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
ro: Afișați mesaje detaliate la nivel DEBUG în vavoo.log (ciclul de viață al interfeței de utilizare, detaliu per cerere). Are efect imediat - opriți, cu excepția cazului în care se depanează.

en: Showing all channels: {}
ro: Se afișează toate canalele: {}

en: Space
ro: Spaţiu

en: Start EPG update now?
ro: Porniți actualizarea EPG acum?

en: Stream ended. Too many connection issues.
ro: Fluxul s-a încheiat. Prea multe probleme de conectare.

en: Technical Features:
ro: Caracteristici tehnice:

en: This will refresh the authentication token.
ro: Acest lucru va reîmprospăta jetonul de autentificare.

en: This will remove:
ro: Aceasta va elimina:

en: This will:
ro: Aceasta va:

en: Total channels: %(total_channels)d
ro: Total canale: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
ro: MAJUSCULE

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
ro: Sursa EPG Vavoo nu este activată în EPGImport. Activați-l în setările EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
ro: Sursa EPG Vavoo nu a fost găsită. Exportați mai întâi cel puțin un buchet.

en: Vavoo Stream Live - Information
ro: Vavoo Stream Live - Informații

en: Vavoo Stream Live Plugin
ro: Plugin Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
ro: Buchetele Vavoo au fost eliminate cu succes!

en: Vavoo is already running.
ro: Vavoo rulează deja.

en: Version:
ro: Versiune:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
ro: Bun venit la Vavoo Proxy cu suport EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
ro: Îl puteți porni din meniu sau apăsând butonul TEXT.

en: fixed time
ro: timp fix

en: lowercase
ro: litere mici

en: ✓ Proxy ({0}s)
ro: ✓ Proxy ({0})

en: ✓ Restarted
ro: ✓ Repornit

en: ✗ Error
ro: ✗ Eroare

en: ✗ Proxy Error
ro: ✗ Eroare de proxy

en: ✗ Proxy Expired
ro: ✗ Proxy a expirat

en: ✗ Proxy Offline
ro: ✗ Proxy offline

en: ✗ Restart Failed
ro: ✗ Repornirea eșuată
