vavoo - en to tr translation catalogue (201 entries)

en: (%d channels)?
tr: (%d kanal)?

en: (%s files deleted)
tr: (%s dosya silindi)

en: (you have v{})
tr: (v{}'niz var)

en: - Add missing fields to all entries
tr: - Tüm girişlere eksik alanları ekle

en: - Auto token refresh every 9 minutes
tr: - Her 9 dakikada bir otomatik token yenileme

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
tr: - Servis Referansı ile otomatik EPG oluşturma

en: - Automatic bouquet generation
tr: - Otomatik buket oluşturma

en: - Category bouquets
tr: - Kategori buketleri

en: - Clean up the cache file
tr: - Önbellek dosyasını temizle

en: - Commercial use is strictly prohibited
tr: - Ticari kullanım kesinlikle yasaktır

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
tr: - Topluluk: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum

en: - Container bouquets
tr: - Konteyner buketleri

en: - Country bouquets
tr: - Ülke buketleri

en: - Free content only
tr: - Sadece ücretsiz içerik

en: - Graphics: @oktus
tr: - Grafikler: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
tr: - HTTP Canlı Yayın

en: - Integrated proxy system
tr: - Entegre proxy sistemi

en: - No direct server hosting
tr: - Doğrudan sunucu barındırma yok

en: - Redistribution must maintain attribution
tr: - Yeniden dağıtımda atıf korunmalıdır

en: - Remove duplicate entries
tr: - Yinelenen girişleri kaldır

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
tr: - Servis referansları: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
tr: - Kamu kaynaklarından yayınlar

en: - TS/M3U8 formats
tr: - TS/M3U8 formatları

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
tr: - Teknik destek: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
tr: - {} yinelenen giriş kaldırıldı

en: - {} entries updated
tr: - {} giriş güncellendi

en: ? Proxy Unknown
tr: ? Proxy Bilinmiyor

en: All countries (%d)
tr: Tüm ülkeler (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
tr: Başka bir ülke için dışa aktarma zaten devam ediyor. Lütfen bekleyin.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
tr: Bir ihracat yapılıyor. Önbelleği düzeltmeden önce lütfen bekleyin.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
tr: Yalnızca anonim başlangıç/kalp atışı pingi (oturum kimliği, sürüm, zaman damgası - kişisel veri yok). Devre dışı bırakmak için devre dışı bırakın.

en: At an interval hours or fixed time
tr: Saat aralığı veya sabit zamanda

en: Author:
tr: Yazar:

en: Auto-update EPG
tr: EPG'yi otomatik güncelle

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
tr: Vavoo EPG kaynaklarını her dışa aktarımdan sonra EPGImport'ta otomatik olarak etkinleştirin, böylece onları orada kendi başınıza etkinleştirmenize gerek kalmaz.

en: Back
tr: Geri

en: Backspace
tr: Silme tuşu

en: Bottom
tr: Alt

en: Bouquet Position in List
tr: Listede Buket Konumu

en: Bouquet creation error: {}
tr: Buket oluşturma hatası: {}

en: Bouquet ready with {} channels
tr: Buket {} kanalla hazır

en: Bouquets reload scheduled.
tr: Buketlerin yeniden yüklenmesi planlandı.

en: Bouquets reorganized successfully!
tr: Buketler başarıyla yeniden düzenlendi!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
tr: CH±=Değiştir | OK=Aç/Kapat | INFO=IMDb | STOP=Çıkış

en: Cache format fix completed:
tr: Önbellek formatı düzeltmesi tamamlandı:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
tr: Önbellek zaten doğru formatta. Değişiklik gerekmiyor.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel execution?
tr: Çalıştırma iptal edilsin mi?

en: Case: {}
tr: Durum: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
tr: Değişiklik günlüğü: ({}/{}, yukarı/aşağı kullanın)

en: Channels
tr: Kanallar

en: Channels: %d
tr: Kanallar: %d

en: Checking proxy...
tr: Proxy kontrol ediliyor...

en: Clear All
tr: Tümünü Temizle

en: Configuration saved successfully!
tr: Yapılandırma başarıyla kaydedildi!

en: Configure Main Background Image.
tr: Ana Arkaplan Resmini Yapılandır.

en: Configure at a fixed time
tr: Sabit bir zamanda yapılandır

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
tr: Servis Referansı Iptv-Gstreamer-Exteplayer3'ü yapılandır

en: Console
tr: Konsol

en: Continuing, proxy still syncing...
tr: Devam ediyor, proxy hâlâ senkronize ediliyor...

en: Could not save the installer script.
tr: Yükleyici komut dosyası kaydedilemedi.

