enigma 2 - en to sq translation catalogue (198 entries)

en: (%d channels)?
sq: (%d kanale)?

en: (%s files deleted)
sq: (%s skedarë u fshinë)

en: (you have v{})
sq: (ju keni v{})

en: - Add missing fields to all entries
sq: - Shtoni fushat që mungojnë në të gjitha hyrjet

en: - Auto token refresh every 9 minutes
sq: - Rifreskim automatik i shenjës çdo 9 minuta

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
sq: - Gjenerimi automatik i EPG me referencë shërbimi

en: - Automatic bouquet generation
sq: - Gjenerimi automatik i buqetave

en: - Category bouquets
sq: - Buqeta të kategorisë

en: - Clean up the cache file
sq: - Pastroni skedarin e cache-it

en: - Commercial use is strictly prohibited
sq: - Përdorimi komercial është rreptësisht i ndaluar

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
sq: - Komuniteti: Linuxsat-support.com, Forumi Corvoboys.org

en: - Container bouquets
sq: - Buqeta me kontejnerë

en: - Country bouquets
sq: - Buqeta fshatare

en: - Free content only
sq: - Vetëm përmbajtje falas

en: - Graphics: @oktus
sq: - Grafika: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
sq: - Transmetim i drejtpërdrejtë HTTP

en: - Integrated proxy system
sq: - Sistemi proxy i integruar

en: - No direct server hosting
sq: - Nuk ka pritje direkte të serverit

en: - Redistribution must maintain attribution
sq: - Rishpërndarja duhet të ruajë atributin

en: - Remove duplicate entries
sq: - Hiqni shënimet e kopjuara

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
sq: - Referencat e shërbimit: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
sq: - Transmetime nga burime publike

en: - TS/M3U8 formats
sq: - Formatet TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
sq: - Mbështetje teknike: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
sq: - {} hyrje të kopjuara u hoqën

en: - {} entries updated
sq: - {} hyrje u përditësuan

en: ? Proxy Unknown
sq: ? Përfaqësuesi i panjohur

en: All countries (%d)
sq: Të gjitha vendet (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
sq: Një eksport për një vend tjetër tashmë është në progres. Ju lutem prisni.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
sq: Një eksport është në zhvillim e sipër. Ju lutemi prisni përpara se të rregulloni cache.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
sq: Vetëm ping anonim i fillimit/rrahjeve të zemrës (id-ja e sesionit, versioni, vula kohore - pa të dhëna personale). Çaktivizo për të hequr dorë.

en: At an interval hours or fixed time
sq: Në një interval orë ose kohë të caktuar

en: Author:
sq: Autori:

en: Auto-update EPG
sq: Përditëso automatikisht EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
sq: Aktivizo automatikisht burimin(et) e Vavoo EPG në EPGImport pas çdo eksporti, në mënyrë që të mos kesh nevojë t'i aktivizosh vetë atje.

en: Back
sq: Mbrapa

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Bouquet Position in List
sq: Pozicioni i buqetës në listë

en: Bouquet creation error: {}
sq: Gabim në krijimin e buqetës: {}

en: Bouquet ready with {} channels
sq: Buqeta gati me {} kanale

en: Bouquets reload scheduled.
sq: Ringarkimi i buqetave është planifikuar.

en: Bouquets reorganized successfully!
sq: Buqetat u riorganizuan me sukses!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
sq: CH±=Ndrysho | OK=Ndrysho | INFO=IMDb | STOP=Dalje

en: Cache format fix completed:
sq: Rregullimi i formatit të cache-it përfundoi:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
sq: Cache është tashmë në formatin e duhur. Nuk nevojiten ndryshime.

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cancel execution?
sq: Të anulohet ekzekutimi?

en: Case: {}
sq: Rasti: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
sq: Ndryshimet: ({}/{}, përdorni lart/poshtë)

en: Channels
sq: Kanalet

en: Channels: %d
sq: Kanalet: %d

en: Checking proxy...
sq: Po kontrollon përfaqësuesin...

en: Clear All
sq: Pastro të gjitha

en: Configuration saved successfully!
sq: Konfigurimi u ruajt me sukses!

en: Configure Main Background Image.
sq: Konfiguro imazhin kryesor të sfondit.

en: Configure at a fixed time
sq: Konfiguro në një kohë të caktuar

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
sq: Konfiguro referencën e shërbimit Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
sq: Konsol

en: Continuing, proxy still syncing...
sq: Po vazhdon, përfaqësuesi po sinkronizohet ende...

en: Could not save the installer script.
sq: Skripti i instaluesit nuk mund të ruhej.

en: Countries
sq: shtetet

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
sq: Vendet: %(gjeneruar)d/%(total)d

en: Country: %s
sq: Vendi: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
sq: Krijo burimin EPG për EPGImport me të dhënat e programit Vavoo

en: Credits:
sq: Kredite:

en: Debug logging
sq: Regjistrimi i korrigjimit

en: Default View
sq: Pamja e parazgjedhur

en: Default view when opening the plugin
sq: Pamja e parazgjedhur kur hapni shtesën

en: Do you want to export this bouquet?
sq: Dëshiron ta eksportosh këtë buqetë?

