enigma 2 - en to tg translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
tg: (%d канал)?

en: (%s files deleted)
tg: (%s файл нест карда шуд)

en: (you have v{})
tg: (шумо v{} доред)

en: - Add missing fields to all entries
tg: - Ба ҳама сабтҳо майдонҳои гумшударо илова кунед

en: - Auto token refresh every 9 minutes
tg: - Навсозии автоматии аломати ҳар 9 дақиқа

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
tg: - Насли худкори Epg бо истинод ба хидмат

en: - Automatic bouquet generation
tg: - Насли гулдастаи худкор

en: - Category bouquets
tg: - Гулдастаҳои категория

en: - Clean up the cache file
tg: - Файли кэшро тоза кунед

en: - Commercial use is strictly prohibited
tg: - Истифодаи тиҷоратӣ қатъиян манъ аст

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
tg: - Ҷомеа: Linuxsat-support.com, Форуми Corvoboys.org

en: - Container bouquets
tg: - Гулдастаҳои контейнерӣ

en: - Country bouquets
tg: - Гулдастаҳои кишвар

en: - Free content only
tg: - Танҳо мундариҷаи ройгон

en: - Graphics: @oktus
tg: - Графика: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
tg: - Ҷараёни мустақими HTTP

en: - Integrated proxy system
tg: - Системаи ҳамгирошудаи прокси

en: - No direct server hosting
tg: - Хостинги мустақими сервер нест

en: - Redistribution must maintain attribution
tg: - Азнавтақсимкунӣ бояд аттрибутсияро нигоҳ дорад

en: - Remove duplicate entries
tg: - Сабтҳои такрориро нест кунед

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
tg: - Маълумотномаҳои хидматӣ: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
tg: - Ҷараёнҳо аз манбаъҳои ҷамъиятӣ

en: - TS/M3U8 formats
tg: - Форматҳои TS/M3U8

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
tg: - Дастгирии техникӣ: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
tg: - {} сабтҳои такрорӣ хориҷ карда шуданд

en: - {} entries updated
tg: - {} сабтҳо нав карда шуданд

en: ? Proxy Unknown
tg: ? Прокси номаълум

en: All countries (%d)
tg: Ҳама кишварҳо (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
tg: Содирот ба кишвари дигар аллакай идома дорад. Илтимос истед.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
tg: Содирот идома дорад. Лутфан пеш аз ислоҳ кардани кэш интизор шавед.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
tg: Танҳо пинги беном оғозёбӣ/набзи дил (id-и сессия, версия, тамғаи вақт - ҳеҷ маълумоти шахсӣ). Барои даст кашиданро хомӯш кунед.

en: At an interval hours or fixed time
tg: Дар фосилаи соат ё вақти муайян

en: Author:
tg: Муаллиф:

en: Auto-update EPG
tg: Навсозии худкори EPG

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
tg: Манбаъ(ҳо)-и Vavoo EPG-ро дар EPGImport пас аз ҳар содирот ба таври худкор фаъол созед, аз ин рӯ ба шумо лозим нест, ки онҳоро худатон дар он ҷо фаъол созед.

en: Back
tg: Бозгашт

en: Bottom
tg: Поён

en: Bouquet Position in List
tg: Мавқеи гулдастаҳо дар рӯйхат

en: Bouquet creation error: {}
tg: Хатогии эҷоди гулдастаҳо: {}

en: Bouquet ready with {} channels
tg: Гулдастаи омода бо {} канал

en: Bouquets reload scheduled.
tg: Навсозии гулдастаҳо ба нақша гирифта шудааст.

en: Bouquets reorganized successfully!
tg: Гулдастаҳо бомуваффақият аз нав ташкил карда шуданд!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
tg: CH±=Тағйир | Хуб = Гузариш | INFO=IMDb | STOP=Баромад

en: Cache format fix completed:
tg: Ислоҳи формати кэш анҷом ёфт:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
tg: Кэш аллакай дар формати дуруст аст. Тағйирот лозим нест.

