enigma 2 - en to uz translation catalogue (200 entries)

en: (%d channels)?
uz: (%d ta kanal)?

en: (%s files deleted)
uz: (%s fayl oʻchirildi)

en: (you have v{})
uz: (sizda v{})

en: - Add missing fields to all entries
uz: - Barcha yozuvlarga etishmayotgan maydonlarni qo'shing

en: - Auto token refresh every 9 minutes
uz: - Avtomatik token har 9 daqiqada yangilanadi

en: - Automatic Epg generation with Service Reference
uz: - Xizmat ma'lumotnomasi bilan avtomatik Epg yaratish

en: - Automatic bouquet generation
uz: - Avtomatik guldasta yaratish

en: - Category bouquets
uz: - Turkum guldastalari

en: - Clean up the cache file
uz: - Kesh faylini tozalang

en: - Commercial use is strictly prohibited
uz: - Tijoriy maqsadlarda foydalanish qat'iyan man etiladi

en: - Community: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org Forum
uz: - Hamjamiyat: Linuxsat-support.com, Corvoboys.org forumi

en: - Container bouquets
uz: - konteyner guldastalari

en: - Country bouquets
uz: - Qishloq guldastalari

en: - Free content only
uz: - Faqat bepul kontent

en: - Graphics: @oktus
uz: - Grafika: @oktus

en: - HTTP Live Streaming
uz: - HTTP jonli oqim

en: - Integrated proxy system
uz: - Integratsiyalashgan proksi tizimi

en: - No direct server hosting
uz: - To'g'ridan-to'g'ri server hosting yo'q

en: - Redistribution must maintain attribution
uz: - Qayta taqsimlash atributni saqlab turishi kerak

en: - Remove duplicate entries
uz: - Ikki nusxadagi yozuvlarni olib tashlang

en: - Service references: 4097, 5001, 5002
uz: - Xizmat ma'lumotnomalari: 4097, 5001, 5002

en: - Streams from public sources
uz: - Ommaviy manbalardan olingan oqimlar

en: - TS/M3U8 formats
uz: - TS/M3U8 formatlari

en: - Technical support: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak
uz: - Texnik yordam: Qu4k3, @KiddaC, @giorbak

en: - {} duplicate entries removed
uz: - {} takroriy yozuvlar olib tashlandi

en: - {} entries updated
uz: - {} ta yozuv yangilandi

en: ? Proxy Unknown
uz: ? Proksi noma'lum

en: All countries (%d)
uz: Barcha mamlakatlar (%d)

en: An export for another country is already in progress. Please wait.
uz: Boshqa davlatga eksport qilinmoqda. Iltimos kuting.

en: An export is in progress. Please wait before fixing the cache.
uz: Eksport qilinmoqda. Keshni tuzatishdan oldin kuting.

en: Anonymous startup/heartbeat ping only (session id, version, timestamp - no personal data). Disable to opt out.
uz: Faqat anonim ishga tushirish/yurak urishi ping (sessiya identifikatori, versiya, vaqt tamg'asi - shaxsiy ma'lumotlar yo'q). Chiqarish uchun o‘chirib qo‘ying.

en: At an interval hours or fixed time
uz: Vaqt oralig'ida soat yoki belgilangan vaqtda

en: Author:
uz: Muallif:

en: Auto-update EPG
uz: EPGni avtomatik yangilash

en: Automatically enable the Vavoo EPG source(s) in EPGImport after each export, so you don't have to enable them there yourself.
uz: Vavoo EPG manba(lar)ini har eksportdan keyin EPGImport-da avtomatik ravishda yoqing, shuning uchun ularni o'zingiz yoqishingiz shart emas.

en: Back
uz: Orqaga

en: Bottom
uz: Pastki

en: Bouquet Position in List
uz: Roʻyxatdagi guldasta oʻrni

en: Bouquet creation error: {}
uz: Guldasta yaratish xatosi: {}

en: Bouquet ready with {} channels
uz: {} kanalli guldasta tayyor

en: Bouquets reload scheduled.
uz: Guldastalarni qayta yuklash rejalashtirilgan.

en: Bouquets reorganized successfully!
uz: Guldastalar muvaffaqiyatli qayta tashkil etildi!

en: CH±=Change | OK=Toggle | INFO=IMDb | STOP=Exit
uz: CH±=Oʻzgartirish | OK=Oʻchirish | INFO=IMDb | STOP=Chiqish

en: Cache format fix completed:
uz: Kesh formatini tuzatish tugallandi:

en: Cache is already in correct format. No changes needed.
uz: Kesh allaqachon to'g'ri formatda. Hech qanday o'zgartirish kerak emas.