en: Do you want to fix the cache format?
sq: Dëshiron të rregullosh formatin e cache-it?

en: EPG Similarity Threshold (%)
sq: Pragu i ngjashmërisë së EPG (%)

en: EPG import started
sq: Filloi importi i EPG

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
sq: EPG është i çaktivizuar. Ju lutemi aktivizoni atë në cilësimet e Vavoo së pari.

en: EPG processing completed (no matches)
sq: Përpunimi i EPG-së përfundoi (nuk ka përputhje)

en: EPG processing completed for {} channels
sq: Përpunimi EPG përfundoi për {} kanale

en: EPGImport plugin not found: {}
sq: Shtojca EPGImport nuk u gjet: {}

en: Enable Vavoo EPG
sq: Aktivizo Vavoo EPG

en: Enable or disable proxy.
sq: Aktivizo ose çaktivizo proxy.

en: Enter text to search...
sq: Fut tekstin për të kërkuar...

en: Error
sq: Gabim

en: Error fixing cache: {}
sq: Gabim në rregullimin e memories së memories: {}

en: Error parsing data
sq: Gabim në analizimin e të dhënave

en: Error starting EPG update: {}
sq: Gabim në fillimin e përditësimit të EPG: {}

en: Error starting channel
sq: Gabim në nisjen e kanalit

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: Exit
sq: Dilni

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
sq: Dilni dhe rihapni shtesën për të parë sfondin e ri.

en: Export
sq: Eksporto

en: Export failed: {}
sq: Eksporti dështoi: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
sq: Eksporti filloi. Buqeta do të jetë në dispozicion së shpejti.

en: Failed to refresh proxy token
sq: Rifreskimi i tokenit të përfaqësuesit dështoi

en: Failed to refresh proxy:
sq: Rifreskimi i përfaqësuesit dështoi:

en: Failed: %(failed)d
sq: Dështoi: %(dështoi)d

en: Fix Cache
sq: Rregullo cache

en: Fixing cache format...
sq: Po rregullon formatin e memories së memories...

en: Force proxy refresh?
sq: Të detyrohet rifreskimi i përfaqësuesit?

en: Found: {} channels
sq: U gjetën: {} kanale

en: Generate .m3u file for:
sq: Krijo skedar .m3u për:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
sq: Gjeneroni skedarë .m3u (Ok për Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
sq: Gjeneroni skedarë .m3u dhe ruani në pajisjen %s.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
sq: Të gjenerohen skedarë .m3u dhe të ruhen në pajisjen %s?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
sq: Të gjenerohen skedarë .m3u për të GJITHA %d vendet?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
sq: Sa shpesh të ripërputhen EPG dhe të rifreskohen buqetat, duke numëruar tani.

en: Important Notes:
sq: Shënime të rëndësishme:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
sq: Rriteni nëse proxy zgjat për shkak të VPN ose lidhjes së ngadaltë.

en: Keyboard
sq: Tastierë

en: Last channel update: %s
sq: Përditësimi i fundit i kanalit: %s

en: License:
sq: Licenca:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
sq: Licenca: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
sq: Lidhja në menunë kryesore

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
sq: Vetëm lokale (127.0.0.1) - vetëm kjo pajisje

en: Lower = less interruption but more refreshes
sq: Më e ulët = më pak ndërprerje por më shumë rifreskim

en: M3U file generated successfully!
sq: Skedari M3U u krijua me sukses!

en: M3U generation completed!
sq: Gjenerata M3U përfundoi!

en: M3U generation error: %s
sq: Gabim gjenerimi M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
sq: Ngjashmëria minimale për kanalet që përputhen (më e lartë = më e rreptë).

en: Movie Services Reference
sq: Referenca e Shërbimeve të Filmit

en: Network (%s) - other devices on the LAN
sq: Rrjeti (%s) - pajisje të tjera në LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
sq: Nuk u gjet asnjë shtesë për IMDb/TMDB

en: No Internet connection detected. Please check your network.
sq: Nuk u zbulua asnjë lidhje interneti. Ju lutemi kontrolloni rrjetin tuaj.

en: No channels found
sq: Nuk u gjet asnjë kanal

en: No channels found for: %s
sq: Nuk u gjetën kanale për: %s

en: No items available
sq: Nuk ka artikuj të disponueshëm

en: No programme info available
sq: Nuk ka informacion për programin

en: No selection
sq: Asnjë përzgjedhje

en: No valid channels for: %s
sq: Nuk ka kanale të vlefshme për: %s

en: Nothing to remove for: {}
sq: Nuk ka asgjë për të hequr për: {}

en: Now %s
sq: Tani %s

en: Only one specific country
sq: Vetëm një vend specifik

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
sq: Ripërputhni periodikisht EPG dhe rifreskoni buqetat për vendet tuaja të preferuara në sfond.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
sq: Pozicioni i buqetave Vavoo në listën kryesore

en: Proxy Disabled
sq: Proxy është i çaktivizuar

en: Proxy Enabled
sq: Proxy i aktivizuar

en: Proxy disabled
sq: Proxy është i çaktivizuar

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
sq: Proxy është i çaktivizuar. Ju lutemi, fillimisht konfiguroni përfaqësuesin. -- Konfigurimi i menysë --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
sq: Proxy është i çaktivizuar. Ju lutemi aktivizoni atë në konfigurim.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
sq: Proxy nuk po funksionon. Ju lutemi nisni së pari përfaqësuesin.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
sq: Proxy jo aktiv. Skedari M3U nuk mund të gjenerohet.