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Cancel execution?
tg: Иҷроро бекор кунед?

en: Case: {}
tg: Ҳодиса: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
tg: Гузориши тағирот: ({}/{}, боло/поёнро истифода баред)

en: Channels
tg: Каналҳо

en: Channels: %d
tg: Каналҳо: %d

en: Checking proxy...
tg: Санҷиши прокси...

en: Clear All
tg: Ҳамаро тоза кунед

en: Configuration saved successfully!
tg: Конфигуратсия бомуваффақият захира карда шуд!

en: Configure Main Background Image.
tg: Тасвири пасзаминаи асосиро танзим кунед.

en: Configure at a fixed time
tg: Дар вақти муқарраршуда танзим кунед

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
tg: Танзими хидмати Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
tg: Консол

en: Continuing, proxy still syncing...
tg: Идома дорад, прокси синхронизатсия карда мешавад...

en: Could not save the installer script.
tg: Скрипти насбкуниро захира кардан муяссар нашуд.

en: Countries
tg: Кишварҳо

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
tg: Кишварҳо: %(тавлидшуда)d/%(ҳамагӣ)d

en: Country: %s
tg: Кишвар: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
tg: Бо маълумоти барномаи Vavoo барои EPGImport манбаи EPG эҷод кунед

en: Credits:
tg: Қарзҳо:

en: Debug logging
tg: Сабти хатогиҳо

en: Default View
tg: Намоиши пешфарз

en: Default view when opening the plugin
tg: Намоиши пешфарз ҳангоми кушодани плагин

en: Do you want to export this bouquet?
tg: Оё шумо мехоҳед ин гулдастаро содир кунед?

en: Do you want to fix the cache format?
tg: Оё шумо мехоҳед формати кэшро ислоҳ кунед?

en: EPG Similarity Threshold (%)
tg: Ҳадди шабоҳати EPG (%)

en: EPG import started
tg: Воридоти EPG оғоз шуд

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
tg: EPG ғайрифаъол аст. Лутфан онро аввал дар танзимоти Vavoo фаъол созед.

en: EPG processing completed (no matches)
tg: Коркарди EPG анҷом ёфт (нест мувофиқат)

en: EPG processing completed for {} channels
tg: Коркарди EPG барои {} канал анҷом ёфт

en: EPGImport plugin not found: {}
tg: Васлкунаки EPGImport ёфт нашуд: {}

en: Enable Vavoo EPG
tg: Vavoo EPG-ро фаъол созед

en: Enable or disable proxy.
tg: Проксиро фаъол ё ғайрифаъол кунед.

en: Enter text to search...
tg: Матн барои ҷустуҷӯ ворид кунед...

en: Error
tg: Хатогӣ

en: Error fixing cache: {}
tg: Хатогӣ дар ислоҳи кэш: {}

en: Error parsing data
tg: Хатогии таҳлили маълумот

en: Error starting EPG update: {}
tg: Хатогӣ дар оғози навсозии EPG: {}

en: Error starting channel
tg: Хатогӣ дар оғози канал

en: Error: %s
tg: Хатогӣ: %s

en: Exit
tg: Баромадгоҳ

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
tg: Бароед ва плагинро дубора кушоед, то заминаи навро бубинед.

en: Export
tg: Содирот

en: Export failed: {}
tg: Содирот ноком шуд: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
tg: Содирот оғоз шуд. Букет ба наздикӣ дастрас хоҳад шуд.

en: Failed to refresh proxy token
tg: Навсозии аломати прокси ноком шуд

en: Failed to refresh proxy:
tg: Проксиро навсозӣ карда натавонист:

en: Failed: %(failed)d
tg: Муваффақ нашуд: %(ноком)d

en: Fix Cache
tg: Ислоҳи кэш

en: Fixing cache format...
tg: Ислоҳи формати кэш...

en: Force proxy refresh?
tg: Навсозии проксиро маҷбур кунед?

en: Found: {} channels
tg: Дарёфт: {} канал

en: Generate .m3u file for:
tg: Эҷоди файли .m3u барои:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
tg: Файлҳои .m3u эҷод кунед (Хуб барои Exec)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
tg: Файлҳои .m3u эҷод кунед ва дар дастгоҳи %s захира кунед.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
tg: Файлҳои .m3u тавлид кунед ва дар дастгоҳи %s захира кунед?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
tg: Барои ҲАМАИ %d кишвар файлҳои .m3u тавлид кунед?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
tg: Чӣ тавр зуд-зуд такроран мувофиқ кардани EPG ва тароват кардани гулдастаҳо аз ҳоло ҳисоб карда мешавад.