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cancel execution?
uz: Bajarish bekor qilinsinmi?

en: Case: {}
uz: Hodisa: {}

en: Changelog: ({}/{}, use up/down)
uz: O'zgarishlar jurnali: ({}/{}, yuqoriga/pastga ishlating)

en: Channels
uz: Kanallar

en: Channels: %d
uz: Kanallar: %d

en: Checking proxy...
uz: Proksi tekshirilmoqda...

en: Clear All
uz: Hammasini tozalash

en: Configuration saved successfully!
uz: Konfiguratsiya muvaffaqiyatli saqlandi!

en: Configure Main Background Image.
uz: Asosiy fon rasmini sozlash.

en: Configure at a fixed time
uz: Belgilangan vaqtda sozlang

en: Configure service Reference Iptv-Gstreamer-Exteplayer3
uz: Iptv-Gstreamer-Exteplayer3 ma'lumotnoma xizmatini sozlang

en: Console
uz: Konsol

en: Continuing, proxy still syncing...
uz: Davom etilmoqda, proksi-server hamon sinxronlanmoqda...

en: Could not save the installer script.
uz: Oʻrnatish skriptini saqlab boʻlmadi.

en: Countries
uz: Mamlakatlar

en: Countries: %(generated)d/%(total)d
uz: Mamlakatlar: %(hosil qilingan)d/%(jami)d

en: Country: %s
uz: Mamlakat: %s

en: Create EPG source for EPGImport with Vavoo program data
uz: Vavoo dasturi ma'lumotlari bilan EPGImport uchun EPG manbasini yarating

en: Credits:
uz: Kreditlar:

en: Debug logging
uz: Nosozliklarni tuzatish jurnali

en: Default View
uz: Standart ko‘rinish

en: Default view when opening the plugin
uz: Plaginni ochishda standart ko'rinish

en: Do you want to export this bouquet?
uz: Ushbu guldastani eksport qilmoqchimisiz?

en: Do you want to fix the cache format?
uz: Kesh formatini tuzatmoqchimisiz?

en: EPG Similarity Threshold (%)
uz: EPG o'xshashlik chegarasi (%)

en: EPG import started
uz: EPG importi boshlandi

en: EPG is disabled. Please enable it in Vavoo settings first.
uz: EPG o'chirilgan. Iltimos, avval uni Vavoo sozlamalarida yoqing.

en: EPG processing completed (no matches)
uz: EPG ishlovi tugallandi (mos kelmaydi)

en: EPG processing completed for {} channels
uz: {} ta kanal uchun EPG ishlovi tugallandi

en: EPGImport plugin not found: {}
uz: EPGImport plagini topilmadi: {}

en: Enable Vavoo EPG
uz: Vavoo EPG-ni yoqing

en: Enable or disable proxy.
uz: Proksi-serverni yoqish yoki o'chirish.

en: Enter text to search...
uz: Qidirish uchun matnni kiriting...

en: Error
uz: Xato

en: Error fixing cache: {}
uz: Keshni tuzatishda xatolik: {}

en: Error parsing data
uz: Maʼlumotlarni tahlil qilishda xatolik yuz berdi

en: Error starting EPG update: {}
uz: EPG yangilanishini boshlashda xatolik yuz berdi: {}

en: Error starting channel
uz: Kanalni boshlashda xatolik yuz berdi

en: Error: %s
uz: Xato: %s

en: Exit
uz: Chiqish

en: Exit and reopen the plugin to see the new background.
uz: Yangi fonni ko'rish uchun plagindan chiqing va qayta oching.

en: Export
uz: Eksport

en: Export failed: {}
uz: Eksport qilinmadi: {}

en: Export started. Bouquet will be available shortly.
uz: Eksport boshlandi. Buket tez orada taqdim etiladi.

en: Failed to refresh proxy token
uz: Proksi tokenni yangilab bo‘lmadi

en: Failed to refresh proxy:
uz: Proksi-serverni yangilab bo‘lmadi:

en: Failed: %(failed)d
uz: Muvaffaqiyatsiz: %(muvaffaqiyatsiz)d

en: Fix Cache
uz: Keshni tuzatish

en: Fixing cache format...
uz: Kesh formati tuzatilmoqda...

en: Force proxy refresh?
uz: Proksi-serverni yangilash majburiymi?

en: Found: {} channels
uz: Topildi: {} ta kanal

en: Generate .m3u file for:
uz: .m3u faylini yarating:

en: Generate .m3u files (Ok for Exec)
uz: .m3u fayllarini yaratish (Exec uchun OK)

en: Generate .m3u files and save to device %s.
uz: .m3u fayllarini yarating va %s qurilmasiga saqlang.

en: Generate .m3u files and save to device %s?
uz: .m3u fayllarini yaratib, %s qurilmasiga saqlansinmi?

