enigma 2 - en to tt translation catalogue (202 entries)

en: (%d channels)?
tt: (% d каналлары)?

en: (%s files deleted)
tt: (% s файллары бетерелде)

en: (you have v{})
tt: (сезнең v {have бар)

en: - Add missing fields to all entries
tt: - Барлык язмаларга югалган кырларны өстәгез

en: - Auto token refresh every 9 minutes
tt: - Авто токен 9 минут саен яңартыла

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
tt: - Сервис сылтамасы белән автоматик Epg буын

en: - Automatic bouquet generation
tt: - Автомат букет ясау

en: - Category bouquets
tt: - Төркем чәчәкләре

en: - Clean up the cache file
tt: - Кэш файлын чистартыгыз

en: - Commercial use is strictly prohibited
tt: - Коммерция куллану катгый тыелган

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
tt: - Communityәмгыять: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org форумы

en: - Container bouquets
tt: - Контейнер чәчәкләре

en: - Country bouquets
tt: - Ил чәчәкләре

en: - Free content only
tt: - Бушлай эчтәлек

en: - Graphics: @oktus
tt: - Графика: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
tt: - HTTP туры эфир

en: - Integrated proxy system
tt: - Интеграль прокси системасы

en: - No direct server hosting
tt: - Туры сервер хостингы юк

en: - Redistribution must maintain attribution
tt: - Бүлешү атрибутиканы сакларга тиеш

en: - Remove duplicate entries
tt: - Дубликат язмаларны бетерегез

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
tt: - Хезмәт күрсәтү өчен сылтамалар: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
tt: - publicәмәгать чыганакларыннан агымнар

en: - TS/M3U8 formats
tt: - TS / M3U8 форматлары

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
tt: - Техник ярдәм: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
tt: - {} кабатланган язмалар алынды

en: - {} entries updated
tt: - {} язмалар яңартылды

en: ? Proxy Unknown
tt: ? Прокси билгесез

en: All countries (%d)
tt: Барлык илләр (% d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
tt: Башка ил өчен экспорт дәвам итә. Зинһар, көтегез.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
tt: Экспорт дәвам итә. Зинһар, кэшны төзәткәнче көтегез.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
tt: Аноним стартап / йөрәк тибеше (сессия идентификаторы, версия, вакыт маркасы - шәхси мәгълүматлар юк). Баш тартуны туктат.

en: At an interval hours or fixed time
tt: Интервал сәгатьләрдә яки билгеләнгән вакытта

en: Author:
tt: Автор:

en: Auto-update EPG
tt: EPG-ны автоматик яңарту

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
tt: Vavoo EPG чыганагын (ларын) EPGImport'та автоматик рәвештә эшләгез, шуңа күрә сез аларны үзегез эшләтергә тиеш түгел.

en: Back
tt: Кире

en: Backspace
tt: Арткы урын

en: Bottom
tt: Түбәндә

en: Bouquet Position in List
tt: Букет исемлеге

en: Bouquet creation error: {}
tt: Букет ясау хата: {}

en: Bouquet ready with {} channels
tt: Букет {} каналлары белән әзер

en: Bouquets reload scheduled.
tt: Букетлар яңадан планлаштырылган.

en: Bouquets reorganized successfully!
tt: Букетлар уңышлы үзгәртелде!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
tt: CH ± = үзгәртү | Ярар = Күчерегез | INFO = IMDb | STOP = чыгу

en: Cache format fix completed:
tt: Кэш форматын төзәтү тәмамланды:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
tt: Кэш дөрес форматта. Changesзгәрешләр кирәк түгел.

en: Cancel
tt: Баш тарту

en: Cancel execution?
tt: Башкаруны кире кагарга?

en: Case: {}
tt: Эш: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
tt: Чангелог: ({} / {}, өскә / аска кулланыгыз)

en: Channels
tt: Каналлар

en: Channels: %d
tt: Каналлар:% d

en: Checking proxy...
tt: Прокси тикшерү ...

en: Clear All
tt: Барысын да чистарт

en: Configuration saved successfully!
tt: Конфигурация уңышлы сакланды!

en: Configure Main Background Image.
tt: Төп фон рәсемен конфигурацияләгез.

en: Configure at a fixed time
tt: Билгеләнгән вакытта конфигурацияләгез

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
tt: Хезмәтне конфигурацияләү Iptv-Gstreamer-Exteplayer3

en: Console
tt: Консоль

en: Continuing, proxy still syncing...
tt: Алга таба, прокси синхрон ...

en: Could not save the installer script.
tt: Урнаштыручы скриптны саклый алмады.

en: Countries
tt: Илләр

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
tt: Илләр:% (ясалган) d /% (гомуми) d

en: Country: %s
tt: Ил:% s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
tt: Vavoo программа мәгълүматлары белән EPGImport өчен EPG чыганагын булдырыгыз

en: Credits:
tt: Кредитлар:

en: Debug logging
tt: Керү

en: Default View
tt: Килешү күренеше

en: Default view when opening the plugin
tt: Плагинны ачканда килешү күренеше

en: Do you want to export this bouquet?
tt: Бу букетны экспортларга телисезме?