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
tr: Ülkeler: %(generated)d/%(total)d

en: Country: %s
tr: Ülke: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
tr: Vavoo program verileriyle EPGImport için EPG kaynağı oluştur

en: Credits:
tr: Katkıda bulunanlar:

en: Debug logging
tr: Hata ayıklama günlüğü

en: Default View
tr: Varsayılan Görünüm

en: Default view when opening the plugin
tr: Eklenti açıldığında varsayılan görünüm

en: Do you want to export this bouquet?
tr: Bu buketi dışa aktarmak istiyor musunuz?

en: Do you want to fix the cache format?
tr: Önbellek formatını düzeltmek istiyor musunuz?

en: EPG Similarity Threshold (%)
tr: EPG Benzerlik Eşiği (%)

en: EPG import started
tr: EPG içe aktarımı başladı

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
tr: EPG devre dışı. Lütfen önce Vavoo ayarlarından etkinleştirin.

en: EPG processing completed (no matches)
tr: EPG işleme tamamlandı (eşleşme yok)

en: EPG processing completed for {} channels
tr: {} kanal için EPG işleme tamamlandı

en: EPGImport plugin not found: {}
tr: EPGImport eklentisi bulunamadı: {}

en: Enable Vavoo EPG
tr: Vavoo EPG'yi etkinleştir

en: Enable or disable proxy.
tr: Proxy'yi etkinleştir veya devre dışı bırak.

en: Enter text to search...
tr: Aranacak metni girin...

en: Error
tr: Hata

en: Error fixing cache: {}
tr: Önbellek düzeltme hatası: {}

en: Error parsing data
tr: Veri ayrıştırma hatası

en: Error starting EPG update: {}
tr: EPG güncellemesi başlatma hatası: {}

en: Error starting channel
tr: Kanal başlatma hatası

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Exit
tr: Çıkış

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
tr: Yeni arka planı görmek için eklentiden çıkın ve yeniden açın.

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export failed: {}
tr: Dışa aktarma başarısız: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
tr: Dışa aktarma başladı. Buket kısa sürede hazır olacak.

en: Failed to refresh proxy token
tr: Proxy token yenilenemedi

en: Failed to refresh proxy:
tr: Proxy yenilenemedi:

en: Failed: %(failed)d
tr: Başarısız: %(failed)d

en: Fix Cache
tr: Önbelleği Düzelt

en: Fixing cache format...
tr: Önbellek formatı düzeltiliyor...

en: Force proxy refresh?
tr: Proxy yenileme zorlansın mı?

en: Found: {} channels
tr: Bulunan: {} kanal

en: Generate .m3u file for:
tr: .m3u dosyası oluştur:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
tr: .m3u dosyaları oluştur (Çalıştırmak için Tamam)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
tr: .m3u dosyaları oluştur ve %s cihazına kaydet.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
tr: .m3u dosyaları oluşturulup %s cihazına kaydedilsin mi?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
tr: TÜM %d ülke için .m3u dosyaları oluşturulsun mu?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
tr: Şu andan itibaren EPG'nin ne sıklıkla yeniden eşleştirileceği ve buketlerin yenileneceği.

en: Important Notes:
tr: Önemli Notlar:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
tr: VPN veya yavaş bağlantı nedeniyle proxy uzun sürüyorsa artırın.

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Last channel update: %s
tr: Son kanal güncellemesi: %s

en: License:
tr: Lisans:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
tr: Lisans: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
tr: Ana Menüde Bağlantı

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
tr: Yalnızca yerel (127.0.0.1) - yalnızca bu cihaz

en: Lower = less interruption but more refreshes
tr: Düşük = daha az kesinti ama daha fazla yenileme

en: M3U file generated successfully!
tr: M3U dosyası başarıyla oluşturuldu!

en: M3U generation completed!
tr: M3U oluşturma tamamlandı!

en: M3U generation error: %s
tr: M3U oluşturma hatası: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
tr: Eşleşen kanallar için minimum benzerlik (yüksek = daha katı).

en: Movie Services Reference
tr: Film Servis Referansı

en: Network (%s) - other devices on the LAN
tr: Ağ (%s) - LAN üzerindeki diğer cihazlar

en: No IMDb/TMDB plugin found
tr: IMDb/TMDB eklentisi bulunamadı

en: No Internet connection detected. Please check your network.
tr: İnternet bağlantısı algılanamadı. Lütfen ağınızı kontrol edin.

en: No channels found
tr: Kanal bulunamadı

en: No channels found for: %s
tr: %s için kanal bulunamadı

en: No items available
tr: Öğe mevcut değil

en: No programme info available
tr: Program bilgisi mevcut değil

en: No selection
tr: Seçim yok

en: No valid channels for: %s
tr: %s için geçerli kanal yok

en: Nothing to remove for: {}
tr: Şunun için kaldırılacak bir şey yok: {}

en: Now %s
tr: Şimdi %s

en: Only one specific country
tr: Yalnızca belirli bir ülke

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
tr: EPG'yi periyodik olarak yeniden eşleştirin ve favori ülkeleriniz için buketleri arka planda yenileyin.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
tr: Ana listede Vavoo buketlerinin konumu

en: Proxy Disabled
tr: Proxy Devre Dışı

en: Proxy Enabled
tr: Proxy Etkin

en: Proxy disabled
tr: Proxy devre dışı

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
tr: Proxy devre dışı. Lütfen önce Proxy'yi Açın. -- Menü Yapılandırma --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
tr: Proxy devre dışı. Lütfen yapılandırmadan etkinleştirin.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
tr: Proxy çalışmıyor. Lütfen önce proxy'yi başlatın.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
tr: Proxy aktif değil. M3U dosyası oluşturulamıyor.