en: Generate .m3u files for ALL %d countries?
uz: HAMMA %d ta mamlakat uchun .m3u fayllar yaratilsinmi?

en: How often to re-match EPG and refresh bouquets, counting from now.
uz: EPG ni qanchalik tez-tez takrorlash va guldastalarni yangilash, bundan buyon hisoblash.

en: Important Notes:
uz: Muhim eslatmalar:

en: Increase if proxy takes long due to VPN or slow connection.
uz: VPN yoki sekin ulanish tufayli proksi-server uzoq davom etsa, oshiring.

en: Keyboard
uz: Klaviatura

en: Last channel update: %s
uz: Kanalning oxirgi yangilanishi: %s

en: License:
uz: Litsenziya:

en: License: CC BY-NC-SA 4.0
uz: Litsenziya: CC BY-NC-SA 4.0

en: Link in Main Menu
uz: Asosiy menyuda havola

en: Local only (127.0.0.1) - this device only
uz: Faqat mahalliy (127.0.0.1) - faqat ushbu qurilma

en: Lower = less interruption but more refreshes
uz: Pastroq = kamroq uzilish, lekin ko'proq yangilanish

en: M3U file generated successfully!
uz: M3U fayli muvaffaqiyatli yaratildi!

en: M3U generation completed!
uz: M3U avlodi tugallandi!

en: M3U generation error: %s
uz: M3U yaratish xatosi: %s

en: Minimum similarity for matching channels (higher = stricter).
uz: Mos keladigan kanallar uchun minimal o'xshashlik (yuqori = qattiqroq).

en: Movie Services Reference
uz: Kino xizmatlari uchun ma'lumotnoma

en: Network (%s) - other devices on the LAN
uz: Tarmoq (%s) - LANdagi boshqa qurilmalar

en: No IMDb/TMDB plugin found
uz: IMDb/TMDB plaginlari topilmadi

en: No Internet connection detected. Please check your network.
uz: Internet aloqasi aniqlanmadi. Tarmoqingizni tekshiring.

en: No channels found
uz: Hech qanday kanal topilmadi

en: No channels found for: %s
uz: %s uchun hech qanday kanal topilmadi

en: No items available
uz: Hech narsa mavjud emas

en: No programme info available
uz: Dastur haqida ma'lumot mavjud emas

en: No selection
uz: Tanlov yoʻq

en: No valid channels for: %s
uz: %s uchun yaroqli kanallar mavjud emas

en: Nothing to remove for: {}
uz: Hech narsa olib tashlanmaydi: {}

en: Now %s
uz: Endi %s

en: Only one specific country
uz: Faqat bitta aniq mamlakat

en: Periodically re-match EPG and refresh bouquets for your favorited countries in the background.
uz: Vaqti-vaqti bilan EPG-ni o'zgartiring va fonda sevimli mamlakatlaringiz uchun guldastalarni yangilang.

en: Position of Vavoo bouquets in the main list
uz: Vavoo guldastalarining asosiy ro'yxatdagi o'rni

en: Proxy Disabled
uz: Proksi o'chirilgan

en: Proxy Enabled
uz: Proksi yoqilgan

en: Proxy disabled
uz: Proksi o'chirilgan

en: Proxy is disabled. Please Set Proxy On first. -- Menu Config --
uz: Proksi o'chirilgan. Iltimos, avval proksi-serverni yoqing. -- Menyu konfiguratsiyasi --

en: Proxy is disabled. Please enable it in the configuration.
uz: Proksi o'chirilgan. Iltimos, uni konfiguratsiyada yoqing.

en: Proxy is not running. Please start the proxy first.
uz: Proksi ishlamayapti. Iltimos, avval proksi-serverni ishga tushiring.

en: Proxy not active. Unable to generate M3U file.
uz: Proksi faol emas. M3U faylini yaratib bo'lmadi.

en: Proxy online - {} channels  ✓
uz: Onlayn proksi - {} kanal ✓

en: Proxy startup timeout (seconds)
uz: Proksi-serverni ishga tushirish vaqti tugashi (sekundlar)

en: Proxy token refreshed successfully
uz: Proksi tokeni muvaffaqiyatli yangilandi

en: Really close without saving settings?
uz: Haqiqatan ham sozlamalar saqlanmasdan yopilsinmi?

en: Recommended: 5-8 minutes
uz: Tavsiya etiladi: 5-8 daqiqa

en: Refresh stream (minutes):
uz: Oqimni yangilash (daqiqa):

en: Refresh stream every X minutes (1-15)
uz: Oqimni har X daqiqada yangilang (1-15)

en: Reload Bouqet
uz: Buketni qayta yuklash

en: Reload bouquets and service list?
uz: Guldasta va xizmat roʻyxatini qayta yuklaysizmi?