en: Do you want to fix the cache format?
tt: Кэш форматын төзәтергә телисезме?

en: EPG Similarity Threshold (%)
tt: EPG охшашлык бусагасы (%)

en: EPG import started
tt: EPG импорт башланды

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
tt: EPG инвалид. Зинһар, аны башта Vavoo көйләүләрендә эшләгез.

en: EPG processing completed (no matches)
tt: EPG эшкәртү тәмамланды (матчлар юк)

en: EPG processing completed for {} channels
tt: EPG эшкәртү {} каналлары өчен тәмамланды

en: EPGImport plugin not found: {}
tt: EPGImport плагины табылмады: {}

en: Enable Vavoo EPG
tt: Vavoo EPG кушу

en: Enable or disable proxy.
tt: Прокси кушу яки сүндерү.

en: Enter text to search...
tt: Эзләү өчен текст кертегез ...

en: Error
tt: Хата

en: Error fixing cache: {}
tt: Кэшны төзәтүдә хата: {}

en: Error parsing data
tt: Мәгълүматны анализлауда хата

en: Error starting EPG update: {}
tt: EPG яңартуны башлап җибәрүдә хата: {}

en: Error starting channel
tt: Каналны башлауда хата

en: Error: %s
tt: Хата:% s

en: Exit
tt: Чык

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
tt: Яңа фонны карау өчен плагиннан чык һәм ач.

en: Export
tt: Экспорт

en: Export failed: {}
tt: Экспорт уңышсыз: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
tt: Экспорт башланды. Букет тиздән булачак.

en: Failed to refresh proxy token
tt: Прокси токенын яңарта алмады

en: Failed to refresh proxy:
tt: Прокси яңартылмады:

en: Failed: %(failed)d
tt: Уңышсыз:% (уңышсыз) d

en: Fix Cache
tt: Кэшны төзәтегез

en: Fixing cache format...
tt: Кэш форматын төзәтү ...

en: Force proxy refresh?
tt: Прокси яңарту?

en: Found: {} channels
tt: Табылды: {} каналлар

en: Generate .m3u file for:
tt: Өчен .m3u файл ясагыз:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
tt: .M3u файлларын ясагыз (Exec өчен Ok)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
tt: .M3u файлларын ясагыз һәм% s җайланмасына саклагыз.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
tt: .M3u файлларын ясагыз һәм% s җайланмасына саклагыз?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
tt: БАРЫ% d илләр өчен .m3u файллары ясагыз?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
tt: EPG белән кабат туры килергә һәм чәчәк бәйләмнәрен яңартырга, хәзерге вакытта.

en: Important Notes:
tt: Мөһим искәрмәләр:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
tt: VPN яки әкрен тоташу аркасында прокси озакка сузылса, арттырыгыз.

en: Keyboard
tt: Клавиатура

en: Last channel update: %s
tt: Соңгы каналны яңарту:% s

en: License:
tt: Лицензия:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
tt: Лицензия: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
tt: Төп менюда сылтама

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
tt: Localирле генә (127.0.0.1) - бу җайланма гына

en: Lower = less interruption but more refreshes
tt: Түбән = азрак өзелү, ләкин күбрәк яңарту

en: M3U file generated successfully!
tt: M3U файл уңышлы ясалды!

en: M3U generation completed!
tt: M3U буыны тәмамланды!

en: M3U generation error: %s
tt: M3U буын хата:% s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
tt: Каналларга туры килү өчен минималь охшашлык (югарырак = катырак).

en: Movie Services Reference
tt: Кино хезмәтләренә сылтама

en: Network (%s) - other devices on the LAN
tt: Челтәр (% s) - LANдагы башка җайланмалар

en: No IMDb/TMDB plugin found
tt: IMDb / TMDB плагины табылмады

en: No Internet connection detected. Please check your network.
tt: Интернетка тоташу табылмады. Зинһар, челтәрегезне тикшерегез.

en: No channels found
tt: Канал табылмады

en: No channels found for: %s
tt: Каналлар табылмады:% s

en: No items available
tt: Беркем дә юк

en: No programme info available
tt: Программа турында мәгълүмат юк

en: No selection
tt: Сайлау юк

en: No valid channels for: %s
tt: % S өчен дөрес каналлар юк

en: Nothing to remove for: {}
tt: Алырлык бернәрсә дә юк: {}

en: Now %s
tt: Хәзер% s

en: Only one specific country
tt: Бер генә ил

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
tt: Вакыт-вакыт EPG белән яңадан туры килү һәм фонда яраткан илләр өчен чәчәк бәйләмнәрен яңарту.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
tt: Төп исемлектә Vavoo букетларының позициясе

en: Proxy Disabled
tt: Прокси инвалид

en: Proxy Enabled
tt: Прокси кушылган

en: Proxy disabled
tt: Прокси инвалид

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
tt: Прокси инвалид. Зинһар, башта прокси куегыз. - Меню Конфиг -