en: Important Notes:
tg: Эзоҳҳои муҳим:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
tg: Зиёд кунед, агар прокси бо сабаби VPN ё пайвасти суст тӯл кашад.

en: Keyboard
tg: Клавиатура

en: Last channel update: %s
tg: Навсозии охирини канал: %s

en: License:
tg: Иҷозатнома:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
tg: Иҷозатнома: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
tg: Истинод дар Менюи асосӣ

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
tg: Танҳо маҳаллӣ (127.0.0.1) - танҳо ин дастгоҳ

en: Lower = less interruption but more refreshes
tg: Поён = камтар халалдор, вале бозсозӣ бештар

en: M3U file generated successfully!
tg: Файли M3U бомуваффақият тавлид шуд!

en: M3U generation completed!
tg: Насли M3U анҷом ёфт!

en: M3U generation error: %s
tg: Хатогии тавлиди M3U: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
tg: Монандии ҳадди аққал барои каналҳои мувофиқ (баландтар = сахттар).

en: Movie Services Reference
tg: Маълумотнома дар бораи хидматҳои филм

en: Network (%s) - other devices on the LAN
tg: Шабака (%s) - дигар дастгоҳҳо дар LAN

en: No IMDb/TMDB plugin found
tg: Ягон плагини IMDb/TMDB ёфт нашуд

en: No Internet connection detected. Please check your network.
tg: Пайвасти интернет ошкор нашудааст. Лутфан шабакаи худро санҷед.

en: No channels found
tg: Ягон канал ёфт нашуд

en: No channels found for: %s
tg: Барои %s ягон канал ёфт нашуд

en: No items available
tg: Ягон ашё дастрас нест

en: No programme info available
tg: Маълумоти барнома дастрас нест

en: No selection
tg: Интихоб нест

en: No valid channels for: %s
tg: Барои %s каналҳои дуруст надоранд

en: Nothing to remove for: {}
tg: Ҳеҷ чиз барои хориҷ кардан нест: {}

en: Now %s
tg: Ҳоло %s

en: Only one specific country
tg: Танҳо як кишвари мушаххас

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
tg: EPG-ро давра ба давра такрор кунед ва гулдастаҳо барои кишварҳои дӯстдоштаи худро дар замина нав кунед.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
tg: Мавқеи гулдастаҳои Vavoo дар рӯйхати асосӣ

en: Proxy Disabled
tg: Прокси ғайрифаъол

en: Proxy Enabled
tg: Прокси фаъол аст

en: Proxy disabled
tg: Прокси ғайрифаъол

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
tg: Прокси ғайрифаъол аст. Лутфан, аввал проксиро фаъол созед. -- Танзимоти меню --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
tg: Прокси ғайрифаъол аст. Лутфан онро дар конфигуратсия фаъол созед.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
tg: Прокси кор намекунад. Лутфан, аввал проксиро оғоз кунед.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
tg: Прокси фаъол нест. Файли M3U тавлид карда намешавад.

en: Proxy online - {} channels  ✓
tg: Прокси онлайн - {} канал ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
tg: Вақтхушии оғози прокси (сонияҳо)

en: Proxy token refreshed successfully
tg: Аломати прокси бомуваффақият нав карда шуд

en: Really close without saving settings?
tg: Дар ҳақиқат бе нигоҳ доштани танзимот пӯшида мешавад?

en: Recommended: 5-8 minutes
tg: Тавсия дода мешавад: 5-8 дақиқа

en: Refresh stream (minutes):
tg: Навсозии ҷараён (дақиқа):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
tg: Ҷараёнро ҳар X дақиқа навсозӣ кунед (1-15)

en: Reload Bouqet
tg: Букетро аз нав бор кунед

en: Reload bouquets and service list?
tg: Гулдастаҳо ва рӯйхати хидматҳоро аз нав бор кунед?

en: Remove
tg: Хориҷ кунед

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
tg: ҲАМАИ гулдастаҳои Vavoo хориҷ карда шавад?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
tg: Гулдастаи содиршударо барои ин кишвар/категория хориҷ кунед?