en: Proxy online - {} channels  ✓
tr: Proxy çevrimiçi - {} kanal ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
tr: Proxy başlangıç zaman aşımı (saniye)

en: Proxy token refreshed successfully
tr: Proxy token başarıyla yenilendi

en: Really close without saving settings?
tr: Ayarları kaydetmeden gerçekten kapatılsın mı?

en: Recommended: 5-8 minutes
tr: Önerilen: 5-8 dakika

en: Refresh stream (minutes):
tr: Akışı yenile (dakika):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
tr: Akışı her X dakikada bir yenile (1-15)

en: Reload Bouqet
tr: Buketi Yeniden Yükle

en: Reload bouquets and service list?
tr: Buketler ve servis listesi yeniden yüklensin mi?

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
tr: TÜM Vavoo buketleri kaldırılsın mı?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
tr: Bu ülke/kategori için dışa aktarılan buket kaldırılsın mı?

en: Removed exported bouquet: {}
tr: Dışa aktarılan buket kaldırıldı: {}

en: Restarting...
tr: Yeniden başlatılıyor...

en: Returning to channel list.
tr: Kanal listesine geri dönülüyor.

en: SELECT YOUR CHOICE
tr: SEÇİMİNİZİ YAPIN

en: Save
tr: Kaydet

en: Saved in: %(path)s
tr: Kaydedildi: %(path)s

en: Saved in: %s
tr: Kaydedildi: %s

en: Schedule type:
tr: Zamanlama türü:

en: Search
tr: Ara

en: Search Channels:
tr: Kanalları Ara:

en: Search...
tr: Ara...

en: Search:
tr: Arama:

en: Select Background
tr: Arkaplan Seç

en: Select M3U export mode:
tr: M3U dışa aktarma modunu seçin:

en: Select country to export M3U:
tr: M3U dışa aktarılacak ülkeyi seçin:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
tr: M3U bağlantılarında kullanılacak IP adresini seçin:

en: Send Anonymous Statistics
tr: Anonim İstatistikleri Gönder

en: Server for Player Used
tr: Kullanılan Oynatıcı Sunucusu

en: Server for player.
tr: Oynatıcı için sunucu.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
tr: Vavoo.log'da ayrıntılı DEBUG düzeyindeki mesajları gösterin (UI yaşam döngüsü, istek başına ayrıntı). Hemen etkili olur; sorun giderme sürece bırakın.

en: Showing all channels: {}
tr: Tüm kanallar gösteriliyor: {}

en: Space
tr: Boşluk

en: Start EPG update now?
tr: EPG güncellemesi şimdi başlatılsın mı?

en: Stream ended. Too many connection issues.
tr: Yayın sonlandı. Çok fazla bağlantı sorunu.

en: Technical Features:
tr: Teknik Özellikler:

en: This will refresh the authentication token.
tr: Bu, kimlik doğrulama tokenini yenileyecektir.

en: This will remove:
tr: Bu şunları kaldıracak:

en: This will:
tr: Bu şunları yapacak:

en: Top
tr: Üst

en: Total channels: %(total_channels)d
tr: Toplam kanal: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
tr: BÜYÜK HARF

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
tr: Vavoo EPG kaynağı EPGImport'ta etkin değil. Lütfen EPGImport ayarlarından etkinleştirin.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
tr: Vavoo EPG kaynağı bulunamadı. Lütfen önce en az bir buket dışa aktarın.

en: Vavoo Stream Live
tr: Vavoo Canlı Yayın

en: Vavoo Stream Live - Information
tr: Vavoo Canlı Yayın - Bilgi

en: Vavoo Stream Live Plugin
tr: Vavoo Canlı Yayın Eklentisi

en: Vavoo bouquets removed successfully!
tr: Vavoo buketleri başarıyla kaldırıldı!

en: Vavoo is already running.
tr: Vavoo zaten çalışıyor.

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
tr: EPG destekli Vavoo Proxy'ye hoş geldiniz

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
tr: Menüden veya TEXT tuşuna basarak başlatabilirsiniz.

en: fixed time
tr: sabit zaman

en: interval
tr: aralık

en: lowercase
tr: küçük harf

en: ✓ Restarted
tr: ✓ Yeniden başlatıldı

en: ✗ Error
tr: ✗ Hata

en: ✗ Proxy Error
tr: ✗ Proxy Hatası

en: ✗ Proxy Expired
tr: ✗ Proxy süresi doldu

en: ✗ Proxy Offline
tr: ✗ Proxy çevrimdışı

en: ✗ Restart Failed
tr: ✗ Yeniden başlatma başarısız