en: Proxy online - {} channels  ✓
sq: Proxy në linjë - {} kanale ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
sq: Koha e nisjes së përfaqësuesit (sekonda)

en: Proxy token refreshed successfully
sq: Shenja e përfaqësuesit u rifreskua me sukses

en: Really close without saving settings?
sq: Vërtetë mbyllet pa ruajtur cilësimet?

en: Recommended: 5-8 minutes
sq: Rekomandohet: 5-8 minuta

en: Refresh stream (minutes):
sq: Rifresko transmetimin (minuta):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
sq: Rifresko transmetimin çdo X minuta (1-15)

en: Reload Bouqet
sq: Rifresko Bouqet

en: Reload bouquets and service list?
sq: Të ringarkohen buqetat dhe lista e shërbimeve?

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
sq: Të hiqen TË GJITHA buqetat Vavoo?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
sq: Të hiqet buqeta e eksportuar për këtë shtet/kategori?

en: Removed exported bouquet: {}
sq: Buqeta e eksportuar u hoq: {}

en: Restarting...
sq: Po riniset...

en: Returning to channel list.
sq: Po kthehet në listën e kanaleve.

en: SELECT YOUR CHOICE
sq: ZGJIDHNI ZGJEDHJEN TUAJ

en: Save
sq: Ruaj

en: Saved in: %(path)s
sq: Ruajtur në: %(rrugë)s

en: Saved in: %s
sq: Ruajtur në: %s

en: Schedule type:
sq: Lloji i orarit:

en: Search
sq: Kërko

en: Search Channels:
sq: Kërko kanale:

en: Search...
sq: Kërko...

en: Search:
sq: Kërko:

en: Select Background
sq: Zgjidhni Sfondin

en: Select M3U export mode:
sq: Zgjidhni modalitetin e eksportit M3U:

en: Select country to export M3U:
sq: Zgjidh shtetin për të eksportuar M3U:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
sq: Zgjidhni adresën IP për t'u përdorur në lidhjet M3U:

en: Send Anonymous Statistics
sq: Dërgo statistika anonime

en: Server for Player Used
sq: Serveri i përdorur për lojtarin

en: Server for player.
sq: Server për lojtarin.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
sq: Shfaq mesazhet me fjalë të nivelit DEBUG në vavoo.log (cikli jetësor i UI, detaje për kërkesë). Hyn në fuqi menjëherë - lëreni nëse nuk zgjidhni problemet.

en: Showing all channels: {}
sq: Duke shfaqur të gjitha kanalet: {}

en: Space
sq: Hapësirë

en: Start EPG update now?
sq: Të fillohet përditësimi i EPG tani?

en: Stream ended. Too many connection issues.
sq: Transmetimi përfundoi. Shumë probleme lidhjeje.

en: Technical Features:
sq: Karakteristikat teknike:

en: This will refresh the authentication token.
sq: Kjo do të rifreskojë kodin e vërtetimit.

en: This will remove:
sq: Kjo do të heqë:

en: This will:
sq: Kjo do të:

en: Total channels: %(total_channels)d
sq: Totali i kanaleve: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
sq: SHQIPËRI

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
sq: Burimi Vavoo EPG nuk është i aktivizuar në EPGImport. Ju lutemi aktivizoni atë në cilësimet e EPGImport.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
sq: Burimi Vavoo EPG nuk u gjet. Ju lutemi, eksportoni së pari të paktën një buqetë.

en: Vavoo Stream Live - Information
sq: Vavoo Stream Live - Informacion

en: Vavoo Stream Live Plugin
sq: Shtojca Vavoo Stream Live

en: Vavoo bouquets removed successfully!
sq: Buqetat Vavoo u hoqën me sukses!

en: Vavoo is already running.
sq: Vavoo tashmë po funksionon.

en: Version:
sq: Versioni:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
sq: Mirë se vini në Vavoo Proxy me mbështetje EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
sq: Mund ta nisni nga menyja ose duke shtypur butonin TEXT.

en: fixed time
sq: kohë fikse

en: interval
sq: intervali

en: lowercase
sq: shkronja të vogla

en: ✓ Proxy ({0}s)
sq: ✓ Përfaqësues ({0}s)

en: ✓ Restarted
sq: ✓ Rifilloi

en: ✗ Error
sq: ✗ Gabim

en: ✗ Proxy Error
sq: ✗ Gabim përfaqësuesi

en: ✗ Proxy Expired
sq: ✗ Proxy ka skaduar

en: ✗ Restart Failed
sq: ✗ Rinisja dështoi