en: Removed exported bouquet: {}
tg: Гулдастаи содиршуда хориҷ карда шуд: {}

en: Restarting...
tg: Бозоғозӣ...

en: Returning to channel list.
tg: Бозгашт ба рӯйхати каналҳо.

en: SELECT YOUR CHOICE
tg: ИНТИХОБИ ХУДРО ИНТИХОБ КУНЕД

en: Save
tg: Захира кунед

en: Saved in: %(path)s
tg: Дар: %(path)s захира шудааст

en: Saved in: %s
tg: Дар: %s захира шудааст

en: Schedule type:
tg: Навъи ҷадвал:

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: Search Channels:
tg: Ҷустуҷӯи каналҳо:

en: Search...
tg: Ҷустуҷӯ...

en: Search:
tg: Ҷустуҷӯ:

en: Select Background
tg: Замина интихоб кунед

en: Select M3U export mode:
tg: Ҳолати содироти M3U-ро интихоб кунед:

en: Select country to export M3U:
tg: Кишвареро барои содироти M3U интихоб кунед:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
tg: Суроғаи IP-ро барои истифода дар истинодҳои M3U интихоб кунед:

en: Send Anonymous Statistics
tg: Омори беном фиристед

en: Server for Player Used
tg: Сервер барои плеери истифодашуда

en: Server for player.
tg: Сервер барои бозигар.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
tg: Паёмҳои муфассали DEBUG-ро дар vavoo.log нишон диҳед (давраи ҳаёти UI, тафсилоти ҳар як дархост). Дарҳол эътибор пайдо мекунад - то бартараф кардани мушкилот, тарк кунед.

en: Showing all channels: {}
tg: Намоиши ҳама каналҳо: {}

en: Space
tg: Фазо

en: Start EPG update now?
tg: Навсозии EPG-ро ҳозир оғоз кунед?

en: Stream ended. Too many connection issues.
tg: Ҷараён ба охир расид. Мушкилоти аз ҳад зиёди пайвастшавӣ.

en: Technical Features:
tg: Хусусиятҳои техникӣ:

en: This will refresh the authentication token.
tg: Ин аломати аутентификатсияро нав мекунад.

en: This will remove:
tg: Ин хориҷ мекунад:

en: This will:
tg: Ин хоҳад кард:

en: Top
tg: боло

en: Total channels: %(total_channels)d
tg: Ҳама каналҳо: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
tg: ХАРФИ КАЛОН

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
tg: Манбаи Vavoo EPG дар EPGImport фаъол нест. Лутфан онро дар танзимоти EPGImport фаъол созед.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
tg: Манбаи Vavoo EPG ёфт нашуд. Лутфан аввал ақаллан як гулдастаро содир кунед.

en: Vavoo Stream Live - Information
tg: Vavoo Stream Live - Маълумот

en: Vavoo Stream Live Plugin
tg: Vavoo Stream Васлкунаки Зиндагӣ

en: Vavoo bouquets removed successfully!
tg: Гулдастаҳои Vavoo бомуваффақият хориҷ карда шуданд!

en: Vavoo is already running.
tg: Vavoo аллакай кор мекунад.

en: Version:
tg: Версия:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
tg: Хуш омадед ба Vavoo Proxy бо дастгирии EPG

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
tg: Шумо метавонед онро аз меню ё пахш кардани тугмаи TEXT оғоз кунед.

en: fixed time
tg: вақти муайян

en: interval
tg: фосила

en: lowercase
tg: ҳарфи хурд

en: ✓ Proxy ({0}s)
tg: ✓ Прокси ({0}с)

en: ✓ Proxy OK
tg: ✓ Прокси Хуб

en: ✓ Restarted
tg: ✓ Аз нав оғоз шуд

en: ✗ Error
tg: ✗ Хато

en: ✗ Proxy Error
tg: ✗ Хатои прокси

en: ✗ Proxy Expired
tg: ✗ Мӯҳлати прокси гузаштааст

en: ✗ Proxy Offline
tg: ✗ Прокси офлайн

en: ✗ Restart Failed
tg: ✗ Бозоғозӣ ноком шуд