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
tt: Прокси инвалид. Зинһар, аны конфигурациядә эшләгез.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
tt: Прокси эшләми. Зинһар, башта прокси башлый.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
tt: Прокси актив түгел. M3U файл ясап булмый.

en: Proxy online - {} channels  ✓
tt: Онлайн прокси - {} каналлар ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
tt: Прокси старт вакыты (секундлар)

en: Proxy token refreshed successfully
tt: Прокси билгесе уңышлы яңартылды

en: Really close without saving settings?
tt: Чыннан да көйләүләрне сакламыйча ябыкмы?

en: Recommended: 5-8 minutes
tt: Тәкъдим ителә: 5-8 минут

en: Refresh stream (minutes):
tt: Агымны яңарту (минутлар):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
tt: Xәр минутта агымны яңартыгыз (1-15)

en: Reload Bouqet
tt: Букетны яңадан йөкләү

en: Reload bouquets and service list?
tt: Букетларны һәм хезмәт исемлеген яңадан йөкләгез?

en: Remove
tt: Чыгар

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
tt: БАРЫ Vavoo букетларын бетерегез?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
tt: Бу ил / категория өчен экспортланган букетны бетерегез?

en: Removed exported bouquet: {}
tt: Экспортланган букет алынды: {}

en: Restarting...
tt: Яңарту ...

en: Returning to channel list.
tt: Канал исемлегенә кайту.

en: SELECT YOUR CHOICE
tt: Сайлавыгызны сайлагыз

en: Save
tt: Саклагыз

en: Saved in: %(path)s
tt: Сакланган:% (юл) лар

en: Saved in: %s
tt: Сакланган:% s

en: Schedule type:
tt: Расписание төре:

en: Search
tt: Эзләү

en: Search Channels:
tt: Эзләү каналлары:

en: Search...
tt: Эзләү ...

en: Search:
tt: Эзләү:

en: Select Background
tt: Фонны сайлагыз

en: Select M3U export mode:
tt: M3U экспорт режимын сайлагыз:

en: Select country to export M3U:
tt: M3U экспортлау өчен илне сайлагыз:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
tt: M3U сылтамаларында куллану өчен IP адресны сайлагыз:

en: Send Anonymous Statistics
tt: Аноним статистика җибәрегез

en: Server for Player Used
tt: Плеер өчен сервер

en: Server for player.
tt: Плеер өчен сервер.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
tt: Vavoo.log'да фигыль DEBUG дәрәҗәсендәге хәбәрләрне күрсәтегез (UI тормыш циклы, сорау буенча деталь). Шунда ук көченә керә - проблемаларны чишмәсәгез калдырыгыз.

en: Showing all channels: {}
tt: Барлык каналларны күрсәтү: {}

en: Space
tt: Космос

en: Start EPG update now?
tt: EPG яңартуны хәзер башлыйсызмы?

en: Stream ended. Too many connection issues.
tt: Агым бетте. Бик күп тоташу проблемалары.

en: Technical Features:
tt: Техник үзенчәлекләр:

en: This will refresh the authentication token.
tt: Бу аутентификация токенын яңартачак.

en: This will remove:
tt: Бу бетерәчәк:

en: This will:
tt: Бу:

en: Top
tt: .Гары

en: Total channels: %(total_channels)d
tt: Гомуми каналлар:% (гомуми_ каналлар) d

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
tt: Vavoo EPG чыганагы EPGImport'та кушылмый. Зинһар, аны EPGImport көйләүләрендә эшләгез.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
tt: Vavoo EPG чыганагы табылмады. Зинһар, башта ким дигәндә бер букет экспортлагыз.

en: Vavoo Stream Live - Information
tt: Vavoo Stream Live - Мәгълүмат

en: Vavoo Stream Live Plugin
tt: Vavoo Stream Live Плагин

en: Vavoo bouquets removed successfully!
tt: Vavoo букетлары уңышлы бетерелде!

en: Vavoo is already running.
tt: Vavoo эшли.

en: Version:
tt: Вариант:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
tt: EPG ярдәме белән Vavoo Proxy'ка рәхим итегез

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
tt: Сез аны менюдан яки TEXT төймәсенә басып башлый аласыз.

en: fixed time
tt: билгеләнгән вакыт

en: interval
tt: интервал

en: lowercase
tt: кечкенә хәреф

en: v{} -> v{}
tt: v {} -> v {}

en: ✓ Proxy ({0}s)
tt: Xy Прокси ({0} s)

en: ✓ Proxy OK
tt: Xy Прокси ярый

en: ✓ Restarted
tt: ✓ яңадан башланды

en: ✗ Error
tt: Ror Хата

en: ✗ Proxy Error
tt: ✗ Прокси хата

en: ✗ Proxy Expired
tt: ✗ Прокси вакыты

en: ✗ Proxy Offline
tt: Off Оффлайн прокси

en: ✗ Restart Failed
tt: ✗ Яңарту уңышсыз