en: Remove
uz: O'chirish

en: Remove ALL Vavoo bouquets?
uz: BARCHA Vavoo guldastalari olib tashlansinmi?

en: Remove the exported bouquet for this country/category?
uz: Ushbu mamlakat/toifa uchun eksport qilingan guldasta olib tashlansinmi?

en: Removed exported bouquet: {}
uz: Eksport qilingan guldasta olib tashlandi: {}

en: Restarting...
uz: Qayta ishga tushirilmoqda...

en: Returning to channel list.
uz: Kanallar ro'yxatiga qaytish.

en: SELECT YOUR CHOICE
uz: TANLOVINGIZNI TANlang

en: Save
uz: Saqlash

en: Saved in: %(path)s
uz: Saqlangan: %(path)s

en: Saved in: %s
uz: Saqlangan: %s

en: Schedule type:
uz: Jadval turi:

en: Search
uz: Qidiruv

en: Search Channels:
uz: Kanallarni qidirish:

en: Search...
uz: Qidiruv...

en: Search:
uz: Qidiruv:

en: Select Background
uz: Orqa fonni tanlang

en: Select M3U export mode:
uz: M3U eksport rejimini tanlang:

en: Select country to export M3U:
uz: M3U eksport qilinadigan mamlakatni tanlang:

en: Select the IP address to use in the M3U links:
uz: M3U havolalarida foydalanish uchun IP manzilni tanlang:

en: Send Anonymous Statistics
uz: Anonim statistikani yuboring

en: Server for Player Used
uz: Ishlatilgan o'yinchi uchun server

en: Server for player.
uz: O'yinchi uchun server.

en: Show verbose DEBUG-level messages in vavoo.log (UI lifecycle, per-request detail). Takes effect immediately - leave off unless troubleshooting.
uz: Vavoo.logda DEBUG darajasidagi batafsil xabarlarni ko'rsatish (UI hayot aylanishi, har bir so'rov bo'yicha batafsil). Darhol kuchga kiradi - muammo bartaraf qilinmaguncha o'chirib qo'ying.

en: Showing all channels: {}
uz: Barcha kanallar koʻrsatilmoqda: {}

en: Space
uz: Kosmos

en: Start EPG update now?
uz: EPG yangilanishi hozir boshlansinmi?

en: Stream ended. Too many connection issues.
uz: Translatsiya tugadi. Juda koʻp ulanish muammolari.

en: Technical Features:
uz: Texnik xususiyatlari:

en: This will refresh the authentication token.
uz: Bu autentifikatsiya tokenini yangilaydi.

en: This will remove:
uz: Bu olib tashlaydi:

en: This will:
uz: Bu:

en: Top
uz: Yuqori

en: Total channels: %(total_channels)d
uz: Jami kanallar: %(total_channels)d

en: UPPERCASE
uz: YTH

en: Vavoo EPG source is not enabled in EPGImport. Please enable it in EPGImport settings.
uz: EPGImportda Vavoo EPG manbasi yoqilmagan. Iltimos, uni EPGImport sozlamalarida yoqing.

en: Vavoo EPG source not found. Please export at least one bouquet first.
uz: Vavoo EPG manbasi topilmadi. Iltimos, avval kamida bitta guldastani eksport qiling.

en: Vavoo Stream Live - Information
uz: Vavoo Stream Live - Ma'lumot

en: Vavoo Stream Live Plugin
uz: Vavoo Stream jonli plagin

en: Vavoo bouquets removed successfully!
uz: Vavoo guldastalari muvaffaqiyatli olib tashlandi!

en: Vavoo is already running.
uz: Vavoo allaqachon ishlamoqda.

en: Version:
uz: Versiya:

en: Welcome to Vavoo Proxy with EPG support
uz: EPG yordami bilan Vavoo Proksi-ga xush kelibsiz

en: You can start it from the menu or by pressing the TEXT button.
uz: Siz uni menyudan yoki TEXT tugmasini bosish orqali boshlashingiz mumkin.

en: fixed time
uz: belgilangan vaqt

en: lowercase
uz: kichik harf

en: ✓ Proxy ({0}s)
uz: ✓ Proksi-server ({0}s)

en: ✓ Proxy OK
uz: ✓ Proksi OK

en: ✓ Restarted
uz: ✓ Qayta ishga tushirildi

en: ✗ Error
uz: ✗ Xato

en: ✗ Proxy Error
uz: ✗ Proksi-server xatosi

en: ✗ Proxy Expired
uz: ✗ Proksi muddati tugagan

en: ✗ Proxy Offline
uz: ✗ Proksi oflayn

en: ✗ Restart Failed
uz: ✗ Qayta ishga tushirilmadi
